Alexandria - Alexandria, Egypt

Prodloužený víkend Alexandria

Plánujete prodloužený víkend do destinace Alexandria? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Alexandria

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Alexandria na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Citadel of Qaitbay, Alexandria National Museum, Catacombs of Kom el Shoqafa a mnoho dalších. Alexandria se nachází ve Egyptu přibližně 3.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Alexandria je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Afrika
EgyptEgypt

Rychlý přehled

Stát
Egypt
Letiště
1 letiště (HBE)
Časový posun
+1h

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Alexandria - 23 míst co vidět .

 • Citadel of Qaitbay
   

  Citadel of Qaitbay

  Citadel of Qaitbay je historickou památkou v Alexandrii. Tato pevnost byla postavena v 15. století a sloužila jako obrana před nájezdy Turků. Dnes je to oblíbená turistická atrakce, která nabízí pohled na moře a město. Navštivte tuto impozantní pevnost a prozkoumejte historii Egypta, která se v ní ukrývá.

 • Alexandria National Museum
   

  Alexandria National Museum

  Alexandria National Museum je skvělým místem pro ty, kteří chtějí poznat více o historii a kultuře Egypta. Muzeum se nachází v historické budově a nabízí rozsáhlou sbírku archeologických artefaktů, včetně starověkých soch a hieroglyfů. Návštěvníci se mohou dozvědět více o starověkém Egyptě, řecké a římské éře a také o moderní historii Alexandrie. Určitě stojí za návštěvu!

 • Catacombs of Kom el Shoqafa
   

  Catacombs of Kom el Shoqafa

  Katakomb Kom el Šókafa jsou jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v Alexandrii. Tyto podzemní hrobky byly objeveny v roce 1900 a jsou jedinečné svým stylem, který spojuje řecké, římské a egyptské prvky. Návštěvníci zde mohou vidět mnoho krásných soch a reliéfů, které zobrazují různé náboženské motivy. Katakomb Kom el Šókafa jsou skvělým místem pro ty, kteří chtějí poznat historii starověkého Egypta.

 • Royal Jewelry Museum
   

  Royal Jewelry Museum

  Královské muzeum šperků v Alexandrii je skvělým místem pro milovníky historie a krásného umění. Muzeum se nachází v bývalém paláci a nabízí návštěvníkům pohled na nádherné klenoty a šperky, které patřily egyptským králům a královnám. Vstupte do světa minulosti a obdivujte úžasné umělecké dílo, které bylo vytvořeno před tisíci lety.

 • Bibliotheca Alexandrina
   

  Bibliotheca Alexandrina

  Bibliotheca Alexandrina je moderní knihovna, která se nachází v městě Alexandria v Egyptě. Tato knihovna byla postavena jako nástupce starověké Alexandrijské knihovny. Je to nejen místo pro studium a výzkum, ale také kulturní centrum, které hostí mnoho uměleckých a kulturních akcí. Navštivte tento impozantní komplex a objevte bohatství vzdělání a kultury, které nabízí.

Počasí Alexandria

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Alexandria

K cestě do destinace Alexandria lze využít 1 letiště.

Alexandria - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

zakynthos
🌴 Dovolená
🎉 4 990 Kč
Bologna
✈️ Zpátečka
😎 1 155 Kč
zakynthos
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Neapol
✨ Víkendovka
🔥 1 442 Kč
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🤩 1 258 Kč
Pohled na estoské hlavní město Tallin
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
🎉 2 073 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz