Gaziantep - Gaziantep Castle

Prodloužený víkend Gaziantep

Plánujete prodloužený víkend do destinace Gaziantep? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Gaziantep

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Gaziantep na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Zeugma Mosaics Museum, Gaziantep Castle, Emine Göğüş Cuisine Museum a mnoho dalších. Gaziantep se nachází ve státě Turecko přibližně 3h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Gaziantep je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Asie
TureckoTurecko

Rychlý přehled

Stát
Turecko
Letiště
1 letiště (GZT)
Časový posun
+1h

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Gaziantep - 16 míst co vidět .

 • Zeugma Mosaics Museum
   

  Zeugma Mosaics Museum

  Zeugma Mozaik Müzesi v tureckém městě Gaziantep je největším muzeem mozaik na světě, které obsahuje 1700 m2 mozaik. Otevřelo se pro veřejnost 9. září 2011. Muzeum se rozprostírá na ploše 30 000 m2 a obsahuje 2 448 m2 mozaik. Jeho sbírka se zaměřuje na helénistické řecké a římské mozaiky, které jsou zaměřeny na Zeugmu, město založené Selevkem I. Nicator, zakladatelem Selevkovské říše. Muzeum obsahuje i další artefakty z této oblasti.

 • Gaziantep Castle
   

  Gaziantep Castle

  Hrad Gaziantep, postavený v 2. století, nyní slouží jako muzeum vojenské historie. Původně založen Římany, citadela byla restaurována císařem Justinianem v 6. století a rozsáhle přestavěna Seldžuky v 12. a 13. století. Uvnitř opevnění se nachází prkenná stezka, která vede mezi skromnými pozůstatky hamamů a kuchyní. Na cestě nahoru po schodech hradu je Gaziantepské muzeum obrany a hrdinství, které připomíná bojovníky, kteří v roce 1920 bránili město proti Francouzům.

 • Emine Göğüş Cuisine Museum
   

  Emine Göğüş Cuisine Museum

  Emine Göğüş Cuisine Museum je první muzeum kuchyně v Turecku a nachází se v městě Gaziantep, které je proslulé svou gastronomií. Muzeum nabízí nejen výstavu historických kuchyňských nástrojů a předmětů, ale také ukázky tradičních tureckých jídel a jejich přípravy. Pro milovníky gastronomie je toto muzeum nezbytnou zastávkou během jejich návštěvy Gaziantepu.

 • Gaziantep Museum of Archaeology
   

  Gaziantep Museum of Archaeology

  Muzeum archeologie v Gaziantepu je archeologické muzeum nacházející se v tureckém městě Gaziantep. Muzeum se v minulosti pyšnilo sbírkou mozaik, které byly vykopány z antického římského města Zeugma. Tyto mozaiky jsou nyní vystaveny v novém muzeu Zeugma Mosaic Museum. Muzeum archeologie v Gaziantepu nyní nabízí skvělou sbírku artefaktů z regionu, včetně paleolitických nálezů, bronzových artefaktů, uměleckých děl z období Hittitů, Peršanů, Římanů a dalších. Součástí sbírek jsou také mince a medaile z období Osmanské říše a islámského světa, stejně jako mamutí kostra.

 • Gaziantep Zoo
   

  Gaziantep Zoo

  Zoo Gaziantep je jednou z největších zoologických zahrad v Turecku. Nachází se na západě města, vedle univerzity Gaziantep. Otevřena byla v roce 2001 a nabízí mnoho druhů zvířat, včetně 90 druhů ptáků v oblasti voliér. Safari park a přírodovědné muzeum byly otevřeny v roce 2015 a 2017. V akváriu najdete 82 druhů sladkovodních i mořských ryb a v zoo jsou také kočkovité šelmy, plazi a 8 druhů primátů.

Počasí Gaziantep

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Gaziantep

K cestě do destinace Gaziantep lze využít 1 letiště.

Gaziantep - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

výhled na hlavní město Rumunska
✨ Prodloužený víkend
🎉 1 089 Kč
hurghada
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Tirana
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
porto
Madrid
🤘 Multi-city
🎉 2 405 Kč
Palermo
🌴 Dovolená
👌 9 990 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz