Adiyaman - Yenipinar Mosque, Adiyaman, Turkey

Prodloužený víkend Adiyaman

Plánujete prodloužený víkend do destinace Adiyaman? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Adiyaman

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Adiyaman na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Adiyaman Museum, Adıyaman Castle, Pirin Ruins a mnoho dalších. Adiyaman se nachází ve státě Turecko přibližně 3h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Adiyaman je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Asie
TureckoTurecko

Rychlý přehled

Stát
Turecko
Letiště
1 letiště (ADF)
Časový posun
+1h

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Adiyaman - 11 míst co vidět .

 • Adiyaman Museum
   

  Adiyaman Museum

  Muzeum v Adıyamanu může působit skromně a zastarale, ale ukrývá v sobě skvělou sbírku drobných artefaktů z místních nalezišť, včetně mnoha záchranných vykopávek na místech, která později zmizela pod vodou přehradní nádrže Atatürk. Nejcennějším exponátem je socha Kisilik, která pochází z neolitické éry a byla objevena v obci Kisilik poblíž Kahty. Muzeum je skvělým místem pro milovníky archeologie a historie.

 • Adıyaman Castle
   

  Adıyaman Castle

  Adıyaman Castle je zřícenina hradu nacházející se na úpatí hory Nemrut v tureckém městě Adıyaman. Tento historický památník poskytuje úžasný výhled na okolní krajinu. Hrad byl postaven v 2. století před naším letopočtem a sloužil jako obranná pevnost v dobách římské nadvlády. Pro turisty je to skvělé místo pro procházky a fotografování.

 • Pirin Ruins
   

  Pirin Ruins

  Pirin Ruins jsou starověké ruiny v Adiyamanu, které nabízejí fascinující pohled do minulosti. Tyto ruiny jsou pozůstatkem starověkého města, které kdysi stálo na tomto místě. Návštěvníci se mohou projít po ruinách, které jsou plné historických artefaktů a dávných tajemství. Pirin Ruins jsou ideálním místem pro ty, kteří chtějí poznat více o historii tohoto regionu a pro ty, kteří hledají autentický zážitek v Adiyamanu.

 • Adıyaman Saat Kulesi
   

  Adıyaman Saat Kulesi

  Adiyaman Saat Kulesi je ikonická stavba, která se nachází v centru města Adiyaman. Tento věžový hodinový stroj byl postaven v roce 1912 a dodnes se stává jedním z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v této oblasti. Z vrcholu věže se nabízí krásný výhled na město a okolní krajinu. Navštivte Adiyaman Saat Kulesi a získejte jedinečný zážitek z historického a kulturního dědictví této oblasti.

 • Tuz Hanı
   

  Tuz Hanı

  Tuz Hanı je historická karavanseraj, která se nachází v tureckém městě Adiyaman. Tato stavba byla postavena v 17. století a sloužila jako ubytování pro karavany a obchodníky. Dnes je Tuz Hanı turistickou atrakcí a nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat historii této oblasti. Uvnitř karavanseraje se nachází restaurace a obchody s místními výrobky. Pokud hledáte autentický zážitek, Tuz Hanı je pro vás tou správnou volbou.

Počasí Adiyaman

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Adiyaman

K cestě do destinace Adiyaman lze využít 1 letiště.

Adiyaman - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Dubrovník
✈️ Zpátečka
🎉 946 Kč
Katánie
Pisa
🤘 Multi-city
🎉 2 073 Kč
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
💣 11 290 Kč
Brusel
✨ Víkendovka
🚀 1 164 Kč
heraklion
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
marsa-alam
🌴 Dovolená
👌 12 290 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz