Bodrum

Prodloužený víkend Bodrum

Plánujete prodloužený víkend do destinace Bodrum? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Bodrum

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Bodrum na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Mausoleum at Halicarnassus, Bodrum Castle, Zeki Muren Arts Museum a mnoho dalších. Bodrum se nachází ve státě Turecko přibližně 2.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Bodrum je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Asie
TureckoTurecko

Rychlý přehled

Stát
Turecko
Letiště
1 letiště (BJV)

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Bodrum - 17 míst co vidět .

 • Mausoleum at Halicarnassus, Bodrum, Turkey
   

  Mausoleum at Halicarnassus

  Mausoleum v Halikarnassu byl jedním ze Sedmi divů světa a je to archeologické naleziště s pozůstatky obrovského hrobu Mausola z roku 350 př. n. l. Dnes zůstaly jen málo: předmausoleovské schody a hroby, úzký vstup do hrobky Mausola, původní odvodňovací systémy, zbytky ohradní zdi a některé velké mramorové sloupy. Původní mramorové prvky byly převezeny a použity pro výstavbu hradu, ale některé z nejimpresivnějších starověkých frízů byly zachovány a jsou součástí hradních zdí.

 • Bodrum Castle
   

  Bodrum Castle

  Hrad Bodrum je nádhernou stavbou na pobřeží, kterou postavili Rytíři řádu sv. Jana v 15. století. Dnes zde najdete rozsáhlé muzeum podvodní archeologie, které patří mezi nejvýznamnější svého druhu na světě. Hrad je zhotoven z mramoru a kamenů z Mausolea, který se zhroutil při zemětřesení. Během let byl hrad a jeho obranné prvky (příkopy, zdi, cisterny atd.) neustále rozšiřovány. V současné době probíhá rozsáhlá rekonstrukce hradu a muzea.

 • Zeki Muren Arts Museum
   

  Zeki Muren Arts Museum

  Zeki Muren Arts Museum v Bodrumu se nachází v bývalém domě umělce Zeki Mürena a vystavuje jeho obrazy a kostýmy. Tento muzeum je skvělým místem pro milovníky umění a kultury, kteří chtějí prozkoumat dílo jednoho z nejvýznamnějších tureckých umělců. Můžete se tady dozvědět více o jeho tvorbě a životě a prohlédnout si jeho krásné umělecké díla. Navštivte Zeki Muren Arts Museum a objevte tureckou kulturu a umění.

 • Myndos Gate
   

  Myndos Gate

  Myndos Gate v Bodrumu je obnovou pozůstatků jediné brány, která se zachovala z původních 7 km dlouhých zdí, pravděpodobně postavených králem Mausolem ve 4. století př. n. l. Před věžovitou bránou jsou pozůstatky příkopu, ve kterém v roce 334 př. n. l. utonulo mnoho vojáků Alexandra Velikého. Tento historický památník stojí za návštěvu při procházce po městě.

 • Bodrum Maritime Museum
   

  Bodrum Maritime Museum

  Muzeum námořní historie v Bodrumu nabízí fascinující pohled na minulost města. Na dvou patrech se nachází modely lodí, historické fotografie a sbírka mušlí. Muzeum zdůrazňuje roli Bodrumu jako centra pro potápění po houbách a tradiční stavbu lodí typu "Bodrum". Výstava mušlí v horní části muzea představuje třetinu všech rodin měkkýšů. Muzeum je uzavřeno v pondělí, otevřeno je od úterý do neděle od 10:00 do 18:00.

Počasí Bodrum

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Bodrum

K cestě do destinace Bodrum lze využít 1 letiště.

Bodrum - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Paříž
✨ Víkendovka
🔥 1 770 Kč
Girona, Španělsko
✈️ Zpátečka
👌 969 Kč
Bologna
Bari - pobřeží
rim-pohled
🤘 Multi-city
👍 2 215 Kč
milan
✈️ Zpátečka
😎 1 294 Kč
Bodrum
🌴 Dovolená
🔥 13 990 Kč
santorini
🌴 Dovolená
🤩 10 990 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz