Asuán - Assuan, Blick auf die Stadt

Prodloužený víkend Asuán

Plánujete prodloužený víkend do destinace Asuán? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Asuán

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Asuán na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Unfinished obelisk, Nubian Museum, Chrám Philae a mnoho dalších. Asuán se nachází ve Egyptu přibližně 4.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Asuán je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Afrika
EgyptEgypt

Rychlý přehled

Stát
Egypt
Letiště
1 letiště (ASW)
Časový posun
+1h

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Asuán - 18 míst co vidět .

 • Egipto
   

  Unfinished obelisk

  Nedokončený obelisk v Asuánu je monumentální kamenná socha, kterou se snažili starověcí Egypťané vytesat z jednoho kusu kamene. Bohužel se jim to nepodařilo a obelisk zůstal nedokončený. Přesto je to impozantní pohled na to, co mohli Egypťané dokázat. Navštivte tento unikátní artefakt a přemýšlejte o tom, jak by vypadal, kdyby byl dokončený.

 • Nubian Museum
   

  Nubian Museum

  Nubské muzeum v Asuánu je jedním z nejlepších muzeí v Egyptě. Muzeum ukazuje historii a kulturu Nubijců a jejich vztah k řece Nil. Expozice zahrnuje artefakty, sochy a fresky, které jsou vystaveny v moderním a pohodlném prostředí. Návštěva muzea je skvělým způsobem, jak se dozvědět více o této fascinující kultuře.

 • Philae, Trajan's Kiosk, Aswan, Egypt, Oct 2004
   

  Chrám Philae

  Navštivte nádherný chrám Philae v Asuánu, který se nachází na ostrově uprostřed Nilu. Tento chrám byl postaven v období helénismu a později přestěhován na své současné místo, aby byl chráněn před povodněmi. Obdivujte krásné reliéfy, sochy a hieroglyfy, které zdobí chrám. Prožijte nezapomenutelný zážitek při návštěvě tohoto historického místa.

 • Chrám Kom Ombo
   

  Chrám Kom Ombo

  Navštivte chrám Kom Ombo v Asuánu a prozkoumejte jedinečnou historii tohoto mimořádného místa. Chrám je věnován bohům Sobekovi a Haroerisovi a byl postaven v době Ptolemaiovců. Užijte si nádherný výhled na řeku Nil a okolní krajinu. Vstupenky jsou k dostání na místě a stojí pouhých 4 eur.

 • Vysoká Asuánská přehrada
   

  Vysoká Asuánská přehrada

  Vysoká Asuánská přehrada je impozantní stavbou na řece Nil. Tato přehrada byla postavena za účelem kontroly povodní a výroby elektřiny. Vysoká Asuánská přehrada je největší přehradou v Egyptě a nabízí návštěvníkům úchvatné výhledy na okolní krajinu. Navštivte tento unikátní inženýrský skvost a užijte si krásy Nilu a okolních hor.

Počasí Asuán

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Asuán

K cestě do destinace Asuán lze využít 1 letiště.

Asuán - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Riga
✈️ Zpátečka
🎉 1 581 Kč
Funchal
🌴 Dovolená
💣 13 590 Kč
Neapol
✈️ Zpátečka
😎 1 841 Kč
výhled na Barcelonu z parku Guell
porto
Paříž
🤘 Multi-city
🔥 3 356 Kč
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
😎 4 490 Kč
Paříž
✈️ Zpátečka
💣 1 803 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz