Innsbruck

Prodloužený víkend v Innsbrucku

Plánujete prodloužený víkend v Innsbrucku? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Innsbrucku

Naplánujte jsi prodloužený víkend v Innsbrucku na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Hofburg, Golden Roof Museum, Triumphpforte a mnoho dalších. Innsbruck se nachází ve státě Rakousko přibližně 1h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v Innsbrucku je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
RakouskoRakousko
⛰ hory
👀 Památky
📜 Historie
🌲 Příroda
🏛️ Architektura

Rychlý přehled

Stát
Rakousko
Letiště
1 letiště (INN)
Časový posun
Stejný jako v ČR

Co vidět v Innsbrucku

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 20 míst, co vidět v Innsbrucku .

 • Hofburg in Innsbruck, Tirol, Austria
   

  Hofburg

  Innsbruck Hofburg je bývalý palác Habsburků v Innsbrucku, který je považován za jednu z nejvýznamnějších kulturních budov v Rakousku. Nachází se v centru města a je součástí rozsáhlého rezidenčního komplexu používaného Habsburky, který zahrnuje například Hofkirche s cenotafem císaře Maxmiliána, Innsbrucký dóm nebo Tyrolské muzeum lidového umění. Hofburg se postupně rozšiřoval od 15. století až do 18. století, kdy byl přestavěn v barokním stylu. V současnosti slouží jako muzeum.

 • Golden Roof Museum
   

  Golden Roof Museum

  Golden Roof Museum je nejznámější památkou Innsbrucku, nacházející se v historické části města. Dokončený v roce 1500, byl střechu zdobený 2 657 zlatými měděnými dlaždicemi pro císaře Maxmiliána I. a jeho manželku Biancu Marii Sforzu. Z balkónu pozorovali císař a jeho manželka slavnosti, turnaje a jiné akce, které se odehrávaly na náměstí pod nimi. Celá oriel je zdobená sochařskými reliéfy a nástěnnými malbami, které stojí za prohlídku.

 • Triumphpforte
   

  Triumphpforte

  Triumfální oblouk v Innsbrucku je jedním z nejznámějších památek města. Postaven byl na počest sňatku arcivévody Leopolda s princeznou Marií Luisou ze Španělska v roce 1765. Na jižní straně oblouku jsou vyobrazeny motivy ze svatby, zatímco na severní straně se nachází pamětní reliéf na počest zemřelého císaře Františka Štěpána, otce novomanželů. Vytvořen byl z Höttinger breccie, kamene získaného z bývalé brány města.

 • Stadtturm
   

  Stadtturm

  Town Tower (Stadtturm) v Innsbrucku je jednou z nejvýraznějších památek města. Tento věžovitý objekt se nachází v historickém centru a nabízí úchvatný výhled na Alpy a okolní krajinu. Věž byla postavena v 15. století a sloužila jako pozorovatelna a zvonice. Dnes je otevřena turistům, kteří mohou vystoupat na vrchol a užít si nezapomenutelný výhled. Pro milovníky historie je návštěva Town Toweru nezbytností.

 • Maria-Theresien-Straße
   

  Maria-Theresien-Straße

  Maria-Theresien-Straße je jednou z hlavních obchodních a turistických ulic v Innsbrucku, hlavním městě rakouského spolkového státu Tyrolsko. Ulice je pojmenována po císařovně Marii Terezii a je domovem řady obchodů, restaurací, kaváren a kulturních památek. Tato promenáda je často plná lidí, kteří si chtějí užít atmosféru města, nakoupit v buticích nebo navštívit některou z historických budov a památek, které lemuje ulice.

Počasí v Innsbrucku

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Innsbruck

K cestě do destinace Innsbruck lze využít 1 letiště.

Innsbruck - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Alicante - výhled z hradu na pláž a přístav
Ibiza
✈️ Zpátečka
👌 2 441 Kč
Stockholm
✨ Víkendovka
🤩 1 233 Kč
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
🚀 11 990 Kč
Palma de Mallorca
výhled na Barcelonu z parku Guell
🤘 Multi-city
🎉 2 185 Kč
Riga
Oslo
Krakow - náměstí
🤘 Multi-city
👍 2 410 Kč
Edinburgh- výhled
✈️ Zpátečka
😍 1 700 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz