Prodloužený víkend Bydhošť

Plánujete prodloužený víkend do destinace Bydhošť? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Bydhošť

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Bydhošť na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Bydgoszcz Cathedral, Deluge Fountain, Minor Basilica of St. Vincent a Paulo a mnoho dalších. Bydhošť se nachází ve státě Polsko přibližně 1h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Bydhošť je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
PolskoPolsko

Rychlý přehled

Stát

Polsko

Letiště

1 letiště (BZG)

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Bydhošť - 18 míst co vidět .

 •  

  Bydgoszcz Cathedral

  Katedrála sv. Martina a Mikuláše, nebo také známá jako Katedrála v Bydhošti, je katolický kostel postavený v 15. století v gotickém stylu. Slouží jako farní kostel a katedrála Diecéze Bydhošť a také ukrývá svatyni zasvěcenou Panně Marii. Je to nejcennější architektonická památka Starého města a stojí na břehu řeky Brdy. Od roku 1960 je katedrála zapsána na seznamu kulturního dědictví Kujavsko-pomořského vojvodství.

 •  

  Deluge Fountain

  Fontána Potop je monumentální socha fontány z počátku 20. století s biblickými postavami zobrazujícími potopu. Tento mistrovský kus vždy patřil mezi turistické atrakce města Bydhošť. Fontána stojí na náměstí Plac Kościeleckich a její obnova byla dokončena v roce 2014. Místo nabízí krásné výhledy a je oblíbené mezi turisty i místními obyvateli.

 •  

  Minor Basilica of St. Vincent a Paulo

  Bazilika svatého Vincence z Pauly v Bydhošti je jednou z nejvýznamnějších památek města. Postavena byla v roce 1945 a navrhl ji polský architekt Adam Ballenstedt. Bazilika zahrnuje kostel, klášter a park a je zapsána v seznamu kulturního dědictví Kujavsko-pomořského vojvodství. V roce 1997 byla bazilika vysvěcena papežem Janem Pavlem II. a stala se tak významným poutním místem pro věřící.

 •  

  Opera Nova Bydgoszcz

  Opera Nova Bydgoszcz je opera a hudební divadlo, které se nachází v Bydhošti. Bylo založeno v roce 1956 a patří mezi 10 největších operních domů v Polsku. Je také jediným operním domem svého druhu v Kujavsko-pomořském vojvodství. Opera Nova vítá také divadlo loutek Bydgoszcz Buratino. Budova opery se nachází v zákrutě řeky Brdy mezi Starým a Centrálním městem Bydhoště.

 •  

  Botanic Garden of Casimir the Great University, Bydgoszcz

  Ogród Botaniczny - Arboretum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy je oázou klidu uprostřed města. Nachází se v centru Bydhoště, nedaleko hlavního kampusu univerzity. Zahrada slouží vědeckým účelům, ale také jako místo pro vzdělávání a rekreaci. Zdejší výzkum se zaměřuje na studium mykorhizy, hmyzího opylování a velkých hub. Ogród Botaniczny každoročně pořádá řadu akcí, které jsou určeny pro širokou veřejnost.

Počasí Bydhošť

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Bydhošť

K cestě do destinace Bydhošť lze využít 1 letiště.

Bydhošť - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Funchal
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Riga
Stockholm
Gdaňsk
Kodaň
🤘 Punk-trip
😍 3 081 Kč
Palma de Mallorca
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Korfu
🌴 Dovolená
😍 8 490 Kč
Funchal
Porto
Faro
🤘 Multi-city
👌 3 840 Kč
Santa Cruz de Tenerife
🌴 Dovolená
🎉 11 490 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz