Kayseri - Kayseri Herakles Lahdi, Kayseri Arkeoloji Müzesi'nde tarafımdan çekildi.

Prodloužený víkend Kayseri

Plánujete prodloužený víkend do destinace Kayseri? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Kayseri

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Kayseri na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Kayseri Castle, Erciyes Dağı, Kültepe a mnoho dalších. Kayseri se nachází ve státě Turecko přibližně 3h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Kayseri je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Asie
TureckoTurecko

Rychlý přehled

Stát
Turecko
Letiště
1 letiště (ASR)
Časový posun
+1h

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Kayseri - 21 míst co vidět .

 • Kayseri Castle
   

  Kayseri Castle

  Kayseri Castle, známý také jako Kayseri Kalesi, je pevnost postavená v antice, která se poprvé objevila na minci za vlády Gordiana III. mezi lety 238 a 244 n.l. Pevnost prošla mnoha úpravami a přestavbami, včetně těch od Římanů, Byzantinců, Seljuků, Karamanidů a Osmanů. Nachází se v městě Kayseri a skládá se z vnitřní a vnější části s celkovým počtem 18 věží. Monumentální černobasaltové zdi jsou většinou dílem sultána Alaattina Keykubata z 13. století. Interiér pevnosti prochází obrovským restaurováním, které by mělo být dokončeno do poloviny roku 2020.

 • Erciyes Dağı
   

  Erciyes Dağı

  Erciyes Dağı je vyhaslý stratovulkán v Turecku, který se nachází v provincii Kayseri. Tento impozantní vulkán je obklopen lávovými dómy, monogenetickými vulkanickými poli a jedním maarem. V minulosti se část vrcholu zřítila směrem na východ. Erciyes nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu, ať už se rozhodnete vystoupat na vrchol, nebo se projít po jeho úpatí. Pro milovníky turistiky a horolezectví je Erciyes Dağı ideálním místem k návštěvě.

 • Kültepe
   

  Kültepe

  Kültepe, známé také jako Kanesh nebo Nesha, je archeologické naleziště v turecké provincii Kayseri. Nachází se asi 20 km jihozápadně od moderního města Kayseri a skládá se z tellu, samotného Kültepe, a dolního města, kde bylo nalezeno asyrské osídlení. Jeho starobylá jména jsou zaznamenána v asyrských a chetitských pramenech. V roce 2014 bylo archeologické naleziště zapsáno na seznamu návrhů na světové dědictví v Turecku. Je také místem objevu nejstarších stop jazyka chetitštiny, nejstaršího doložení indoevropského jazyka, datovaného do 20. století př. n. l.

 • Ercİyes Ski Resort
   

  Ercİyes Ski Resort

  Ercİyes Ski Resort v Kayseri je ideálním místem pro milovníky zimních sportů. Tento dobře známý lyžařský areál nabízí skvělý systém tratí, gondolovou lanovku a půjčovnu vybavení. Navštivte toto lyžařské středisko a užijte si nezapomenutelný zimní zážitek.

 • Fraktin Hethite Relief
   

  Fraktin Hethite Relief

  Fraktin Hethite Relief je skalní reliéf Hethitů umístěný asi 50 km jižně od Kayseri v provincii stejného jména v jižním Turecku. Nachází se v údolí mezi horou Erciyes a Anti-Taurus Mountains východně od Develi. Toto údolí bylo historicky důležitou cestou do Kilikie a odtud do Sýrie. Mezi lety 1880 a 1939 bylo v této lokalitě objeveno pět reliéfů z doby Hethitů, více než kdekoli jinde v Anatolii. Skalní reliéfy jsou významnou součástí hethitského umění.

Počasí Kayseri

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Kayseri

K cestě do destinace Kayseri lze využít 1 letiště.

Kayseri - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

zakynthos
🌴 Dovolená
🎉 4 990 Kč
Bologna
✈️ Zpátečka
😎 1 155 Kč
zakynthos
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Neapol
✨ Víkendovka
🔥 1 442 Kč
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🤩 1 258 Kč
Pohled na estoské hlavní město Tallin
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
🎉 2 073 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz