Savannakhet - Mukdahan Friendship Bridge II as seen from Mukdahan's Indochina Market
Průvodce městem

Savannakhet

Savannakhet je fascinující město v Laosu, které dýchá historií a kulturou. Toto město nabízí návštěvníkům úžasnou směs architektury z období francouzské koloniální vlády a tradičních laoských staveb. Prozkoumejte kouzelně působící staré město či navštivte impozantní chrám Wat Sainyaphum. Savannakhet je také ideálním výchozím bodem pro objevování přírodních krás regionu, včetně národního parku Dong Phou Vieng a řeky Mekong. Místní kuchyně stojí za ochutnání, a to zejména tradiční pokrm láp.

Phonsavan - General view of Phonsavan
Průvodce městem

Phonsavan

Phonsavan, hlavní město provincie Xieng Khouang v Laosu, láká návštěvníky svou tajemnou atmosférou a historií. Prozkoumejte největší archeologické naleziště Východní Asie, zvané Plain of Jars, a zjistěte více o tajemných kamenných nádobách. Nenechte si ujít místní trhy s tradičními produkty a nádherné buddhistické chrámy. Ochutnejte místní kuchyni a objevte autentickou kulturu Laosu v tomto unikátním městě, které nabízí netradiční zážitek pro své návštěvníky.

Muang Xai - People of the ethnic group Hmong on a parade in Oudomxay Town
Průvodce městem

Muang Xai

Muang Xai, známý také jako Muang Xay leží v severním Laosu a představuje ideální základnu pro objevování okolních horských krajů. Ve městě se můžete zapojit do tradičního laoského života návštěvou místního trhu, procházkou po charakteristických ulicích či návštěvou buddhistického chrámu. Pro více aktivní dobrodruhy nabízí okolní krajina krásu jaskyň, vodopádů a treků přes etnické vesnice v horském prostředí. Nezapomeňte vyzkoušet místní kuchyni, která vás překvapí bohatými chutěmi.

Vientiane - Wat Ong Theu Vientiane Laos
Průvodce městem

Vientiane

Vientiane je hlavní město Laosu a skvělý cíl pro milovníky asijské kultury. Toto fascinující město je okouzlující směsí starého a nového, kde koloniální architektura míchá s tradičními buddhistickými chrámy. Obdivujte pozoruhodný Zlatý stúpu Pha That Luang, jednu z nejvýznamnějších památek Laosu. Procházka kolem nádherného veřejného parku buddhaghosa canal vás povede přes Most Thadeua k Patuxai, laoského Vítězného oblouku, odkud se vám naskytne panoramatický výhled na celé město.

Luang Prabang - Stupa That Chomsi in Luang Prabang (Laos).
Průvodce městem

Luang Prabang

Exotický Luang Prabang je opravdový poklad mezi nejkrásnějšími městy světa. Toto lákavé místo v Laosu vás okouzlí svými buddhistickými kláštery, zelenými horami a bohatou historií. Nevynechte návštěvu královského paláce, buddhistického chrámu Wat Xieng Thong a panoramatického výhledu z vrcholku hory Phousi. Ponořte se do místní kultury při procházce po tradičních tržištích a ochutnejte vzrušující laoskou kuchyni.

Luang Namtha - View of northern area of Luang Namtha, Laos, from the northwest
Průvodce městem

Luang Namtha

Tajuplný Luang Namtha je ideálním místem pro cestovatele, kteří hledají autentický zážitek v srdci Laosu. Obklopen horami a zelenými džunglemi, tento severolaoský klenot nabízí úžasné treky, které vás provedou osadami místních etnických skupin. Nepřeberné množství chrámů a trhů čeká na své objevitele. Vyzkoušejte vynikající laoskou kuchyni a nezapomeňte si vychutnat procházku po řece Nam Tha, která dodává městu nezapomenutelnou atmosféru.

Pakse - The chedi and the nagas of Wat Luang in Pakse, Laos.
Průvodce městem

Pakse

Pakse je fascinující město nacházející se v jižním Laosu, obklopené úchvatnou přírodou a kulturním bohatstvím. Základem pro prozkoumávání blízkých chrámů a vodopádů bude útulné městečko s přátelskou atmosférou. Navštivte impozantní chrám Wat Phou, zapsaný na seznam světového dědictví UNESCO, nebo se vydejte na objevování malebných vesnic a kávových plantáží na Bolavenské plošině. Pakse je také ideálním místem pro ochutnávku tradiční laoské kuchyně a zažití autentického místního života.

Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz