Bruggy

Prodloužený víkend v Bruggách

Plánujete prodloužený víkend v Bruggách? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Bruggách

Naplánujte jsi prodloužený víkend v Bruggách na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Bruges City Hall, Basilica of the Holy Blood, Belfry a mnoho dalších. Bruggy se nachází ve Belgii přibližně 1.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v Bruggách je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
BelgieBelgie
📜 Historie
👀 Památky
🏺 Museum
☕ Kavárny

Rychlý přehled

Stát
Belgie
Časový posun
Stejný jako v ČR

Co vidět v Bruggách

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 15 míst, co vidět v Bruggách .

 • Bruges Town Hall, Belgium.
   

  Bruges City Hall

  Radnice Bruggy, známá také jako Stadhuis, je jednou z nejstarších radnic v Belgii. Nachází se v srdci malebného města Bruggy a je významnou ukázkou gotické architektury. Prohlédněte si bohatě zdobené interiéry a historické výzdoby, které představují důležité události z dějin města. Návštěva radnice je nezapomenutelným zážitkem při objevování kouzel Bruggy.

 • Outside view
   

  Basilica of the Holy Blood

  Bazilika svaté Krve se nachází v malebném belgickém městě Bruggy. Tento historický kostel, postavený ve 12. století, uchovává relikvii Kristovy krve, která údajně zázračně zhojila mnoho nemocných. Návštěvníci mohou obdivovat bohatě zdobený interiér, včetně nádherných vitráží a dřevořezby. Vstup do baziliky je zdarma, ale za prohlídku relikvie se platí malý poplatek.

 • Bruges, Belgium: the medieval belfry, seen from the Steenstraat
   

  Belfry

  Belfry v Bruggách, známý také jako Belfort či Halletoren, je impozantní zvonice, která dominuje historickému centru města. Tato ikonická stavba byla postavena v 13. století a nabízí návštěvníkům úchvatný výhled na okolí z výšky 83 metrů. Pro výstup na vrchol je nutné zdolat 366 strmých schodů, ale panoramatický pohled stojí za námahu. Belfry je součástí seznamu UNESCO.

 • náměstí Bruggy
   

  Grote Markt

  Grote Markt, neboli Náměstí trhu, je hlavním náměstím v historickém centru města Bruggy. Je to jedno z nejživějších míst v městě a centrum mnoha kulturních a společenských událostí. Náměstí je obklopeno historickými budovami, kavárnami, obchody a restauracemi, což vytváří malebnou atmosféru. Mezi významné budovy na Náměstí trhu patří Belfort, nebo také Bruggy Belfry, což je vysoká věž s hranolovým zvonicovým patrem, která nabízí panoramatický výhled na město.

 • Church of Our Lady Bruges
   

  Kostel Panny Marie

  Onze-Lieve-Vrouwekerk (Kostel Panny Marie) v Bruggách je dalším významným kostelem ve městě a patří k významným památkám. Je to jedna z nejvyšších cihlových budov na světě a zdobí ji impozantní věž. Hlavním uměleckým pokladem kostela je socha Madony s dítětem od Michelangela Buonarrotiho, známá jako "Madona s dítětem". Tato socha je jediným dílem Michelangela, které se nachází mimo Itálii, a je považována za jedno z vrcholných děl renesančního umění.

Letiště k destinaci Bruggy

K cestě do destinace Bruggy lze využít 0 letiště.

Ubytování v Bruggách

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Funchal
🌴 Dovolená
💣 13 590 Kč
Neapol
✈️ Zpátečka
😎 1 841 Kč
výhled na Barcelonu z parku Guell
porto
Paříž
🤘 Multi-city
🔥 3 356 Kč
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
😎 4 490 Kč
Paříž
✈️ Zpátečka
💣 1 803 Kč
porto
lisabon
🤘 Multi-city
😎 2 458 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz