Groningen - Groningen - Hoge der A - vanaf de A-brug - Bert Kaufmann

Prodloužený víkend Groningen

Plánujete prodloužený víkend do destinace Groningen? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Groningen

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Groningen na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Groningen Museum, Prinsentuin, Martinitoren a mnoho dalších. Groningen se nachází ve Nizozemsku přibližně 1h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Groningen je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
NizozemskoNizozemsko

Rychlý přehled

Stát
Nizozemsko
Letiště
1 letiště (GRQ)
Časový posun
Stejný jako v ČR

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Groningen - 13 míst co vidět .

 • Groningen Museum
   

  Groningen Museum

  Groningen Museum je moderní umělecké muzeum nacházející se v Groningenu v Nizozemsku. Muzeum se specializuje na moderní a současné umění od místních, národních i mezinárodních umělců. Stavba muzea se skládá ze tří pavilonů postavených v nekonvenčním a futuristickém stylu, které jsou propojeny mostem vedoucím z nádraží do centra města. Od roku 2008 patří muzeum mezi nejnavštěvovanější v provincii Groningen s počtem návštěvníků až 292 000 ročně.

 • Prinsentuin
   

  Prinsentuin

  Prinsentuin je renesanční zahrada v centru Groningenu, nacházející se za budovou Prinsenhof. Byla založena v roce 1626 na příkaz Stadtholdera Willemma Frederika a jeho manželky Albertine Agnes. Zahrada obsahuje růžovou zahradu, bylinkovou zahradu a část s berceaus. V jednom z pěti květinových záhonů jsou vysázeny živými ploty iniciály 'W' a 'A', začáteční písmena Willemma Frederika a Albertine Agnes. V zahradě se nachází také sluneční hodiny na zdi nad vchodem. Každoročně se zde koná literární festival Dichters in de Prinsentuin, kde se setkávají básníci z celého Nizozemska.

 • The Grote Markt in the Dutch city of Groningen, prominently featuring the Martinitoren.
   

  Martinitoren

  Martinitoren je nejvyšší kostelní věží v Groningenu v Nizozemsku a zvonice Martinikerk. Věž se nachází na severovýchodním rohu náměstí Grote Markt. Obsahuje cihlové točité schodiště s 260 schody a v zvonici se nachází 62 zvonů. Věž je jedním z hlavních turistických atrakcí Groningenu a nabízí výhled na město a okolí. Před vstupem na věži jsou tři obrázky: slepý básník Bernlef, svatý Martinus a Rudolf Agricola, kteří jsou spojeni s historií Groningenu. Místní obyvatelé věž nazývají d'Olle Grieze, což znamená stará šedá.

 • Aa-kerk
   

  Aa-kerk

  Aa-kerk je historický kostel v centru Groningenu, který společně s nedalekou Martinitoren tvoří dominantní prvky městského panoramatu. Kostel, který kdysi sloužil jako námořnický kostel, byl postaven v roce 1226. Dnes slouží jako koncertní a recepční síň. Interiér i exteriér byl v průběhu historie mnohokrát přestavován kvůli reformaci, válečným škodám a přírodním katastrofám. Věž kostela obsahuje tři zvony, které jsou ručně rozeznívány pomocí lan.

 • Zeehondencentrum
   

  Zeehondencentrum

  Zeehondencentrum Pieterburen je centrum pro záchranu tuleňů, které jsou ohrožené v důsledku lidské činnosti. Navštivte toto centrum, abyste se dozvěděli více o těchto nádherných tvorech a jejich životě. Můžete získat cenné informace o záchraně tuleňů. Pokud máte zájem o ochranu přírody, toto místo by nemělo chybět na vašem seznamu.

Počasí Groningen

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Groningen

K cestě do destinace Groningen lze využít 1 letiště.

Groningen - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Edinburgh- výhled
Belfast
londyn
🤘 Multi-city
👍 2 136 Kč
Riga
✈️ Zpátečka
🎉 878 Kč
tenerife
pláž v agadiru, maroko
🤘 Multi-city
🔥 2 069 Kč
Funchal
🌴 Dovolená
🚀 11 990 Kč
mykonos
Pohled na Athény
🤘 Multi-city
🚀 2 422 Kč
Katánie
✈️ Zpátečka
💣 1 284 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz