Bhamo - Shwe Kyina pagoda. Bhamo (Myanmar).
Průvodce městem

Bhamo

Bhamo, malebné město na severu Myanmaru, oplývá fascinující historií a kulturou. Procházka po malebných ulicích tohoto města vás nejen zavede k řadě inspirujících buddhistických památek, ale také představí místní trhy a tradiční dřevěné domy. Nezapomeňte navštívit svatyni Shwe Kyina Pagoda, která okouzlí svou architekturou a duchovní atmosférou. Na trekkingových výletech do okolí můžete objevit nedotčenou přírodu a autentický život místních vesničanů. Bhamo je skutečně mistrovské dílo mírumilovných krajů a kultur.

Rangún - SHWEDAGON BUDDIST PAGODA YANGON MYANMAR JAN 2013
Průvodce městem

Rangún

Rangún, známý také jako Yangon, je fascinující a pestré město v Myanmaru, které nabízí jedinečný mix kultury, historie a nádherných památek. Vykouzlení atmosféry ulic plných zeleně, tradičních tržišť a koloniální architektury vás okouzlí. Navštivte vzácný pagoda Shwedagon s jejím zlatým nádechem nebo prozkoumejte bohatou historii v muzeu Bogyoke Aung San. Nezapomeňte ochutnat místní kuchyni a užijte si nezapomenutelný zážitek v tomto exotickém asijském městě.

Tachileik - Tachileik, Myanmar: Tachileik Shwedagon Pagoda
Průvodce městem

Tachileik

Tachileik je malebné město nacházející se na východě Myanmaru, v blízkosti hranic s Thajskem. Toto poutavé místo nabízí jedinečný kulturní zážitek, přičemž si můžete prohlédnout tradiční trhy, nádherné pagody a klidné chrámy. Tachileik je také výchozím bodem pro výlety do okolních hor a národních parků, kde můžete objevovat neuvěřitelnou přírodu a rozmanitý život. Nezapomeňte ochutnat místní kuchyni a odnést si kousek tohoto fascinujícího místa s sebou.

Mawlamyine - Street Scene at Dusk - Mawlamyine (Moulmein) - Myanmar (Burma)
Průvodce městem

Mawlamyine

Mawlamyine je malebné město v jihovýchodní části Myanmaru, známé pro svou koloniální architekturu a nádherné buddhistické pagody. Jedná se o třetí největší město země a nachází se na pobřeží Andamanského moře. Procházejte se úzkými uličkami, objevujte tradiční trhy a ochutnávejte místní kuchyni. Navštivte Kyaik Tan Lan pagodu s nádherným výhledem na město a prožijte nezapomenutelný zážitek z neprobádaných koutů Myanmaru.

Putao - Mulashidi
Průvodce městem

Putao

Putao je malebné město v severním Myanmaru, obklopené horami a zelenými údolími. Pro milovníky přírody a dobrodružství je to ideální destinace. Putao je známé pro své turistické trasy, horské výšlapy a pozorování biodiverzity. Návštěvníci můžou navštívit malebné vesnice Kachin s tradiční kulturou a zvyky. V regionu lze také nalézt vzácné druhy květin a živočichů. Putao je skvělým místem pro ty, kteří hledají klid a odpočinek, daleko od ruchu velkoměst.

Myeik - Mergui
Průvodce městem

Myeik

Myeik, malebné město v jihovýchodní části Myanmaru, láká turisty díky své bohaté historii a nádhernému přístavu. Procházejte se po úzkých uličkách, kde objevíte barevné koloniální budovy a závan kultury. Návštěvníci si určitě nenechte ujít trh Myeik, kde můžete ochutnat místní pochutiny a koupit různé tradiční výrobky. Navštivte malebný ostrov Bo Cho, odpočiňte si na jeho plážích a obdivujte rozmanitou podmořskou faunu. Myeik je ideální destinací pro ty, kteří hledají nezapomenutelný zážitek.

Lashio - Nagayon pagoda, Lashio, Myanmar
Průvodce městem

Lashio

Lashio je malebné město v severovýchodním Myanmaru, které leží v údolí obklopeném zelenými horami. Je známý svým obchodním a historickým významem na hedvábné stezce mezi Čínou a Indií. Navštivte zdejší tradiční trhy, kde si můžete zakoupit místo produkty a suvenýry, nebo dávné kláštery, které představují klid a duchovní osvětlení. Lashio je také ideálním místem pro milovníky přírody, kteří mohou objevit okolní nádhernou krajinu, vodopády a místní vesnice s autentickou atmosférou a kulturou.

Mandalaj - THE MAIN PALACE WAS DESTROYED BY FIRE DURING WORLD WAR 2,BUT THE WALLS AND TEMPLES REMAIN
Průvodce městem

Mandalaj

Mandalaj je fascinující město plné barev a kultury. Tato bývalá královská metropole Myanmaru je proslulá svými nádhernými pagodami, restauracemi a trhy. Navštivte dřevěný klášter Shwenandaw Kyaung, pozorujte západ slunce na kopec Mandalay Hill nebo prozkoumejte staré městské zdi. Určitě si dejte čas na procházku trhem Zegyo, ochutnávku tradičních místních pokrmů a obdivování zlatých soch u Mahamuni pagody.

Magway - Main entrance of University of Medicine, Magway
Průvodce městem

Magway

Magway je kouzelné město v Myanmaru, které uchvátí návštěvníky svým tradičním charakterem a malebnou atmosférou. Nachází se na břehu řeky Irrawaddy a je obklopeno úchvatnou přírodou. Prozkoumejte fascinující buddhistické chrámy, jako je slavný Mya Tha Lun Pagoda, který je považován za duchovní centrum. Procházejte se malebnými uličkami, navštivte tradiční trhy a ochutnejte místní kuchyni. Magway je ideální destinací pro ty, kteří hledají pohodu a klid v autentickém a asijském prostředí.

Sittwe - Sittwe, Myanmar (Burma)
Průvodce městem

Sittwe

Sittwe je malebné město v Myanmaru, které se pyšní svým působivým pobřežím u Bengálského zálivu. Navštivte slavný buddhistický klášter Payagyi, kde můžete pozorovat život místních mnichů. Prozkoumejte tradiční rýnské trhy a vychutnejte si místní kuchyni. Chcete-li prožít nezapomenutelnou plavbu, vydejte se na romatickou jízdu lodí na řece Kaladan. Sittwe nabízí autentické zážitky a šarm starobylého Myanmaru.

Neipyijto - Hluttaw hall inside Mandalay Palace
Průvodce městem

Neipyijto

Neipyijto, známá také jako Naypyitaw, je moderní hlavní město Myanmaru. Překvapivě klidné město nabízí úžasnou architekturu, jako je impozantní pagoda Uppatasanti, a velkolepé budovy vlády a rezidence. Prohlašte se po širokých bulvárech a obdivujte místní faunu v zajišťovacím parku Nay Pyi Taw, nebo se připojte ke zdejším obyvatelům na trhu Myoma na nákup chutných specialit a suvenýrů. Navštivte přírodní rezervaci Hláskov a ponořte se do neobyčejné atmosféry tohoto neotřelého cíle.

Kale - Kalaymyo, Myanmar
Průvodce městem

Kale

Kale je malebné město plné kouzla a neopakovatelné atmosféry. Nachází se v malebné oblasti s bohatou historií a kulturu. Procházka po starobylých ulicích odkrývá skryté poklady, jako jsou překrásné chrámy, hradby a parky. Navštivte tradiční trhy, kde si můžete koupit autentické rukodělne výrobky a ochutnat místní speciality. Kale je ideálním cílem pro milovníky historie, přírody a gastronomie.

Kawthoung - Kawthaung immigration checkpoint, Myanmar
Průvodce městem

Kawthoung

Kawthoung je malebné městečko na jihu Myanmaru, které se nachází na břehu malajského poloostrova. Toto exotické místo, dříve známé jako Victoria Point, skýtá nádherné pláže, bohatou kulturu a historii. V místní Andamanské zátoce můžete navštívit úchvatné korálové útesy a tajemně opuštěné buddhistické chrámy. Nedaleko města objevíte idylické tropické ostrůvky, které vás okouzlí svou malebností. Kawthoung je ideální destinační bod pro milovníky netradičních dobrodružství a jedinečných cestovatelských zážitků.

Dawei - Dawei, Tennasserim Division
Průvodce městem

Dawei

Dawei je malebné město v jihovýchodní části Myanmaru. Obklopeno zelenými horami a nedotčenou přírodou, je to ideální destinace pro dobrodruhy a milovníky přírody. Navštivte zdejší historické pagody, které jsou ukázkou tradiční myanmarské architektury, nebo se vydejte na výlet do nedalekých horských vesnic. Dawei nabízí také nádherné pláže s jemným pískem, kde se můžete osvěžit v průzračných vodách Bengálského zálivu a užít si slunce, klid a krásu této exotické destinace.

Loikaw - Naung Yah Lake
Průvodce městem

Loikaw

Loikaw je malebné a klidné město nacházející se v jihovýchodní Asii, v zemi Myanmar. Toto malebné místo je obklopeno horskými vrcholy, zelenými údolími a řekami. Loikaw je znám svým etnickým dědictvím, tradiční kulturou a rodinnou atmosférou. Návštěvníci si mohou prohlédnout místní trhy, chrámy a pagody, které jsou typické pro tuto oblast. Pro milovníky přírody je zde možnost výletů do okolních kopců a hor, kde mohou objevovat neuvěřitelnou flóru a faunu. Loikaw je ideálním cílem pro ty, kteří hledají autentický zážitek z Myanmaru.

Nyaung U - Shwezigon Pagoda, Nyaung-U, Myanmar
Průvodce městem

Nyaung U

Nyaung U je malebné městečko ležící v centrální části Myanmaru. Nabízí fascinující směsici tradiční kultury a historických památek. Jako vstupní brána do starobylého města Bagan je navštěvováno mnoha turisty, kteří obdivují tisíce stúp a chrámů ponořených do zeleně krajiny. V Nyaung U naleznete také klidné uličky s tradičními dřevěnými domy a živý trh, kde si můžete pochutnat na místních lahůdkách. Prozkoumejte okolí města na kole nebo si dopřejte výhled z balónu.

Kengtung - ミャンマー、チャイントンの石敢當
Průvodce městem

Kengtung

Kengtung je malebné město v jihovýchodní části Myanmaru, které uchvátí svou autentickou atmosférou a působivým kulturním bohatstvím. Malebné uličky starého města skýtají řadu tradičních chrámů a pagod, jimiž dýchne dlouhá historie regionu. Navštivte krásné jezero Naung Tung a procházejte se po okolních kopcích, které poskytují úchvatné výhledy na panorama města. Kengtung již dlouho láká cestovatele svým exotickým kouzlem, rozmanitou kuchyní a pohostinností místních obyvatel.

Homalin - River Chindwin at en:Monywa
Průvodce městem

Homalin

Homalin je malebné město v Myanmaru, které oslní návštěvníky svou překrásnou přírodou a klidnou atmosférou. Toto malebné místo nabízí úžasný výhled na řeku Chindwin, která protéká okolo. Prozkoumejte místní trhy, kde najdete tradiční produkty a suvenýry, nebo navštivte okolní buddhistické kláštery a pagody. Homalin je ideální destinací pro ty, kteří hledají klid a odpočinek, a zároveň chtějí objevovat méně známé klenoty jihovýchodní Asie.

Thandwe - Palms and holiday chalets overlooking Ngapali Beach
Průvodce městem

Thandwe

Thandwe je malebné město v Myanmaru, které vás okouzlí svou atmosférou a nádhernými scenériemi. V blízkosti se nachází slavná pláž Ngapali, kde si můžete vychutnat klidné plavání v kristalickém moři. Nezapomeňte navštívit tradiční trhy, kde ochutnáte místní lahůdky a poznáte autentickou atmosféru myanmarské kultury. Obdivujte také buddhistické chrámy a statky, kde se pěstují tradiční rýže a koření. Thandwe je poklad, který stojí za objevení na vašem cestovatelském seznamu.

Myitkyina - Myitkyina Dawn Market
Průvodce městem
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz