Chania

Iraklio průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Iraklio

Kréta je největší řecký ostrov s bájnou historií. Tento hornatý ostrov s nádherně průzračným mořem nabídne mnoho krásných přírodních lokalit a historických památek. Mezi nejnavštěvovanější místa patří laguna Balos, pláž Elafonissi, pozůstatky minojského paláce Knossos či soutěska Samaria.

ŘeckoŘecko

Co vidět

Heraklion Archaeological museum
 

Heraklion Archaeological museum

Archeologické muzeum v Heraklionu je jedním z nejdůležitějších muzeí v Řecku. Nachází se v centru města Iraklio a ukrývá mnoho významných archeologických nálezů z Kréty. Návštěvníci zde mohou vidět sbírky z doby bronzové, římské a byzantské éry a také mnoho dalších exponátů. Pro milovníky historie a archeologie je to nejlepší místo k návštěvě v Heraklionu.

Musée histoire naturelle de Crète à Héraklion
 

Natural History Museum of Crete

Navštivte Přírodovědné muzeum Kréty v Irakliu a prozkoumejte fascinující svět přírody. Muzeum nabízí rozsáhlé sbírky zvířat, rostlin a minerálů, které vás zavedou do historie a současnosti Kréty. Muzeum je ideální pro rodiny s dětmi a vstupné je příznivé. Určitě nevynechejte tuto jedinečnou zastávku během vaší návštěvy Kréty!

Triptico de Modena El Greco
 

Historical Museum of Crete

Historické muzeum Kréty nabízí fascinující pohled na historii Kréty a řecké kultury. Vystavené exponáty zahrnují archeologické nálezy, umělecká díla a historické předměty, které dokreslují život na Krétě v minulosti. Muzeum je ideálním místem pro ty, kteří chtějí prozkoumat bohatou historii tohoto jedinečného řeckého ostrova.

Knossos Palace
 

Knossos Palace

Navštivte největší a nejznámější minojskou památku v Řecku - Knossos Palace. Tento impozantní palác v Irakliu byl obýván králem Minosem a je považován za místo, kde se odehrával mýtus o labyrintu a Minotauře. Prozkoumejte zbytky paláce a zavzpomínejte na minulost, která je zde stále patrná.

Koules
 

Koules

Koules je impozantní pevnost na pobřeží Iraklia, která byla postavena v 16. století pro ochranu města před piráty. Dnes je to oblíbená turistická atrakce, která nabízí nádherný výhled na moře a okolní krajinu. Navštivte Koules a prohlédněte si místní muzeum, které vám přiblíží historii této úchvatné stavby. Koules je nezapomenutelným zážitkem pro každého milovníka historie a architektury.

Morosini Fountain
 

Morosini Fountain

Morosini Fountain je krásná fontána nacházející se v srdci města Iraklio na Krétě. Fontána je pojmenována po slavném Benátčanu Francesco Morosinim, který sloužil jako guvernér Kréty v 17. století. Fontána je zdobena sochami a reliéfy a je oblíbeným místem pro turisty i místní obyvatele. Navštivte tuto památku a užijte si nádherný výhled na okolní architekturu a historii města.

Iraklio - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1854 km
Nejbližší letiště HER
3 km od centra
Přímý let
~ 2h 36min
Řecko Řecko
Časový posun proti ČR
+1h
Obsluhující letiště
HER
Chania
ChaniaHeraklion Archaeological museumMusée histoire naturelle de Crète à HéraklionTriptico de Modena El GrecoKnossos PalaceKoulesMorosini FountainCRETAquarium ThalassokosmosBembo FountainKrétské aquariumVenetian City WallsSaint Titus ChurchKnossos

Počasí jaro

Březen
Max: 18 °C
Min: 9 °C
Duben
Max: 22 °C
Min: 11 °C
Květen
Max: 27 °C
Min: 15 °C

Počasí léto

Červen
Max: 31 °C
Min: 18 °C
Červenec
Max: 32 °C
Min: 20 °C
Srpen
Max: 32 °C
Min: 20 °C

Počasí podzim

Září
Max: 30 °C
Min: 19 °C
Říjen
Max: 25 °C
Min: 16 °C
Listopad
Max: 21 °C
Min: 13 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 16 °C
Min: 11 °C
Leden
Max: 15 °C
Min: 9 °C
Únor
Max: 15 °C
Min: 8 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Porto
terceira
Lisabon
🤘 Multi-city
🔥 3 167 Kč
Bari
✈️ Zpátečka
🤩 1 096 Kč
Barcelona
✈️ Zpátečka
👍 1 405 Kč
Záhřeb
⏰ Last minute
😍 759 Kč

LM letenky do Záhřebu

Chorvatsko
Před 42 hodinami
Rhodos
🌴 Dovolená
👌 9 990 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz