antalya-turecko

Prodloužený víkend v Antalyi

Plánujete prodloužený víkend v Antalyi? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Antalyi

Naplánujte jsi prodloužený víkend v Antalyi na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Hadrian's Gate, Antalya Aquarium, Konyaalti Beach a mnoho dalších. Antalya se nachází ve státě Turecko přibližně 2.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v Antalyi je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Asie
TureckoTurecko
🏖️ Pláže
🎠 Zábava
👀 Památky
🏛️ Architektura

Rychlý přehled

Stát
Turecko
Letiště
1 letiště (AYT)

Co vidět v Antalyi

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 21 míst, co vidět v Antalyi .

 • Hadrian's Gate
   

  Hadrian's Gate

  Hadrianova brána, také známá jako Üçkapılar, je vítězný oblouk nacházející se v Antalyi v Turecku. Byla postavena na počest návštěvy římského císaře Hadriana v roce 130. Je to jediná dochovaná brána v městských hradbách, které obklopují město a přístav. Brána je postavena z mramoru a žuly a je obklopena obrannými věžemi a městskými hradbami. Je to hlavní vstup do Kaleiçi z východní části města.

 • Antalya Aquarium
   

  Antalya Aquarium

  Antalya Aquarium je zábavný komplex nabízející jedno z největších akvárií na světě, unikátní tunelové akvárium a 40 tématických akvárií. Kromě toho můžete navštívit tropické reptilárium WildPark, plout světovými moři ve vícedimenzionálním kině Oceanride XD Cinema a završit den v jedné z mnoha kaváren a restaurací na vstupních a terasových patrech.

 • Konyaalti Beach
   

  Konyaalti Beach

  Konyaalti Beach v Antalyi je městská pláž, která je čistá a nabízí mnoho využití. Nachází se v západní části města a lze ji snadno dosáhnout pomocí tramvaje. Pláž bývá často plná lidí, ale nabízí skvělou možnost užít si plážovou kulturu v Antalyi.

 • Termessos
   

  Termessos

  Termessos je starověké město v nadmořské výšce více než 1000 metrů na jihozápadní straně hory Solymos v pohoří Taurus. Leží 17 kilometrů severozápadně od Antalye a bylo založeno na přírodní plošině na vrcholu hory Güllük Dağı, vysoké 1665 metrů. Město je skryté v borových lesích a má skvělý vzhled, který působí velmi impozantně.

 • Vodopády Düden
   

  Vodopády Düden

  Vodopády Düden jsou jedním z nejkrásnějších vodopádů v této oblasti. Nachází se 12 kilometrů severovýchodně od Antalye a je tvořen recyklovanou vodou ze stanice. Vodopád tvoří dvě části - Horní a Dolní Düden. Dolní Düden padá přímo do Středozemního moře z vysokého útesu. Upper Düden Waterfall je ideálním místem pro romantickou procházku nebo piknik s rodinou a přáteli.

Počasí v Antalyi

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Antalya

K cestě do destinace Antalya lze využít 1 letiště.

Ubytování v Antalyi

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Kodan - Nyhavn
✨ Prodloužený víkend
😍 718 Kč
Palma de Mallorca
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
Girona, Španělsko
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Marseille
Bordeaux
🤘 Multi-city
🔥 1 331 Kč
londyn
✈️ Zpátečka
💣 1 641 Kč
Kalamata
✈️ Zpátečka
😍 965 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz