Prodloužený víkend Amasya

Plánujete prodloužený víkend do destinace Amasya? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Amasya

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Amasya na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Amasya Archeology Museum, Miniature Museum of Amasya, Hazeranlar Mansion a mnoho dalších. Amasya se nachází ve státě Turecko přibližně 3h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Amasya je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
TureckoTurecko

Rychlý přehled

Stát

Turecko

Letiště

1 letiště (MZH)

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Amasya - 16 míst co vidět .

 •  

  Amasya Archeology Museum

  Muzeum v Amasyi, také známé jako Archeologické muzeum v Amasyi, je národní muzeum nacházející se v severním Turecku. Vystavuje archeologické artefakty nalezené v a okolo města, stejně jako etnografické předměty související s historií kulturního života regionu. Muzeum bylo založeno v roce 1958 a vlastní téměř 24 tisíc exponátů patřících jedenácti historickým civilizacím.

 •  

  Miniature Museum of Amasya

  Muzeum Miniatur v Amasyi se nachází na pozemku mešity Sultan Beyazit II Cami a je oblíbené mezi místními turisty. Toto muzeum v jedné místnosti nabízí rekreaci Amasye v miniatuře, která je velmi zajímavá. Je to skvělé místo, kde můžete strávit čas a obdivovat detaily této malebné oblasti.

 •  

  Hazeranlar Mansion

  Hazeranlar Mansion v Amasyi je restaurovaný osmanský dům z roku 1865, který obsahuje historické nábytek a etnografické muzeum. Tento nádherný dům je jedním z nejvýznamnějších kulturních památek v Amasyi a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled do historie a kultury této oblasti. Pokud hledáte autentické zážitky, Hazeranlar Mansion je skvělou volbou.

 • Placeholder image.
   

  Pontic Kings Rock Tombs

  Pontické královské hrobky v Amasyi jsou starobylé hrobky, které se nacházejí na strmém svahu s výhledem na město. Tyto hrobky jsou vytesané do skály a nabízejí návštěvníkům pohled do minulosti. Pro turisty, kteří se zajímají o historii a kulturu, jsou tyto hrobky nevynechatelným místem v Amasyi. Při návštěvě je nutné být opatrný, protože cesta k hrobkám je poměrně strmá a náročná.

 • Placeholder image.
   

  Gumuslu Mosque

  Gümüşlü Cami v Amasyi je nejstarší osmanskou mešitou v této oblasti, postavenou v roce 1326. Bohužel je často uzamčena mimo modlitební dobu. Mešita byla několikrát přestavěna, naposledy v roce 1988. V roce 1491 byla obnovena po zemětřesení, v roce 1612 po požáru a v roce 1688 opět po požáru. Navštivte tuto historickou památku a užijte si atmosféru a architekturu.

Počasí Amasya

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Amasya

K cestě do destinace Amasya lze využít 1 letiště.

Amasya - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Chania
🌴 Dovolená
🤩 6 990 Kč
Barcelona
✈️ Zpátečka
🎉 1 225 Kč
pohled z výšky na Puerto Rosario, Fuerteventura
🌴 Dovolená
😎 10 490 Kč
Arrecife
🌴 Dovolená
👌 9 990 Kč
Dublin
✈️ Zpátečka
🎉 1 226 Kč

Do Irska během září

Irsko
Před 27 hodinami
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
🚀 7 490 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz