Bělehrad - English: Cathedral of Saint Sava, Belgrade, Serbia.

Prodloužený víkend Bělehrad

Plánujete prodloužený víkend do destinace Bělehrad? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Bělehrad

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Bělehrad na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Belgrade Fortress, Museum of contemporary art, Nebojša Tower a mnoho dalších. Bělehrad se nachází ve státě Srbsko přibližně 1h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Bělehrad je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
SrbskoSrbsko

Rychlý přehled

Stát
Srbsko
Letiště
1 letiště (BEG)
Časový posun
Stejný jako v ČR

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Bělehrad - 21 míst co vidět .

 • Belgrade Fortress
   

  Belgrade Fortress

  Kalemegdan Park je součástí Belgradské pevnosti, která se nachází na soutoku řek Sávy a Dunaje. Park nabízí krásné výhledy na okolí a je oblíbeným místem turistů i místních obyvatel. Kromě procházek si zde můžete prohlédnout historické památky, jako je například vojenské muzeum nebo hodinová věž. Kalemegdan Park je také ideálním místem pro piknik a relaxaci. Vstup do parku je zdarma.

 • Museum of contemporary art
   

  Museum of contemporary art

  Muzeum současného umění v Bělehradě je jedním z nejvýznamnějších kulturních center srbské metropole. Nachází se v moderní budově v lokalitě Ušće, která je dobře viditelná z celého města. Muzeum se pyšní rozsáhlou sbírkou více než 35 000 uměleckých děl, které vznikly od roku 1900 v Srbsku a Jugoslávii. Kromě toho organizuje také mezinárodní výstavy moderního a současného umění. Muzeum bylo uzavřeno v letech 2007 až 2017 kvůli rozsáhlé rekonstrukci, která mu přinesla nový, moderní vzhled.

 • Nebojša Tower
   

  Nebojša Tower

  Kanovnická věž Nebojša je jedním z nejstarších a nejzachovalejších objektů pevnosti v Bělehradě. Postavena byla v 15. století jako obranná věž proti Turkům a později sloužila jako vězení. Dnes je věží muzeum s interaktivními výstavami o historii města a jeho obyvatel. Navštivte toto fascinující místo a dozvězte se více o historii Belgradu a jeho významných osobnostech, jako byl řecký revolucionář Rigas Velestinlis, který zde byl vězněn.

 • Chrám svatého Sávy
   

  Chrám svatého Sávy

  Chrám svatého Sávy v Bělehradě je největší pravoslavný chrám v Srbsku a na Balkáně. Tento kostel s impozantní architekturou inspirovanou Byzancí a vysokou kupolí ve svém středu se nachází na Vračarské pláni. Chrám je zasvěcen svatému Sávovi, zakladateli srbské pravoslavné církve a významné postavě středověkého Srbska. Je postaven na předpokládaném místě hrobu svatého Sávy. Tento chrám je symbolem srbského národa a jeho kultury.

 • Nikola Tesla Museum
   

  Nikola Tesla Museum

  Vojenský hřbitov v Beogradu je posvátným místem, kde jsou pohřbeni vojáci, kteří padli během první a druhé světové války. Nachází se v blízkosti centra města a nabízí klidné a respektující prostředí pro ty, kteří chtějí uctít padlé hrdiny. Hřbitov je dobře udržovaný a nabízí návštěvníkům možnost zapálit svíčku a položit květiny na hroby.

Počasí Bělehrad

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Bělehrad

K cestě do destinace Bělehrad lze využít 1 letiště.

Bělehrad - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Kodan - Nyhavn
✨ Prodloužený víkend
😍 718 Kč
Palma de Mallorca
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
Girona, Španělsko
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Marseille
Bordeaux
🤘 Multi-city
🔥 1 331 Kč
londyn
✈️ Zpátečka
💣 1 641 Kč
Kalamata
✈️ Zpátečka
😍 965 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz