ibiza

11 míst, co vidět na Ibize

Tipy na nejlepších 11 míst, které musíš určitě navštívit na Ibize.

11 míst, co musíš vidět na Ibize

Ibiza
 

Ibiza

Ibiza (Eivissa) je hlavním městem stejnojmenného ostrova Ibiza a jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě. Město je známé svým nočním životem, plážemi a uvolněnou středomořskou atmosférou. Město Ibiza je také domovem řady historických a kulturních zajímavostí, takže je skvělou destinací pro jednodenní výlet s následným přesunem k plážím.

Cala Comte
 

Cala Comte

Cala Comte je malebná pláž na západním pobřeží ostrova Ibiza. Tato pláž je známá svými tyrkysovými vodami, jemným pískem a skalnatými útesy. Je to oblíbené místo mezi turisty i místními obyvateli, kteří sem rádi přicházejí relaxovat a užívat si slunce a moře. Pláž Cala Comte je vhodná pro rodiny s dětmi, díky jejím mělkým vodám a čistému pobřeží. Pro milovníky potápění a šnorchlování nabízí skvělé možnosti k objevování podmořského života a korálových útesů.Cala Comte nabízí také restaurace a bary přímo na pláži, kde si můžete dopřát osvěžující nápoje a tradiční španělská jídla. Pláž je obklopena malebnou krajinou a poskytuje nádherné západy slunce, což ji činí ideálním místem pro romantické večery.

Torre de ses Portes
 

Torre de ses Portes

Torre de ses Portes je historická obranná věž na ostrově Ibiza. Tato věž, známá také jako Portes de ses Taules, se nachází na jižním pobřeží ostrova poblíž města Sant Josep de sa Talaia. Torre de ses Portes byla postavena ve 14. století jako součást sítě obranných věží, které sloužily k ochraně ostrova před pirátskými útoky. Věž má válcový tvar a je postavena z kamene. Má výšku přesahující 12 metrů a byla vybavena kanóny, které umožňovaly obranu pobřeží. Dnes je Torre de ses Portes historickou památkou, která připomíná bohatou historii Ibiza. Navštěvovateli nabízí možnost prozkoumat její interiér a získat pohled na okolní krajinu. Z věže se také nabízí úchvatný výhled na moře a okolní pláže.

Cala Saladeta
 

Cala Saladeta

Cala Saladeta je malebná pláž na ostrově Ibiza ve Španělsku, která se nachází poblíž města Sant Antoni de Portmany na západním pobřeží ostrova. Tato pláž je známá tyrkysově modrou vodou a jemným bílým pískem, což ji činí oblíbeným místem mezi turisty a místními obyvateli. Pláž Cala Saladeta je relativně malá a ukrytá v zátoce obklopené skalami a borovicemi, což ji dělá ideálním místem pro ty, kteří hledají klidné a odlehlé místo k odpočinku a relaxaci. Díky své odlehlé poloze nabízí pláž Cala Saladeta také dobré možnosti pro šnorchlování a zkoumání mořského života. Tato pláž není vybavena žádnými službami jako jsou sprchy nebo restaurace, ale turisté si mohou přinést vlastní vybavení a piknikové potřeby a strávit zde celý den užíváním si slunce a krásného pobřeží. Přístup k pláži je možný pěšky po strmé stezce z nedaleké pláže Cala Salada, což je také oblíbené místo pro koupání a slunění.

Es Vedrà
 

Es Vedrà

Es Vedrà je malý ostrůvek nacházející se nedaleko západního pobřeží ostrova. Tento výrazný skalnatý útvar vystupuje z moře je charakteristickou dominanotu krajiny. Ostrůvek Es Vedrà je často považován za magické místo a je spojen s mnoha mýty a legendami. Místní obyvatelé věří, že Es Vedrà má zvláštní energii a že je domovem různých duchů a nadpřirozených bytostí. Ostrůvek Es Vedrà je populárním cílem pro výlety lodí nebo vodními skútry z okolních pláží jako je Cala d'Hort nebo Cala Vadella. Mnoho turistů si užívá plavbu kolem Es Vedrà a fotografování této ikonické dominanty. Někteří odvážnější jedinci dokonce podnikají výstupy na Es Vedrà, aby si z blízka prohlédli skalnaté útesy a jeskyně.

Sa Pedrera
 

Sa Pedrera

Sa Pedrera, známá také jako Atlantis Ibiza, je fascinující skalní útvar na západním pobřeží ostrova. Toto místo je jedinečné pro své skalnaté útesy, jeskyně a kamenité útvary, které vytvářejí malebnou a tajemnou krajinu. Sa Pedrera je oblíbená jak mezi turisty, kteří si zde užívají krásné výhledy a prozkoumávají skalní útvary, tak i mezi místními obyvateli, kteří uctívají toto místo pro jeho kulturní a historický význam. Díky své kráse a jedinečnosti je Sa Pedrera často vyhledávaným místem pro fotografie a prozkoumávání pro turisty navštěvující Ibizu.

Es Portitxol
 

Es Portitxol

Es Portitxol je malebná a odlehlá zátoka na severu ostrova Ibiza. Toto přírodní útočiště je obklopeno útesy a skalami, které vytvářejí malebnou krajinu vhodnou pro odpočinek a relaxaci daleko od rušného turistického ruchu. Pláž Es Portitxol je známá pro své průzračné azurové vody a okouzlující krajinné scenérie. Díky své odlehlosti a náročnějšímu přístupu je tato pláž ideálním místem pro ty, kteří hledají klidnější a intimnější místo k odpočinku a koupání. Je důležité si uvědomit, že přístup k Es Portitxol může být náročný a vyžaduje krátkou pěší túru nebo cestu lodí z blízkých přístavů.

Cala d’en Serra
 

Cala d’en Serra

Cala d'en Serra je malebná zátoka na severovýchodním pobřeží ostrova Ibiza. Tato úchvatná pláž je obklopena strmými útesy a borovicovými lesy, což poskytuje nádhernou scenérii pro ty, kteří sem přijedou relaxovat a užívat si přírodní krásy. Pláž Cala d'en Serra je známá svými průzračnými tyrkysovými vodami a klidnou atmosférou. Díky své odlehlosti si zde návštěvníci mohou užít klidné a relaxační koupání. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají odpočinek a únik od rušného městského života. Přístup k Cala d'en Serra může být trochu obtížný, protože zátoka není snadno dosažitelná autem.

Ses Balandres
 

Ses Balandres

Ses Balandres je malebná skalnatá zátoka nacházející se na severozápadním pobřeží ostrova. Tato krásná plážová lokalita je známá svými úchvatnými skalnatými útvary, průzračnými tyrkysovými vodami a klidnou atmosférou. Pláž Ses Balandres je obklopena strmými skalami a útesy, což poskytuje nádherné panoramatické výhledy a ochranu před větrem. Díky své odlehlosti je tato zátoka ideálním místem pro ty, kteří hledají klidné a relaxační prostředí. Přístup k Ses Balandres může být trochu náročný, protože není snadno dosažitelná autem. Někteří návštěvníci volí možnost přístupu pěšky nebo lodí z okolních přístavů.

Sa Talaiassa
 

Sa Talaiassa

Sa Talaiassa je nejvyšší hora na Ibize a zároveň i nejvyšší bod Baleárů. Nachází se v jižní části ostrova a její vrchol dosahuje výšky asi 475 metrů nad mořem. Tato hora je charakteristická svou strmou skalnatou formací a je dominantním prvkem v krajině Ibizy. Pro turisty a dobrodruhy je výstup na Sa Talaiassa populární záležitostí, protože nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu a pobřeží. Z vrcholu hory lze obdivovat rozlehlé panorámata a přírodní scenérie ostrova. Západní část hory je obzvláště oblíbená pro svůj nádherný výhled na západ slunce. Pro návštěvníky je dobré si připravit dostatečné vybavení, protože výstup může být náročný a není na něm žádná infrastruktura jako jsou občerstvení nebo toalety. Přesto je výstup na Sa Talaiassa jedinečný zážitek a poskytuje možnost objevovat přírodní krásy ostrova Ibiza z výšky.

Cala de sa Ferradura
 

Cala de sa Ferradura

Cala de sa Ferradura je malebná zátoka na ostrově Ibiza, známá svými křišťálově čistými vodami a úchvatnou přírodní scenérií. Nachází se na západním pobřeží ostrova, nedaleko obce Port de Sant Miquel. Tato krásná pláž je oblíbeným místem pro milovníky slunce a moře, kteří sem přicházejí hledat klidné a relaxační prostředí. Pláž je poměrně malá a útulná. Křišťálově čisté vody jsou ideální pro plavání, šnorchlování a další vodní aktivity. Cala de sa Ferradura ideálním místem k prožití klidného dne u moře v nádherném přírodním prostředí.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz