Erzurum - Looking back to the west after entering the area leading to the inner courtyard of the Erzurum Citadel (entrance visible here on the right) in…

Prodloužený víkend Erzurum

Plánujete prodloužený víkend do destinace Erzurum? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Erzurum

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Erzurum na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Twin Minaret Madrasa, Öşvank Church, Bana cathedral a mnoho dalších. Erzurum se nachází ve státě Turecko přibližně 3.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Erzurum je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Asie
TureckoTurecko

Rychlý přehled

Stát
Turecko
Letiště
1 letiště (ERZ)
Časový posun
+1h

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Erzurum - 16 míst co vidět .

 • Twin Minaret Madrasa
   

  Twin Minaret Madrasa

  Çifte Minareli Medrese je středověkou památkou v Erzurumu. Její ikonické dvojité minarety jsou zdobené modrými glazovanými cihlami a vstupní portál je krásně vyřezávaný. Interiéry z kamene jsou volně přístupné pro návštěvníky, včetně centrální mini-zahrady s portikem. Původně sloužila jako islámská škola, ale dnes již nefunguje. Historici se liší v názoru, zda ji nechal postavit Hundi Hatun, dcera seldžuckého sultána, nebo Padisah Hatun, manželka mongolského chána.

 • Öşk Vank
   

  Öşvank Church

  Öşvank Church je historickým pokladem, který se nachází v turecké provincii Erzurum. Tento gruzínský klášter byl postaven v druhé polovině 10. století a jeho hlavní kostel je zasvěcen svatému Janu Křtiteli. Öşvank Church je považován za jednu z největších a nejarchitektonicky složitých staveb východního křesťanství. Během středověku byl klášter centrem gruzínské literatury a osvícení. Navštivte tento klášter a prozkoumejte jeho bohatou historii a architekturu.

 • Bana cathedral
   

  Bana cathedral

  Bana Cathedral, also known as Penek Kilisesi, is a must-visit attraction in Erzurum Province, Turkey. This ruined early medieval cathedral, built in the 7th century, boasts a large tetraconch design surrounded by a near-rotunda polygonal ambulatory and marked with a cylindrical drum. It was used as a royal cathedral by the Bagrationi dynasty until the Ottoman conquest of the area in the 16th century. Despite being converted into a fortress by the Ottoman army during the Crimean War, Bana Cathedral remains a fascinating historical and architectural wonder.

 • Erzurum Castle
   

  Erzurum Castle

  Erzurumský hrad je opevněný komplex s vnitřním hradem, který má kořeny v byzantských dobách. Kromě cihlového koupaliště a mnoha hrobů nabízí i nádherný výhled na město. Tento hrad, postavený v 5. století, je jedním z nejvýznamnějších historických památek v Erzurumu. Navštivte tento impozantní komplex, abyste se vrátili do minulosti a prozkoumali jeho bohatou historii.

 • Capitols (23 July 1919)
   

  Capitols (23 July 1919)

  Kongresová budova v Erzurumu je historickým místem, kde se konal Kongres v roce 1919. Tento kongres měl za cíl bránit Turecko před možným rozdělením po první světové válce. Budova byla postavena v roce 1864 a dnes slouží jako umělecká galerie. Navštivte toto elegantní místo, které se nachází asi 1,4 km severovýchodně od centra města a můžete se sem dostat autobusy G9 nebo K3.

Počasí Erzurum

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Erzurum

K cestě do destinace Erzurum lze využít 1 letiště.

Erzurum - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

hurghada
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Tirana
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
porto
Madrid
🤘 Multi-city
🎉 2 405 Kč
Palermo
🌴 Dovolená
👌 9 990 Kč
milan
✨ Prodloužený víkend
👍 1 241 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz