Adana - Adana Chamber of Commerce Social House

Prodloužený víkend Adana

Plánujete prodloužený víkend do destinace Adana? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Adana

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Adana na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Snake Castle, Misis Mosaic Museum, Ataturk Park a mnoho dalších. Adana se nachází ve státě Turecko přibližně 3h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Adana je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Asie
TureckoTurecko

Rychlý přehled

Stát
Turecko
Letiště
1 letiště (ADA)
Časový posun
+1h

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Adana - 20 míst co vidět .

 • Snake Castle
   

  Snake Castle

  Yılankale je pozdně 12. a 13. století arménský hrad v provincii Adana v Turecku. Nachází se na skalnatém kopci s výhledem na východní břeh řeky Ceyhan, šest kilometrů západně od města Ceyhan. Hrad je známý jako domov Shahmaran, mýtické bytosti, která je polovinou ženou a polovinou hadem. Stěny, stejně jako mnoho podkovovitých věží a klenutých komor, jsou postaveny s krásně řezanými kameny. Yılankale je ideálním místem pro milovníky historie a dobrodružství.

 • Misis Mosaic Museum
   

  Misis Mosaic Museum

  Misis Mosaic Museum v Adaně představuje práce, které byly vykopány z Misis Tumulus, nejvýznamnější jsou mozaiky, které byly na podlaze 4. století chrámu v antickém městě Misis. Muzeum bylo založeno v roce 1959 v obci Yakapınar na dalekém východě Adany na západním břehu řeky Ceyhan. V muzeu můžete vidět různá období v chronologickém pořadí a podlahové mozaiky patřící k bazilice, která se nachází v hranicích starověkého města Misis, jsou vystaveny in situ.

 • Ataturk Park
   

  Ataturk Park

  Ataturk Park v Adaně je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Tento městský park disponuje centrální fontánou a stinnými cestami, které vás zavedou kolem sochy spisovatele Ziya Paši. Park je oblíbeným místem pro místní obyvatele i turisty, kteří zde mohou strávit příjemné odpoledne v klidu a pohodě.

 • Grand Mosque
   

  Grand Mosque

  Ulu Cami v Adaně je impozantní mešitou z 14. století se dvěma věžemi a 20 kupolemi na stropě. Interiér je zdoben fontánou a dalšími prvky islámské architektury. Nachází se v historické části města, v uzavřeném areálu spolu s madrasou a türbe. Ulu Cami je jednou z nejzajímavějších středověkých památek v Adaně a stojí za návštěvu.

 • Stone Bridge
   

  Stone Bridge

  Kámen most v Adaně přes řeku Seyhan je starý přibližně 200 let a byl otevřen pro dopravu až do roku 2007. Tento impozantní most je jedním z nejvýznamnějších historických památek v Adaně. Je to skvělé místo pro procházky, kde si můžete užít krásné výhledy na řeku a okolní krajinu. Navštivte tento most a prožijte jedinečný zážitek v turecké Adaně.

Počasí Adana

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Adana

K cestě do destinace Adana lze využít 1 letiště.

Adana - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

porto
Madrid
🤘 Multi-city
🎉 2 405 Kč
Palermo
🌴 Dovolená
👌 9 990 Kč
milan
✨ Prodloužený víkend
👍 1 241 Kč
Boston
✈️ Zpátečka
👍 6 860 Kč
Girona, Španělsko
✈️ Zpátečka
💣 1 017 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz