Portland - 27 míst co vidět

Tipy na nejlepších 27 míst, které musíš určitě navštívit v Portland.

Portland - co musíš vidět

 

Portland Observatory

Observatoř Portland je historická věž v centru města, která nabízí nádherný výhled na přístav a okolní krajinu. Postavena byla v roce 1807 a patří mezi nejstarší dochované observatoře v Americe. Vstupné je velmi přijatelné a stojí za to si prohlédnout krásu města z výšky. Navštivte tuto památku a užijte si nezapomenutelný zážitek z Portlandu.

 

Children's Museum & Theatre of Maine

Dětské muzeum a divadlo v Maine je skvělým místem pro rodinnou zábavu. Interaktivní expozice nabízejí dětem možnost objevovat a učit se novým věcem. Divadelní představení jsou plná zábavy a edukace. Prozkoumejte různé světy a získejte nové zkušenosti v tomto nezapomenutelném muzeu.

 

Portland Museum of Art

Portland Museum of Art je ideálním místem pro milovníky umění. Muzeum nabízí rozsáhlou sbírku amerického a evropského umění, včetně děl takových umělců jako jsou Monet, Picasso a Warhol. Navštivte také krásné zahrady a užijte si klidnou procházku. Vstupné je zdarma v pátek odpoledne.

 

Maine Narrow Gauge Railroad Museum

Maine Narrow Gauge Railroad Museum v Portlandu je ideálním místem pro milovníky historie a vlaků. Muzeum nabízí jedinečnou příležitost prozkoumat historické úzkorozchodné vlaky, které kdysi sloužily k přepravě zboží a lidí po pobřeží Maine. Návštěvníci se dozví o vývoji železnice v regionu a mohou si prohlédnout mnoho historických artefaktů, včetně parních lokomotiv a vagónů. Určitě stojí za návštěvu!

 

Museum of African Culture

Muzeum africké kultury v Portlandu je skvělým zdrojem informací o africké historii a kultuře. Expozice nabízí jedinečný pohled na etnické tradice, umění a řemesla. Návštěvníci se dozví více o významných osobnostech a událostech, které formovaly africkou společnost. Muzeum je ideálním místem pro ty, kteří chtějí prozkoumat africkou kulturu a historii v srdci Portlandu.

 

Fifth Maine Regiment Memorial Hall

Fifth Maine Regiment Memorial Hall je historická budova v Portlandu, která slouží jako muzeum a kulturní centrum. Tato budova byla postavena v roce 1888 a sloužila jako kasárna během občanské války. Dnes je to skvělé místo pro návštěvu, kde se můžete dozvědět více o historii města a regionu. Navštivte toto fascinující místo a prohlédněte si výstavy a sbírky, které zahrnují uniformy, zbraně a další artefakty z období občanské války.

 

Victoria Mansion

Victoria Mansion je historický dům v Portlandu, který byl postaven v roce 1858. Interiér domu je plný luxusu a krásných detailů, jako jsou vysoké stropy a mramorové podlahy. Návštěvníci mohou vidět celou řadu uměleckých děl a antických nábytků. Pro milovníky historie a architektury je to skvělé místo k návštěvě.

 

Lan Su Chinese Garden

Lan Su Chinese Garden je krásným příkladem tradiční čínské zahrady. Tento malebný koutek v Portlandu vás okouzlí svými kaskádami, rybníčky, kamennými mosty a zelení. Prozkoumejte jeho významné architektonické prvky a podívejte se na nejkrásnější rostliny a květiny. Park je ideálním místem pro klidnou procházku a odpočinek od ruchu města.

 

Oregon Zoo

Oregon Zoo v Portlandu je ideální pro rodinný výlet. Můžete si prohlédnout širokou škálu zvířat z celého světa včetně lachtanů, slonů a lvů. Zvířata zde žijí v co nejpřirozenějším prostředí, což zajišťuje jejich pohodlí a zdraví. Navštivte Oregon Zoo a užijte si nezapomenutelný zážitek pro celou rodinu!

 

Pittock Mansion

Pittock Mansion je historická budova nacházející se v Portlandu. Tato nádherná budova byla postavena v roce 1914 a nabízí návštěvníkům úchvatné výhledy na město a okolní krajinu. Interiér budovy je plný krásných uměleckých děl a historických artefaktů. Navštivte Pittock Mansion a získejte jedinečný pohled na historii a kulturu Portlandu.

 

International Rose Test Garden

Mezinárodní zahrada růží v Portlandu je jednou z nejkrásnějších zahrad na světě. Její rozloha činí více než 4 hektary a nabízí více než 10 000 růží. Zahrada je ideálním místem pro pikniky, procházky a relaxaci v přírodě. Navštivte tuto nádhernou zahradu a užijte si krásu růží a přírody!

 

Washington Park

Washington Park je ideálním místem pro odpočinek v Portlandu. Tento park nabízí návštěvníkům mnoho aktivit, jako jsou procházky, pikniky a sportovní aktivity. Můžete si prohlédnout různé botanické zahrady, arboreta a největší zvonkohru na světě. Park také hostí několik kulturních akcí a koncertů během roku. Washington Park je skvělou volbou pro rodiny, páry a jednotlivce, kteří chtějí prozkoumat krásy Portlandu a odpočinout si v přírodě.

 

Portland Japanese Garden

Portland Japanese Garden je krásný zahradní komplex v Portlandu s autentickou japonskou architekturou a zahradami. Vychutnejte si klid a harmonii v japonském stylu, procházejte se po kamenných cestách a obdivujte kaskády vody a květinové aranžmá. Portland Japanese Garden je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci v příjemném prostředí, které vás okouzlí svou krásou a jedinečností.

 

Tom McCall Waterfront Park

Tom McCall Waterfront Park je ideálním místem pro odpočinek v centru Portlandu. Tento park se táhne podél řeky Willamette a nabízí úchvatné výhledy na město a mosty. Park je ideálním místem pro piknik, procházku nebo jen relaxaci na trávě. V létě se zde konají různé kulturní akce, jako například koncerty a festivaly. Tom McCall Waterfront Park je největším parkem v Portlandu a určitě stojí za návštěvu.

jogurucdn.com
 

Portland Children's Museum

Dětské muzeum v Portlandu je skvělým místem pro rodiny s dětmi. Nabízí mnoho interaktivních výstav a aktivit, které pomáhají rozvíjet kreativitu a fantazii. Děti si zde mohou hrát a učit se zároveň. Muzeum se nachází v krásné přírodě a nabízí také venkovní aktivity a hry. Navštivte toto unikátní místo a užijte si nezapomenutelný den s vašimi dětmi!

roadtrippers.com
 

Hoyt Arboretum

Hoyt Arboretum je krásný park v Portlandu, který je domovem pro více než 2300 druhů stromů a keřů z celého světa. Procházka po stezkách parku nabízí úchvatné výhledy na město a okolní přírodu. Vstup do parku je zdarma a je otevřen celoročně. Navštivte Hoyt Arboretum a objevte jeho překrásnou botanickou rozmanitost!

 

Crystal Springs Rhododendron Garden

Krystalické prameny zahrady rododendronů jsou skvostem Portandu. Tato nádherná zahrada nabízí neuvěřitelné množství druhů rododendronů, azalek a dalších květin. Návštěvníci mohou projít krásnými cestičkami a užít si klid a krásu přírody. Vstupné je zdarma a každý rok se zahrada proměňuje v neuvěřitelnou paletu barev. Určitě nevynechejte tento klenot Portandu!

 

Oregon Historical Society Museum

Oregon Historical Society Museum je největší muzeum v Oregonu, které se zaměřuje na historii státu. Muzeum nabízí fascinující výstavy, které ukazují historii Oregonu od prvních obyvatel až po současnost. Návštěvníci se mohou těšit na sbírky, které zahrnují artefakty, dokumenty, fotografie a umělecká díla. Muzeum je ideálním místem pro ty, kteří chtějí poznat více o historii Oregonu a jeho kultuře.

 

Eastern Promenade

Eastern Promenade v Portlandu je ideálním místem pro procházky s nádherným výhledem na Atlantik. Tento park nabízí mnoho aktivit, včetně cyklistiky, běhu a pikniků. Navštivte tento park v létě a užijte si koncerty a festivaly. Eastern Promenade je skvělým místem pro relaxaci a užití si krásných výhledů na moře a město Portland.

 

Old Port

Starý přístav v Portlandu je oblíbenou turistickou atrakcí. Tento historický přístav nabízí mnoho možností pro zábavu a relaxaci. Procházejte se po nábřeží a užijte si atmosféru přístavního města. Navštivte místní restaurace a ochutnejte čerstvé mořské plody. Vyzkoušejte plavbu po řece Casco Bay nebo se projděte po památkově chráněných ulicích okolních čtvrtí.

roadtrippers.com
 

Elk Rock Garden

Elk Rock Garden v Portlandu je ideálním místem pro relaxaci a únik z městského ruchu. Tento krásný zahradní park nabízí návštěvníkům impozantní výhled na řeku Willamette a okolní krajinu. Procházejte se po stezkách plných květin a zeleně, obdivujte vodopády a jezírka a užijte si klidné odpoledne v přírodě. Elk Rock Garden je skutečným klenotem Portlandu a určitě stojí za návštěvu.

theoutbound.com
 

Cathedral Park

Cathedral Park je úchvatný park v Portlandu, který nabízí návštěvníkům nádherný výhled na most St. Johns Bridge. Park je ideálním místem pro pikniky a procházky. V noci se park promění v romantické místo s osvětlením mostu a okolních stromů. Pokud hledáte klidné místo na odpočinek, Cathedral Park je tou správnou volbou pro vás.

 

Oregon Maritime Museum

Oregon Maritime Museum je skvělým místem pro milovníky námořní historie. Nachází se v centru Portandu a nabízí zajímavé exponáty z oblasti námořní dopravy a rybolovu. Mezi nejzajímavější patří vystavené lodě a lodní modely. Vstupné je velmi přijatelné a návštěva muzea je ideální pro rodiny s dětmi.

 

Director Park

Director Park je ideálním místem pro odpočinek v centru Portlandu. Tento park, pojmenovaný po filmovém režisérovi, nabízí klidné prostředí s fontánami, zelení a lavičkami. V letních měsících se zde konají koncerty a kulturní akce. Pro milovníky kávy je zde kavárna, která nabízí výtečné nápoje a lahodné dezerty. Přijďte si užít relaxaci a atmosféru tohoto krásného parku!

 

Council Crest Park

Rádi byste si užili krásný výhled na město Portland? Pak byste neměli vynechat návštěvu Council Crest Parku. Tento park nabízí úchvatné panoramatické výhledy na město a okolí. Kromě toho se zde můžete projít krásnou přírodou a relaxovat na piknikové louce. Council Crest Park je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci v přírodě, které jistě ocení každý návštěvník.

 

Casco Bay Lines

Vydejte se na nezapomenutelnou plavbu lodí Casco Bay Lines a objevte krásy zálivu Casco Bay v Portlandu. Cestou uvidíte nádherné ostrovy, majáky a přístavy. Můžete se vydat na rybaření, výlety na kajaku nebo jen relaxovat na palubě. Casco Bay Lines nabízí možnost přepravy na různé ostrovy, kde si můžete užít krásnou přírodu a vynikající mořské plody.

 

Fort Williams Park

Fort Williams Park je ideální pro odpočinek a relaxaci v přírodě. Nachází se v blízkosti města Portland a nabízí výhled na Atlantský oceán. Můžete si prohlédnout historickou pevnost a návštěvou majáku si užít nádherný výhled na okolní krajinu. Park je ideální pro pikniky a procházky po přírodních stezkách. Užijte si krásu přírody a klidný odpočinek v Fort Williams Parku.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz