Ancona

Prodloužený víkend Ancona

Plánujete prodloužený víkend do destinace Ancona? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Ancona

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Ancona na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Cattedrale San Ciriaco, San Francesco alle Scale, Fontana del Calamo a mnoho dalších. Ancona se nachází ve Itálii přibližně 1h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Ancona je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
ItálieItálie
👀 Památky
📜 Historie
🏛️ Architektura
🌊 Moře

Rychlý přehled

Stát
Itálie
Letiště
1 letiště (AOI)
Časový posun
Stejný jako v ČR

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Ancona - 21 míst co vidět .

 • Cattedrale San Ciriaco
   

  Cattedrale San Ciriaco

  Cattedrale San Ciriaco je jedním z nejvýznamnějších kostelů v Anconě. Tento nádherný stavební klenot s vysokou věží a krásnými freskami uvnitř je nejstarší katedrálou v regionu Marche. Prozkoumejte tuto architektonickou krásu a obdivujte výhled na město z věže. Cestovatelé, kteří hledají historii a kulturu, by neměli tuto památku vynechat při návštěvě Ancony.

 • San Francesco alle Scale
   

  San Francesco alle Scale

  San Francesco alle Scale je kostel v italském městě Ancona. Nachází se na svahu kopce Guasco a je součástí kláštera františkánů. Kostel byl postaven ve 13. století a několikrát byl přestavován a upravován v průběhu staletí. Nazývá se "alle Scale" ("na schodech") podle schodiště, které vede k jeho vstupu. Je to místo klidu a spirituality a jeho interiér je zdoben několika uměleckými díly, včetně fresky svatého Františka z Assisi.

 • Fontana del Calamo
   

  Fontana del Calamo

  Fontána del Calamo se nachází v italském městě Ancona. Tato krásná fontána, zdobená sochami a mozaikami, je oblíbeným místem pro turisty i místní obyvatele. Voda z fontány přináší v Anconě štěstí a prosperitu. Obklopena historickými budovami a úzkými uličkami, je Fontána del Calamo ideálním místem pro procházku po městě a poznání jejího kouzla.

 • Porto di Ancona
   

  Porto di Ancona

  Porto di Ancona je jedním z nejvýznamnějších přístavů na italském pobřeží Jaderského moře. Nachází se v historickém městě Ancona, které je známé svými památkami a malebnými uličkami. Přístav je ideálním výchozím bodem pro objevování krásného regionu Marche, jehož přírodní a kulturní bohatství je jedinečné. Využijte této příležitosti a vydejte se na nezapomenutelnou cestu po Itálii!

 • Piazza_del_Plebiscito, Ancona
   

  Piazza del Plebiscito

  Piazza del Plebiscito je hlavní náměstí v italském městě Ancona. Nachází se v historickém centru města a je jedním z nejživějších a nejvýznamnějších ve městě. Náměstí je pojmenováno podle plebiscitu, který se konal v Itálii v roce 1860, a symbolizuje historický a politický vývoj regionu. Náměstí je obklopeno krásnými historickými budovami a památkami, jako je Arco Clementino, který je triumfálním obloukem postaveným v 18. století. Na náměstí se také nachází kostel Chiesa di San Domenico a další historické budovy a paláce.

Počasí Ancona

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Ancona

K cestě do destinace Ancona lze využít 1 letiště.

Ancona - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Bologna
Bari - pobřeží
rim-pohled
🤘 Multi-city
👍 2 215 Kč
milan
✈️ Zpátečka
😎 1 294 Kč
Bodrum
🌴 Dovolená
🔥 13 990 Kč
santorini
🌴 Dovolená
🤩 10 990 Kč
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Rhodos, pláž
✈️ Zpátečka
😎 2 346 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz