Jerevan - Mount Ararat and the Yerevan skyline. The Opera house is visible in the center.

Prodloužený víkend Jerevan

Plánujete prodloužený víkend do destinace Jerevan? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Jerevan

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Jerevan na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Matenadaran, Tsitsernakaberd, Sergey Parajanov museum a mnoho dalších. Jerevan se nachází ve státě Arménie přibližně 3.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Jerevan je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
ArménieArménie

Rychlý přehled

Stát

Arménie

Letiště

1 letiště (EVN)

Časový posun

+3h

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Jerevan - 22 míst co vidět .

 • Matenadaran
   

  Matenadaran

  Matenadaran, nebo také Institut pro staré rukopisy, je jednou z největších knihoven starých rukopisů na světě. Nachází se v Jerevanu a obsahuje více než 17 000 rukopisů a dokumentů, které pocházejí z období od 5. do 19. století. Mezi nejcennější patří rukopisy Bible, klasických řeckých a římských spisů a také arménské literatury. Pro návštěvníky je k dispozici průvodcovská služba a možnost prohlídky rukopisů.

 • Tsitsernakaberd
   

  Tsitsernakaberd

  Tsitsernakaberd, oficiální památník obětem arménské genocidy, byl postaven v roce 1967 na kopci Tsitsernakaberd v Jerevanu. Každý rok 24. dubna se zde tisíce Arménů shromažďují, aby uctili památku obětí genocidy. Lidé, kteří se zde scházejí, kladou čerstvé květiny jako projev úcty všem, kteří zemřeli v důsledku této tragédie. V roce 1995 bylo otevřeno Arménské muzeum-institut genocidy.

 • Sergey Parajanov museum
   

  Sergey Parajanov museum

  Muzeum Sergeje Parajanova v Jerevanu je pocta sovětsko-arménskému režisérovi a umělci Sergeji Parajanovovi a patří mezi nejpopulárnější muzea v Jerevanu. Zobrazuje rozmanitou uměleckou a literární dědictví Parajanova. Muzeum bylo založeno v roce 1988, kdy se Parajanov přestěhoval do Jerevanu. Sám si vybral místo (etnografické centrum Dzoragyugh v Jerevanu) a projekt stavby muzea. Muzeum je jedním z kulturních center Jerevanu, známé svými výstavami, publikacemi a poctami.

 • Vernissage
   

  Vernissage

  Yerevan Vernissage je tradiční otevřený trh v centru města Yerevan, hlavním městě Arménie. Je to oblíbená turistická atrakce a mnoho lidí sem přichází nakupovat suvenýry, ručně vyráběné umělecké předměty, tradiční arménské koberce, šperky, keramiku a další výrobky. Tento trh se koná každou sobotu a neděli

 • Gafesčjanovo centrum umění
   

  Gafesčjanovo centrum umění

  Cafesjianovo centrum umění v jerevanské čtvrti Kentron je nejen muzeum moderního umění, ale také kulturní centrum, které nabízí širokou škálu výstav, přednášek, koncertů a edukačních programů pro dospělé i děti. Otevřeno bylo v listopadu 2009 a od té doby ho každoročně navštíví více než milion lidí. Nachází se v komplexu schodiště s fontánami, které stoupá od zahrad Tamanyan Street a pěší zóny. Celý komplex je inspirován vizí svého zakladatele Gerarda L. Cafesjiana.

Počasí Jerevan

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Jerevan

K cestě do destinace Jerevan lze využít 1 letiště.

Jerevan - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Katánie
✈️ Zpátečka
👌 1 437 Kč
Malta - zátoka
✨ Víkendovka
🔥 1 140 Kč

Zimní víkendy na Maltě

Malta
Před 9 hodinami
Kodan - Nyhavn
✈️ Zpátečka
💣 1 860 Kč
Pisa
✨ Víkendovka
🚀 958 Kč
Hurghada
🌴 Dovolená
😎 9 965 Kč
výhled na Barcelonu z parku Guell
lisabon
milan
🤘 Multi-city
😍 2 425 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz