Drážďany

Prodloužený víkend v Drážďanech

Plánujete prodloužený víkend v Drážďanech? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Drážďanech

Naplánujte jsi prodloužený víkend v Drážďanech na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Zwinger, Fürstenzug, Semperova opera a mnoho dalších. Drážďany se nachází ve státě Německo přibližně 0.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v Drážďanech je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
NěmeckoNěmecko

Rychlý přehled

Stát

Německo

Letiště

1 letiště (DRS)

Co vidět v Drážďanech

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 22 míst, co vidět v Drážďanech .

 •  

  Zwinger

  Zwinger je jeden z nejkrásnějších barokních paláců v Drážďanech. Jeho nádherné zahrady, fontány a sochy vás okouzlí. Interiér paláce je plný uměleckých děl, včetně galerie obrazů a porcelánové sbírky. Zwinger je také domovem mnoha kulturních akcí, jako jsou koncerty a výstavy. Navštivte Zwinger a okusíte kousek krásného baroka v srdci Drážďan.

 •  

  Fürstenzug

  Fürstenzug, neboli Knížecí průvod, je největší porcelánový reliéf na světě. Nachází se na vnější straně zdi drezdenského zámku a zobrazuje 35 panovníků a králů saských vévodství. Tento unikátní umělecký klenot je největší turistickou atrakcí v Drážďanech a návštěvníci si ho mohou prohlédnout zcela zdarma. Vychutnejte si pohled na tuto památku, která je plná historie a krásného uměleckého zpracování.

 •  

  Semperova opera

  Semperova opera je jednou z nejvýznamnějších operních budov v Německu a je považována za jednu z nejkrásnějších na světě. Nachází se v srdci Drážďan a nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Budova byla postavena v roce 1841 a po mnoha letech rekonstrukce stále slouží jako kulturní centrum města. Pokud hledáte umělecký zážitek, navštivte Semperovu operu v Drážďanech.

 •  

  Pillnitz Castle

  Zámek Pillnitz je perla barokní architektury nacházející se v Drážďanech. Zámek se nachází na břehu řeky Labe a nabízí krásné výhledy na okolní krajinu. Interiér zámku je plný uměleckých děl a historických předmětů. V létě se zde konají různé kulturní akce, jako například hudební festivaly a divadelní představení.

 •  

  Frauenkirche

  Kostel Panny Marie je jednou z nejvýznamnějších památek Drážďan. Po válce byl zcela zničen a po mnoha letech rekonstrukce se opět stal symbolem města. Jeho impozantní klenby a vysoká kupole jsou nádherným příkladem barokní architektury. Navštivte tento historický kostel a prohlédněte si jeho krásu a historii, která přežila mnoho let.

Počasí v Drážďanech

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Drážďany

K cestě do destinace Drážďany lze využít 1 letiště.

Ubytování v Drážďanech

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Marsa Alam
🌴 Dovolená
🤩 8 590 Kč
Chania
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Kavala
🌴 Dovolená
💣 5 990 Kč
Ženeva
✨ Víkendovka
👍 1 679 Kč
Kypr
🌴 Dovolená
🤩 10 990 Kč
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
👌 2 385 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz