Diyarbakir - The Four-Pillared Minaret and Sheikh Mutahhar Mosque, Diyarbakır, Diyarbakır Province, Turkey

Prodloužený víkend Diyarbakir

Plánujete prodloužený víkend do destinace Diyarbakir? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Diyarbakir

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Diyarbakir na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Great Mosque of Diyarbakır, Sülüklü Han, Cahit Sıtkı Tarancı Museum a mnoho dalších. Diyarbakir se nachází ve státě Turecko přibližně 3.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Diyarbakir je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Asie
TureckoTurecko

Rychlý přehled

Stát
Turecko
Letiště
1 letiště (DIY)
Časový posun
+1h

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Diyarbakir - 16 míst co vidět .

 • Great Mosque of Diyarbakır
   

  Great Mosque of Diyarbakır

  Velká mešita v Diyarbakiru, známá také jako Ulu Camii, byla postavena v roce 1091 sultánem Seljuků. Tento impozantní komplex dokáže pojmout až 5000 věřících a hostí čtyři různé islámské tradice. Vstupní portál zdobí dva medailony s lvem a býkem, které vedou do obrovského dvora s arkádami, dvěma kuželovitými fontánami pro rituální očistu a bohatě zdobenými sloupy a frízy s ovocem a zeleninou.

 • Sülüklü Han
   

  Sülüklü Han

  Sülüklü Han v Diyarbakiru je starobylá studna, kde se kdysi věřilo, že pijavice léčí nemoci. Dnes je zde kavárna a terasa, kde si můžete vychutnat nápoj a užít si atmosféru tohoto historického místa. Sülüklü Han je skvělým místem pro odpočinek a posezení s přáteli po návštěvě památek v okolí.

 • Cahit Sıtkı Tarancı Museum
   

  Cahit Sıtkı Tarancı Museum

  Muzeum Cahita Sıtkıho Tarancıho v Diyarbakiru je rozlehlým domem, kde jsou vystaveny osobní předměty a výbava uznávaného tureckého básníka Cahita Sıtkıho Tarancıho. Tento dvoupatrový dům z černého bazaltu, postavený v roce 1820, se nachází v boční ulici asi 50 metrů severně od Ulu Cami. Muzeum ukazuje osobní věci a vybavení básníka Cahita Sıtkıho Tarancıho.

 • Hasan Pasha Inn
   

  Hasan Pasha Inn

  Hasan Pasha Inn v Diyarbakiru je populární místem pro snídani. Tento historický komplex z 16. století býval ubytováním pro cestovatele a nyní nabízí restaurace a obchody se suvenýry. Vychutnejte si autentickou atmosféru a ochutnejte místní speciality v této historické budově. Hasan Pasha Inn je skvělým místem pro zastavení při prohlídce města Diyarbakir.

 • Malabadi Bridge
   

  Malabadi Bridge

  Malabadi Bridge (Malabadi Köprüsü) je kamenný obloukový most překonávající řeku Batman poblíž města Silvan na jihovýchodě Turecka. Výstavba mostu začala v roce 1146/47 v době Artukovců a zdá se, že byla dokončena kolem roku 1154. Most byl objednán Husamem al-Dinem Timurtashem z Mardinu, synem Ilghaziho a vnukem Artuk Beye. Tento most je považován za náhradu staršího mostu postaveného v roce 668/69, který se zřítil v roce 1144.

Počasí Diyarbakir

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Diyarbakir

K cestě do destinace Diyarbakir lze využít 1 letiště.

Diyarbakir - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Varna
🌴 Dovolená
🎉 4 990 Kč
benatky
✈️ Zpátečka
👍 1 159 Kč
Banja Luka
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
Ibiza
✈️ Zpátečka
🔥 1 880 Kč

Srpnové letenky na Ibizu

Španělsko
Před 38 hodinami
hurghada
🌴 Dovolená
👍 12 490 Kč
londyn
Edinburgh- výhled
🤘 Multi-city
🔥 2 343 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz