Prodloužený víkend Gaziantep

Plánujete prodloužený víkend do destinace Gaziantep? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Gaziantep

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Gaziantep na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Zeugma Mosaics Museum, Gaziantep Castle, Emine Göğüş Cuisine Museum a mnoho dalších. Gaziantep se nachází ve státě Turecko přibližně 3h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Gaziantep je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
TureckoTurecko

Rychlý přehled

Stát

Turecko

Letiště

1 letiště (GZT)

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Gaziantep - 16 míst co vidět .

 •  

  Zeugma Mosaics Museum

  Zeugma Mozaik Müzesi v tureckém městě Gaziantep je největším muzeem mozaik na světě, které obsahuje 1700 m2 mozaik. Otevřelo se pro veřejnost 9. září 2011. Muzeum se rozprostírá na ploše 30 000 m2 a obsahuje 2 448 m2 mozaik. Jeho sbírka se zaměřuje na helénistické řecké a římské mozaiky, které jsou zaměřeny na Zeugmu, město založené Selevkem I. Nicator, zakladatelem Selevkovské říše. Muzeum obsahuje i další artefakty z této oblasti.

 • Placeholder image.
   

  Gaziantep Castle

  Hrad Gaziantep, postavený v 2. století, nyní slouží jako muzeum vojenské historie. Původně založen Římany, citadela byla restaurována císařem Justinianem v 6. století a rozsáhle přestavěna Seldžuky v 12. a 13. století. Uvnitř opevnění se nachází prkenná stezka, která vede mezi skromnými pozůstatky hamamů a kuchyní. Na cestě nahoru po schodech hradu je Gaziantepské muzeum obrany a hrdinství, které připomíná bojovníky, kteří v roce 1920 bránili město proti Francouzům.

 •  

  Emine Göğüş Cuisine Museum

  Emine Göğüş Cuisine Museum je první muzeum kuchyně v Turecku a nachází se v městě Gaziantep, které je proslulé svou gastronomií. Muzeum nabízí nejen výstavu historických kuchyňských nástrojů a předmětů, ale také ukázky tradičních tureckých jídel a jejich přípravy. Pro milovníky gastronomie je toto muzeum nezbytnou zastávkou během jejich návštěvy Gaziantepu.

 •  

  Gaziantep Museum of Archaeology

  Muzeum archeologie v Gaziantepu je archeologické muzeum nacházející se v tureckém městě Gaziantep. Muzeum se v minulosti pyšnilo sbírkou mozaik, které byly vykopány z antického římského města Zeugma. Tyto mozaiky jsou nyní vystaveny v novém muzeu Zeugma Mosaic Museum. Muzeum archeologie v Gaziantepu nyní nabízí skvělou sbírku artefaktů z regionu, včetně paleolitických nálezů, bronzových artefaktů, uměleckých děl z období Hittitů, Peršanů, Římanů a dalších. Součástí sbírek jsou také mince a medaile z období Osmanské říše a islámského světa, stejně jako mamutí kostra.

 •  

  Gaziantep Zoo

  Zoo Gaziantep je jednou z největších zoologických zahrad v Turecku. Nachází se na západě města, vedle univerzity Gaziantep. Otevřena byla v roce 2001 a nabízí mnoho druhů zvířat, včetně 90 druhů ptáků v oblasti voliér. Safari park a přírodovědné muzeum byly otevřeny v roce 2015 a 2017. V akváriu najdete 82 druhů sladkovodních i mořských ryb a v zoo jsou také kočkovité šelmy, plazi a 8 druhů primátů.

Počasí Gaziantep

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Gaziantep

K cestě do destinace Gaziantep lze využít 1 letiště.

Gaziantep - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Dublin
✈️ Zpátečka
🎉 1 226 Kč

Do Irska během září

Irsko
Před 12 hodinami
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
🚀 7 490 Kč
Kaunas
✈️ Zpátečka
🤩 758 Kč
Göteborg
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
👌 2 169 Kč
pohled z výšky na Puerto Rosario, Fuerteventura
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz