Avignon

Prodloužený víkend Avignon

Plánujete prodloužený víkend do destinace Avignon? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Avignon

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Avignon na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Pápežský palác, Rocher des Doms, Avignonský most a mnoho dalších. Avignon se nachází ve Francii přibližně 1.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Avignon je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
FrancieFrancie

Rychlý přehled

Stát
Francie
Časový posun
Stejný jako v ČR

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Avignon - 19 míst co vidět .

 • Main entrance of the Palais des Papes in Avignon, in France.
   

  Pápežský palác

  Pápežský palác v Avignonu je impozantní středověký komplex, který sloužil jako sídlo papežů v 14. století. Tento majestátní palác patří mezi nejvýznamnější gotické stavby ve Francii a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Prohlédněte si nádherné fresky, procházejte síně a obdivujte výhled na město z věže. Vstupné je 12 euro, doporučuje se nákup online.

 • Rocher des Doms à Avignon (84)
   

  Rocher des Doms

  Rocher des Doms je malebný park na vrcholu kopce v historickém centru Avignonu. Nabízí nádherný výhled na celé město, řeku Rhônu a okolní krajinu. Park je ideálním místem pro piknik, odpočinek nebo procházku mezi stromy a květinami. Nezapomeňte navštívit blízký Palais des Papes, další významnou památku ve městě.

 • Pont Saint-Bénézetchapelle Saint-Bénézet, pont
   

  Avignonský most

  Avignonský most, známý také jako Pont Saint-Bénezet, je historický most ležící v malebném městě Avignon ve Francii. Původně postavený v 12. století, tento ikonický most je dnes částečně zřícený, ale stále láká turisty svým malebným vzhledem a panoramatickými výhledy na řeku Rhônu. Procházka po mostě je jako krok zpět v čase a návštěva tohoto místa je nezapomenutelným zážitkem.

 • Vue sur le château fort Saint André.
   

  Fort Saint-André

  Fort Saint-André se nachází ve městě Avignon a je impozantní středověkou pevností. Byl postaven v 14. století za účelem ochrany města a papežského paláce. Při procházce po jeho hradbách můžete obdivovat panoramatický výhled na Avignon a okolní krajinu. Pevnost je obklopena nádhernými zahradami, které jsou ideálním místem pro piknik nebo relaxaci. Nezapomeňte navštívit i nedaleký klášter Saint-André.

 • Musee du Petit-Palais
   

  Musee du Petit-Palais

  Muzeum Petit-Palais se nachází v srdci Avignonu, ve městě bohatém na historii a kulturu. Toto muzeum je známé svou sbírkou středověkého a renesančního umění, která zahrnuje mistrovská díla slavných umělců, jako jsou Botticelli nebo Carpaccio. Prohlédněte si jedinečné exponáty a nechte se unést atmosférou tohoto malebného paláce.

Letiště k destinaci Avignon

K cestě do destinace Avignon lze využít 0 letiště.

Avignon - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Riga
✈️ Zpátečka
🎉 1 581 Kč
Funchal
🌴 Dovolená
💣 13 590 Kč
Neapol
✈️ Zpátečka
😎 1 841 Kč
výhled na Barcelonu z parku Guell
porto
Paříž
🤘 Multi-city
🔥 3 356 Kč
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
😎 4 490 Kč
Paříž
✈️ Zpátečka
💣 1 803 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz