Portland - Portland Oregon from the east. By en:User:Fcb981

Portland průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Portland

Portland, zvaný také Město růží, se nachází na severozápadě Spojených států a je známý svou bohatou kulturou, uměním a živým hudebním průmyslem. Procházejte se po malebném nábřeží, navštivte jedinečné nezávislé obchody a ochutnejte místní speciality v tradičních pivovarech. Užijte si klid přírodních parků jako je Forest Park nebo Mount Tabor a prozkoumejte čtvrti, které daly tomuto místu nezapomenutelný charakter. Portland je ideálním cílem pro milovníky přírody, umění a dobrého jídla.

Spojené státySpojené státy

Co vidět

Pittock Mansion
 

Pittock Mansion

Pittock Mansion je historická budova v Portlandu s nádherným výhledem na město a okolní přírodu. Postavena byla v roce 1914 a sloužila jako domov pro místní podnikatele Henryho Pittocka a jeho manželku Georgii. Dnes je otevřena pro veřejnost, kde můžete vidět původní nábytek a výzdobu. Navštivte tuto krásnou památku a užijte si úžasný pohled na Portland a okolí.

Oregon Zoo
 

Oregon Zoo

Oregon Zoo v Portlandu je ideálním místem pro milovníky zvířat. Nabízí návštěvníkům možnost vidět více než 2000 zvířat z celého světa. Mezi nejoblíbenější patří sloni, lvi a opice. Zoo se také zaměřuje na ochranu ohrožených druhů a vzdělávání návštěvníků o důležitosti zachování přírody. Navštivte Oregon Zoo a nechte se okouzlit krásou a rozmanitostí zvířat.

A pond at the Japanese Garden in Portland's west hills.
 

Portland Japanese Garden

Portlandská japonská zahrada je klidným a krásným místem, které nabízí únik z rušného města. Tento krásný park je inspirován tradičními japonskými zahradami a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Prozkoumejte japonskou kulturu a zrelaxujte se v této oáze klidu uprostřed hektického města. Navštivte Portlandskou japonskou zahradu a užijte si krásu přírody a klidu, který nabízí.

Lan Su Chinese Garden
 

Lan Su Chinese Garden

Lan Su Chinese Garden je kouzelným útočištěm v srdci Portlandu. Tento krásný zahrady vám nabídnou klidné místo, kde si můžete užít jemné zvuky vody a krásné rostliny. Každý koutek zahrady je pečlivě navržen, aby vám připomněl tradiční čínskou architekturu a filozofii. Užijte si procházku po mostech a pavilonech a nechte se unést atmosférou tohoto magického místa.

Crystal Springs Rhododendron Garden
 

Crystal Springs Rhododendron Garden

Crystal Springs Rhododendron Garden v Portlandu je ideálním místem pro milovníky květin. Tento nádherný park nabízí neuvěřitelnou rozmanitost rododendronů a azalek, které rozkvétají v průběhu jara a léta. Zahrady jsou situovány kolem jezírka, kde můžete spatřit labutě a vodní ptáky. Toto místo je ideální pro odpočinek a relaxaci v přírodě.

International Rose Test Garden
 

International Rose Test Garden

Mezinárodní zahrada růží v Portlandu je největší zahrada růží v Severní Americe. Tisíce krásných růží z celého světa zde kvetou v nádherné kulise. Zahrada nabízí úchvatné výhledy na město a řeku Willamette. Navštivte tuto zahradu a užijte si krásný den v přírodě.

Portland - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 8609 km
Nejbližší letiště PDX
9 km od centra
Přímý let
~ 10h 6min
Spojené státy Spojené státy
Časový posun proti ČR
-9h
Obsluhující letiště
PDX
Portland - Portland Oregon from the east. By en:User:Fcb981
Portland - Portland Oregon from the east. By en:User:Fcb981Pittock MansionOregon ZooA pond at the Japanese Garden in Portland's west hills.Lan Su Chinese GardenCrystal Springs Rhododendron GardenInternational Rose Test GardenPortland Art MuseumOregon Historical SocietyThe GrottoTom McCall Waterfront ParkHoyt ArboretumChildren's Museum

Počasí jaro

Březen
Max: 14 °C
Min: 5 °C
Duben
Max: 17 °C
Min: 7 °C
Květen
Max: 20 °C
Min: 9 °C

Počasí léto

Červen
Max: 23 °C
Min: 11 °C
Červenec
Max: 27 °C
Min: 13 °C
Srpen
Max: 27 °C
Min: 13 °C

Počasí podzim

Září
Max: 25 °C
Min: 12 °C
Říjen
Max: 19 °C
Min: 9 °C
Listopad
Max: 12 °C
Min: 6 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 8 °C
Min: 3 °C
Leden
Max: 9 °C
Min: 3 °C
Únor
Max: 11 °C
Min: 3 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

rim-pohled
✈️ Zpátečka
🔥 1 443 Kč
ras-al-khaimah
🌴 Dovolená
😍 12 990 Kč
Marsa Alam
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Neapol
milan
🤘 Multi-city
🎉 2 542 Kč
Nice
✨ Víkendovka
😎 966 Kč

Na víkend do Nice

Francie
Před 43 hodinami
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz