Gdaňsk

Letenky do Gdaňsk

Hledáte levné letenky do destinace Gdaňsk? Rezervujte si zpáteční letenku v předstihu za výhodnější ceny.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Gdaňsk

Město je primárně obsluhováno jediným letištěm. Letenky je obecně výhodné rezervovat v předstihu alespoň 30 - 50 dní. V případě zájmu o konkrétní termín či o termíny, o které je větší zájem (prázdniny, svátky a významné události v dané destinaci), je vhodné rezervovat letenky alespoň 3 - 4 měsíce dopředu.Místa v letadle jsou omezená, proto pokud jste rozhodnuti, že chcete Gdaňsk navštívit, rezervujte si letenky nyní. Pokud o cestě do dané destinace přemýšlíte v následujících měsících, doporučujeme sledovat naši stránku s aktuálními akčními letenkami.
PolskoPolsko

Stručně a jasně

Stát
Polsko
Letiště
1 letiště (GDN)

Nejčastější dotazy

Časté dotazy ohledně letenek do destinace Gdaňsk.

Lety z Prahy obvykle trvají přibližně 0h 58min. Záleží na typu letadla, povětrnostních podmínkách atd.

Letiště Gda?sk Lech Wa??sa Airport se nachází 12 km od centra města Gdaňsk.

Nejvhodnější doba na zakoupení letenky je 60 až 40 dní před plánovaným odletem. Díky včasné rezervaci je možné pořídit levné letenky do destinace Gdaňsk od 600 Kč. Sledujte akční letenky na Obletsvet.cz a zakupte letenku za skvělou cenu. V období zvýšené poptávky (prázdniny, svátky, sportovní a jiné události), se ale letenky ve výrazné "akci" často nedají sehnat.

Hlavní letiště města Gdaňsk je letiště Gda?sk Lech Wa??sa Airport. Poblíž ale najdete i tato letiště: Gda?sk Lech Wa??sa Airport (GDN)

Je vhodné použít vyhledávač letenek, který umožňuje zadat flexibilní interval odletu (třeba celý červen). Užitečnou funkcí je také zadání více odletových letišť. Cena se z různých letišť liší až o 1 000%. Další užitečnou funkcí je možnost hledat letenky na flexibilní dobu pobytu v destinaci, např. 3 - 5 dní. Všechny tyto funkce splňuje český vyhledávač www.flightics.com

Ceny hotelů, hostelů a ubytování u místních je dobré srovnávat přes vyhledávač ubytování. Využít lze také AirBnB. Ubytování v destinaci Gdaňsk je obvykle nejlepší rezervovat co nejdříve.

Pokud chceš ulovit akční letenku, sleduj naší stránku Obletsvet.cz na Facebooku nebo se přihlas k našemu hlídači akčních letenek.

Letiště k destinaci Gdaňsk

K cestě do destinace Gdaňsk lze využít 1 letiště.

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Gdaňsk - 22 míst co vidět .

 • Museum of the Second World War
   

  Museum of the Second World War

  Muzeum druhé světové války v Gdaňsku je moderní muzeum, které se věnuje polskému zážitku během druhé světové války. Muzeum bylo založeno v roce 2008 a jeho expozice byly otevřeny v roce 2017. Architektonickou soutěž o stavbu muzea vyhrál tým Kwadrat. Muzeum je státní kulturní institucí a nachází se v Gdaňsku, Polsko.

 • Gdańsk, Wieża Więzienna, XIV, XVII
   

  Amber Museum

  Muzeum Bursztynu v Gdaňsku je zasvěcené všemu, co souvisí s burshtynem a řemeslem navrhování a vytváření burshtynových šperků. Nachází se v bývalé věznici a muzeum představuje sbírku burshtynových artefaktů, burshtynových uměleckých děl a vězeňských cel. Kromě toho jsou zde také realistické výstavy mučíren, které jsou velmi působivé. Gdaňsk se pyšní tím, že je hlavním městem burshtynu a toto muzeum nám to dokazuje.

 • Mariacka Street
   

  Mariacka Street

  Ulica Mariacka v Gdaňsku je úzká ulice, která je ideální pro procházku. Obdivujte fasády domů při procházení. Je to nejatmosférickější ulice v Gdaňsku a jedna z nejfotogeničtějších uliček v Polsku. Téměř kompletně obnovena po druhé světové válce, každý ozdobný detail, včetně nespočetného množství strašidelných gargoylů, byl zahrnut. Je to jediná ulice s kompletní řadou teras, což scéně propůjčuje obrovské kouzlo.

 • Solidarity Museum (European Solidarity Centre)
   

  Solidarity Museum (European Solidarity Centre)

  Evropské centrum solidarity je muzeum a knihovna v Gdaňsku, které se věnuje historii Solidarity, polské odborové organizace a občanského odporu, a dalším opozičním hnutím komunistického východního Evropy. Otevřelo se 31. srpna 2014 a nachází se v moderním budově, jejíž design evokuje trupy lodí postavených v loděnici Gdaňsk. Výstava nabízí návštěvníkům sedm sálů s multimedii, artefakty a interaktivními prvky, které ilustrují boj Poláků o svobodu od 70. let minulého století až po konec komunistické éry.

 • Picture taken in w:Gdańsk after Wikimania 2010 conference.
   

  Royal Chapel

  Královská kaple (Kaplica Królewska) v Gdaňsku je historická barokní stavba, nacházející se vedle Kostela Panny Marie. Byla postavena v letech 1678 až 1681 na počest poslední vůle polského primase Andrzeje Olszowského. Kaple je známá svými krásnými freskami z 19. století a je jediným barokním kostelem v historické části Gdaňsku. Jejím nejvíce atraktivním prvkem je fasáda, navržená slavným královským architektem Tylmanem van Gamerenem.

Počasí Gdaňsk

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Další populární destinace

Chceš se inspirovat na další cesty nebo hledáš akční letenky do jiné destinace? Podívej se na populární destinace, které právě teď frčí.

výhled na Barcelonu z parku Guell

Letenky do Barcelony

Koukni na přehledné informace k letenkám do Barcelony.

Edinburgh- výhled

Letenky do Edinburghu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Edinburghu.

New York - pohled

Letenky do New Yorku

Koukni na přehledné informace k letenkám do New Yorku.

Madrid

Letenky do Madridu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Madridu.

Nice

Letenky do Nice

Koukni na přehledné informace k letenkám do Nice.

lisabon

Letenky do Lisabonu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Lisabonu.

londyn

Letenky do Londýna

Koukni na přehledné informace k letenkám do Londýna.

Paříž

Letenky do Paříže

Koukni na přehledné informace k letenkám do Paříže.

rim-pohled

Letenky do Říma

Koukni na přehledné informace k letenkám do Říma.

Další letiště poblíž destinace Gdaňsk

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

rhodos z výšky
✈️ Zpátečka
🔥 1 633 Kč
Funchal
🌴 Dovolená
🚀 11 990 Kč
samos
🌴 Dovolená
👍 12 390 Kč
Ibiza
výhled na Barcelonu z parku Guell
🤘 Multi-city
🔥 1 688 Kč
Pisa
Bologna
✈️ Zpátečka
👍 1 323 Kč
Sardinie
✈️ Zpátečka
🔥 1 414 Kč

Jarní letenky na Sardinii

Itálie
Před 46 hodinami
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz