Casablanca - Overview of Casablanca, with the Casablanca Marina under construction in the right.

Prodloužený víkend Casablanca

Plánujete prodloužený víkend do destinace Casablanca? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Casablanca

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Casablanca na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Hassan II Mosque, Mohammed V Square, Arab League Park a mnoho dalších. Casablanca se nachází ve státě Maroko přibližně 3.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Casablanca je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Afrika
MarokoMaroko

Rychlý přehled

Stát
Maroko
Letiště
1 letiště (CMN)
Časový posun
-1h

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Casablanca - 19 míst co vidět .

 • Hassan II Mosque
   

  Hassan II Mosque

  Mešita Hassana II. je největší mešitou v Maroku a pátou největší na světě. Je postavena na pobřeží Atlantského oceánu a její minaret dosahuje výšky 210 metrů. Uvnitř naleznete množství mramorových sloupů a krásné mozaiky. Mešita je otevřena pro návštěvníky bez ohledu na náboženství a nabízí úchvatný pohled na oceán.

 • Mohammed V Square
   

  Mohammed V Square

  Náměstí Mohammeda V. je největším náměstím v Casablance a tvoří centrum města. Náměstí je pojmenováno po marockém králi a je obklopeno několika významnými budovami, jako je například Palác spravedlnosti nebo Velvyslanectví Francie. V noci je náměstí osvětleno a nabízí návštěvníkům krásný pohled na městskou architekturu.

 • Arab League Park
   

  Arab League Park

  Arab League Park je krásným místem pro odpočinek v centru Casablancy. Park nabízí klidné a tiché prostředí, kde si můžete odpočinout od ruchu velkoměsta. Najdete zde mnoho zeleně, květinových záhonů a fontán. Procházka parkem vás zavede na vrchol kopce, odkud je nádherný výhled na město. Vstup do parku je zdarma a otevřený po celý den.

 • Museum of Moroccan Judaism
   

  Museum of Moroccan Judaism

  Muzeum marockého judaismu v Casablance nabízí fascinující pohled na historii a kulturu marockých Židů. Expozice zahrnuje vzácné artefakty, oblečení a dokumenty, které ilustrují významnou roli, kterou Židé hráli v marocké společnosti. Muzeum se nachází v srdci starého židovského města a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na bohatou historii této komunity.

 • Abderrahman Slaoui Foundation Museum
   

  Abderrahman Slaoui Foundation Museum

  Muzeum Abderrahmana Slaouiho v Casablance představuje sbírku uměleckých děl a předmětů z Maroka a dalších zemí. Toto muzeum je ideálním místem pro ty, kteří chtějí poznat historii Maroka a jeho kulturu. Návštěvníci zde najdou nejen krásné umělecké předměty, ale také získají cenné znalosti o historii a tradicích této země.

Počasí Casablanca

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Casablanca

K cestě do destinace Casablanca lze využít 1 letiště.

Casablanca - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Kodan - Nyhavn
✨ Prodloužený víkend
😍 718 Kč
Palma de Mallorca
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
Girona, Španělsko
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Marseille
Bordeaux
🤘 Multi-city
🔥 1 331 Kč
londyn
✈️ Zpátečka
💣 1 641 Kč
Kalamata
✈️ Zpátečka
😍 965 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz