Brno

Prodloužený víkend v Brně

Plánujete prodloužený víkend v Brně? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Brně

Naplánujte jsi prodloužený víkend v Brně na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Hrad Špilberk, Vila Tugendhat, Náměstí Svobody a mnoho dalších. Brno se nachází ve státě Česká republika přibližně 0.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v Brně je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Česká republikaČeská republika

Rychlý přehled

Stát

Česká republika

Letiště

1 letiště (BRQ)

Co vidět v Brně

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 24 míst, co vidět v Brně .

 •  

  Hrad Špilberk

  Hrad Špilberk je jednou z nejvýznamnějších památek Brna. Nachází se na vrcholu stejnojmenného kopce a dominuje nad celým městem. Hrad prošel mnoha proměnami, od gotického královského hradu až po mohutnou barokní pevnost. Dnes zde sídlí Muzeum města Brna a návštěvníci mohou navštívit několik stálých expozic. Hrad také sloužil jako věznice a jeho kasematy jsou dnes turistickou atrakcí. Pokud se chcete podívat na významnou historickou památku Brna, rozhodně byste neměli vynechat návštěvu Špilberku.

 •  

  Vila Tugendhat

  Vila Tugendhat v Brně je unikátním příkladem funkcionalistické architektury navržené geniálním Miesem van der Rohe. Postavena na zakázku manželů Tugendhatových v roce 1928, vila sloužila jako jejich domov až do roku 1938. Dnes je chráněna jako národní kulturní památka a zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Interiér vily je stejně úchvatný jako exteriér, s moderními prvky jako například posuvné stěny a skleněné plochy. Určitě stojí za návštěvu pro milovníky architektury a designu.

 •  

  Náměstí Svobody

  Náměstí Svobody je největší náměstí v Brně, které se nachází v samém centru města. Na náměstí se nachází řada historických budov, jako je například Moravské zemské muzeum, Státní opera nebo Mahenovo divadlo. Kromě toho zde najdete mnoho obchodů, restaurací, kaváren a barů. Nachází se tu také moderní Brněnský orloj.

 • Observatory and planetarium, Brno, Czech Republic
   

  Hvězdárna a planetárium Brno

  Hvězdárna a planetárium Brno je nejvýše položeným bodem v okolí, nacházejícím se na kopci Kraví hora. Tato kulturně-vzdělávací instituce nabízí bohatý program, který umožňuje návštěvníkům prozkoumat vesmír i svět fantazie. Brněnská hvězdárna je špičkovou institucí, která se zabývá popularizací nejrůznějších věd, zejména z oblasti neživé přírody. Její historie sahá do 50. let 20. století a ředitelem je od roku 2008 Jiří Dušek.

 • Brno-Muzeum-romské-kultury2013
   

  Muzeum romské kultury

  Muzeum romské kultury v Brně je jediné svého druhu v Evropě. Založeno bylo v roce 1991 a od roku 2005 je státní příspěvkovou organizací Ministerstva kultury ČR. Sbírka muzea obsahuje kolem 25 000 sbírkových předmětů a dokumentuje kulturu Romů a Sintů, respektive mnoha různých romských subetnických skupin a komunit. Je to unikátní instituce, která nabízí návštěvníkům pohled do historie a kultury Romů.

Počasí v Brně

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Brno

Letiště v Brně je označováno jako mezinárodní letiště Brno Tuřany. Z brněnského letiště v současné chvíli létá pouze na letiště v Londýně. V létě pak chartrovými lety na Rhodos, do Antalye, Marsa Alam, Heraklionu či Hurghady.

 

Ubytování v Brnu

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Ženeva
✨ Víkendovka
👍 1 679 Kč
Kypr
🌴 Dovolená
🤩 10 990 Kč
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
👌 2 385 Kč
Olbia
🌴 Dovolená
😍 12 990 Kč
Bari
✈️ Zpátečka
🤩 1 313 Kč

LM letenky do Apulie

Itálie
Před 24 hodinami
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz