Káhira průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Káhira

EgyptEgypt

Co vidět

 

Al-Azhar Park

Al-Azhar Park je skvělým místem pro relaxaci v Káhiře. Park nabízí nádherné výhledy na město, stejně jako možnost procházet se po zelených plochách a užít si klid od rušného městského života. V parku se nachází také kavárny a restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční egyptskou kuchyni. Prozkoumejte tuto oázu v centru Káhiry a užijte si odpočinek od městského shonu.

 

Cairo Tower

Vystoupejte na vrchol věže Káhirského města a užijte si nádherný panoramatický výhled na celé město. Věž byla postavena v roce 1961 a dosahuje výšky 187 metrů. Interiér věže je elegantní a moderní. Pro milovníky kávy je zde kavárna, kde si můžete vychutnat šálek čerstvé kávy. Navštivte tuto atrakci a nechte se okouzlit krásou Káhirského města.

 

Khan el-Khalili

Khan el-Khalili je nejstarší trh v Káhiře a jedno z nejvýznamnějších míst pro nákupy. Nabízí širokou škálu suvenýrů, včetně tradičních egyptských výrobků a koření. Ulice jsou plné života a barev, a to i v noci, kdy se zde konají různé akce a vystoupení. Navštivte Khan el-Khalili a prožijte autentický egyptský zážitek!

 

Tahrir Square

Tahrir Square je ikonické místo v Káhiře, které hrálo důležitou roli v egyptské revoluci v roce 2011. Nyní je to oblíbené místo pro setkávání a poznávání místní kultury. Na náměstí se nachází památník, který připomíná události z roku 2011. Tahrir Square je nejlepší navštívit v noci, kdy je osvětlené a plné života. Přijďte a ochutnejte místní kuchyni, poslechněte si tradiční hudbu a užijte si atmosféru tohoto historického místa.

 

The Coptic Museum

Koptské muzeum v Káhiře je jedinečnou příležitostí pro návštěvníky, kteří chtějí poznat více o koptské kultuře a historii. Toto muzeum obsahuje největší sbírku koptských uměleckých děl na světě, včetně fresky ze 4. století a křesťanských relikvií. Prozkoumejte jedinečnou historii této starobylé kultury v srdci Káhiry.

 

The National Museum of Egyptian Civilization

Prozkoumejte fascinující svět starověké egyptské civilizace v Národním muzeu egyptské civilizace v Káhiře. Muzeum nabízí rozsáhlé sbírky artefaktů, včetně starověkých soch, keramiky, náboženských předmětů a mnoho dalšího. Navštivte toto muzeum a objevte tajemství jedné z nejstarších civilizací na světě.

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Poslední tipy na akční letenky

Dublin
✈️ Zpátečka
🎉 1 226 Kč

Do Irska během září

Irsko
Před 11 hodinami
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
🚀 7 490 Kč
Kaunas
✈️ Zpátečka
🤩 758 Kč
Göteborg
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
👌 2 169 Kč
pohled z výšky na Puerto Rosario, Fuerteventura
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz