Cork

Prodloužený víkend Cork

Plánujete prodloužený víkend do destinace Cork? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Cork

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Cork na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Cork City Gaol, Saint Fin Barre's Cathedral, Elizabeth Fort a mnoho dalších. Cork se nachází ve Irsku přibližně 2.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Cork je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
IrskoIrsko
🍸 Noční život
🏛️ Architektura
📜 Historie

Rychlý přehled

Stát
Irsko
Letiště
1 letiště (ORK)

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Cork - 20 míst co vidět .

 • Cork City Gaol
   

  Cork City Gaol

  Cork City Gaol je bývalá věznice, která se nachází v irském městě Cork. Tento impozantní hradovitý komplex byl postaven v roce 1824 a dnes slouží jako muzeum, které nabízí fascinující pohled na život ve vězení během 19. století. Mezi hlavními atrakcemi jsou gotické a georgiánské prvky architektury, velkolepé voskové figuríny a zvukové efekty z cel. Navštivte také oblast s suvenýry a občerstvením, která se nachází v kulatých věžích na obou stranách hlavního areálu. Cork City Gaol je nejvýznamnější kulturní památkou Corku a určitě stojí za návštěvu.

 • Saint Fin Barre's Cathedral
   

  Saint Fin Barre's Cathedral

  Katedrála svatého Finbara v Corku je nezapomenutelným zážitkem pro milovníky architektury a historie. Tento novogotický kostel je zasvěcen patronovi města a nabízí úchvatné interiéry a exteriéry, včetně tří věží. Katedrála byla dokončena v roce 1879 a nachází se na jižním břehu řeky Lee. Je to jedna ze tří katedrál v diecézi Corku, Cloyne a Ross a byla postavena na místě, kde podle tradice svatý Finbar založil klášter již v 7. století.

 • Elizabeth Fort
   

  Elizabeth Fort

  Elizabeth Fort v Corku je 17. století hvězdicovitá pevnost, která se nachází mimo hradby města. Původně byla postavena jako obranná fortifikace na vyvýšeném místě, ale postupem času se město rozrostlo kolem ní a převzalo různé role - včetně použití jako vojenské kasárny, vězení a policejní stanice. Dnes je Elizabeth Fort turistickou památkou, která nabízí prohlídky a zajímavé akce, jako jsou festivaly a výstavy. Navštivte Elizabeth Fort a objevte jeho bohatou historii a krásné výhledy na město.

 • The English Market
   

  The English Market

  Anglický trh v Corku je jedním z nejstarších a nejznámějších trhů v Irsku. Byl založen v roce 1788 anglickou korporací a nabízí skvělou nabídku organických a místně vyrobených potravin. Trh je také architektonickým skvostem s výrazným viktoriánským šarmem. Nabízí širokou škálu produktů, včetně čerstvého pečiva, zeleniny, koření, ryb a sýrů. Trh je oblíbeným místem pro návštěvníky a turisty, kteří hledají autentický zážitek z nakupování a ochutnávání místních specialit.

Počasí Cork

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Cork

K cestě do destinace Cork lze využít 1 letiště.

Cork - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Tirana
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
porto
Madrid
🤘 Multi-city
🎉 2 405 Kč
Palermo
🌴 Dovolená
👌 9 990 Kč
milan
✨ Prodloužený víkend
👍 1 241 Kč
Boston
✈️ Zpátečka
👍 6 860 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz