Ženeva
Průvodce městem

Ženeva

Druhé největší město Švýcarska nabízí osobitou atmosféru a nádherné okolí Ženevského jezera. Na projití Ženevy vám stačí den, všechny památky jsou v okolí historického centra. Navštívit můžete katedrálu St-Pierre, muzea v okolí a nebo se můžete projet lodí po Ženevské jezeře.

Curych - Zürich, Switzerland
Průvodce městem

Curych

Curych je kosmopolitní švýcarské město, které leží u břehu stejnojmenného jezera. Nabízí krásný pohled na Alpy a čisté ulice. Toto město je finančním centrem Evropy a je známé pro svou sofistikovanost a kvalitu života. Staré město - Altstadt plné historických budov a náměstí vás zaujme, stejně jako prestižní Bahnhofstrasse plná luxusních obchodů. V Curychu si můžete také vychutnat vynikající švýcarskou čokoládu a slavné sýry v místních restauracích a kavárnách.

Bern - Panorama von der Nydeggbrücke in Bern, Blick auf die Untertorbrücke
Průvodce městem

Bern

Bern, hlavní město Švýcarska, je idylické místo plné historických památek a malebných uliček. Jedním z nejvýznamnějších prvků města je Bernský medvěd – jeho symbol od doby založení města. Obdivujte impozantní katedrálu Berner Münster, procházka po UNESCO-ouchráněném Starém městě vás uchvátí svou atmosférou. Na náměstí Bundesplatz naleznete ve Švýcarsku jedinečný Zytglogge, historickou věž s astronomickými hodinami. Pobytem v Bernu získáte autentický zážitek ze švýcarského života.

Lucern
Průvodce městem

Lucern

Lucern je švýcarské město ležící u břehů jezera Vierwaldstättersee a obklopené malebnými vrcholy Alp. Je známé pro svůj dobře zachovaný středověký architektonický ráz, včetně slavného dřevěného mostu Kapellbrücke a vodní věže Wasserturm. Jednou z ikonických staveb města je také Löwendenkmal, památník znázorňující umírajícího lva, který byl postaven na paměť švýcarským gardistům zabitým během francouzské revoluce. Město je také vstupní branou do centrálních Švýcarských Alp a je populárním výchozím bodem pro turistiku, lyžování a další venkovní aktivity. S moderním dopravním muzeem a rozmanitým kulturním programem, včetně hudebního festivalu Lucerne Festival, město nabízí mix přírodních krás a kultury, což ho činí jednou z nejatraktivnějších turistických destinací ve Švýcarsku.

Basilej
Průvodce městem

Basilej

Švýcarské město se nachází na hranicích s Francií a Německem. Opomenout byste neměli bránu Spalentor ze 14. století, která původně sloužila jako opevnění, místní radnici a katedrálu Münster. Navštívit můžete také spoustu muzeí a galerií.

Lausanne - Tour sauvabelin
Průvodce městem

Lausanne

Okouzlující Lausanne, situované na březích Ženevského jezera, je jedním z nejkrásnějších švýcarských měst. Toto malebné město nabízí bohatou historii, středověké uličky a impozantní katedrálu Notre-Dame z 13. století. Pro výhled na panoráma města a jezera zavítejte na vyhlídku Sauvabelin. Navštivte také muzea, jako je Olympijské muzeum, či procházejte se po nábřeží Ouchy. Lausanne zaujme svou kultivovaností a zároveň zde naleznete množství příjemných kaváren a restaurací.

Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz