karlovy-vary

Prodloužený víkend v Karlových Varech

Plánujete prodloužený víkend v Karlových Varech? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Karlových Varech

Naplánujte jsi prodloužený víkend v Karlových Varech na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Vřídelní kolonáda, Tržní kolonáda, Sadová kolonáda a mnoho dalších. Karlovy Vary se nachází ve státě Česká republika přibližně 0h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v Karlových Varech je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
Česká republikaČeská republika
👀 Památky
📜 Historie
🌲 Příroda
🏛️ Architektura
🏺 Museum

Rychlý přehled

Stát
Česká republika
Letiště
1 letiště (KLV)
Časový posun
Stejný jako v ČR

Co vidět v Karlových Varech

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 19 míst, co vidět v Karlových Varech .

 • vridelni-kolonada
   

  Vřídelní kolonáda

  Vřídelní kolonáda v Karlových Varech je neobvyklá betonová a skleněná funkcionální stavba postavená v roce 1975 a původně věnovaná sovětskému kosmonautovi Juriji Gagarinovi. Uvnitř se nachází nejimpozantnější gejzír města, Pramen Vřídlo, který vystřikuje vodu až do výšky 12 metrů. Lidé zde odpočívají a inhalují výpary nebo ochutnávají vodu z řady kohoutků v hlavní hale. Vřídelní kolonáda je jednou z nejvýznamnějších a nejkrásnějších lázeňských kolonád v Evropě. Tato elegantní kolonáda je známá především díky svému nádhernému architektonickému designu a unikátním léčebným pramenům, které zde vyvěrají.

 • Tržní kolonáda
   

  Tržní kolonáda

  Tržní kolonáda v Karlových Varech je jedinou kolonádou města vyrobenou z dřeva. Tento krásný neoklasicistní komplex pochází z 80. let 19. století a byl dílem slavné vídeňské architektonické firmy Fellner & Helmer. Nad pramenem Karla IV je umístěn bronzový panel, znázorňující objevení horkých pramenů císařem Karlem IV. ve 14. století.

 • Sadová kolonáda
   

  Sadová kolonáda

  Sadová kolonáda je elegantní železná konstrukce z roku 1880 a je první z hlavních kolonád, na kterou narazíte, když vstoupíte do lázeňské zóny ze severu. Navrhla ji vídeňská architektonická firma Fellner &Helmer, stejná společnost, která navrhla Tržní kolonádu. Sadová kolonáda je krásnou památkou, kterou byste neměli při návštěvě Karlových Varů vynechat.

 • Mlýnská kolonáda
   

  Mlýnská kolonáda

  Mlýnská kolonáda je nejvýznamnější památkou Karlových Varů. Tento neorenesanční komplex se nachází v lázeňské části města a nabízí pět různých pramenů s léčivou vodou. Na střeše kolonády najdete sochy zobrazující měsíce v roce a malé hudební pódium. Naproti se nachází restaurace Petra, kde údajně v roce 1711 pobýval car Petr Veliký. Mlýnská kolonáda je jedním z nejtypičtějších symbolů Karlových Varů.

 • Pravoslavný kostel svatého Petra a Pavla
   

  Pravoslavný kostel svatého Petra a Pavla

  Pravoslavný kostel svatého Petra a Pavla v Karlových Varech je impozantní stavbou, kterou nelze přehlédnout. Jeho zlaté kopule jsou viditelné skoro ze všech kopců v lázeňském městě. Chrám byl postaven v roce 1898 a vystavěn na půdorysu řeckého kříže. Stěny kostela zdobí ornamenty, obrazy a sochy, a zařízení tvoří bohatý dřevěný ikonostas s olejovými ikonami světců. Interiér kostela je stejně nádherný jako jeho exteriér, a proto si návštěvu této církevní památky rozhodně nenechte ujít.

Počasí v Karlových Varech

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Karlovy Vary

K cestě do destinace Karlovy Vary lze využít 1 letiště.

Karlovy Vary - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

zakynthos
🌴 Dovolená
🎉 4 990 Kč
Bologna
✈️ Zpátečka
😎 1 155 Kč
zakynthos
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Neapol
✨ Víkendovka
🔥 1 442 Kč
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🤩 1 258 Kč
Pohled na estoské hlavní město Tallin
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
🎉 2 073 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz