Prodloužený víkend Klagenfurt am Wörthersee

Plánujete prodloužený víkend do destinace Klagenfurt am Wörthersee? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Klagenfurt am Wörthersee

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Klagenfurt am Wörthersee na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Minimundus, Neuer Platz, Europapark a mnoho dalších. Klagenfurt am Wörthersee se nachází ve státě Rakousko přibližně 1h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Klagenfurt am Wörthersee je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
RakouskoRakousko

Rychlý přehled

Stát

Rakousko

Letiště

1 letiště (KLU)

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Klagenfurt am Wörthersee - 23 míst co vidět .

 •  

  Minimundus

  Minimundus v Klagenfurtu je park s více než 150 modely architektury z celého světa, postavenými na poměr 1:25. Park o rozloze 26 000 metrů čtverečních navštívilo od jeho otevření v roce 1958 více než 15 milionů lidí. Výtěžek z parku náleží organizaci Rettet das Kind ("Zachraňte dítě"), která park vlastní. Mezi modely se nachází například Eiffelova věž, Tádž Mahal nebo Operní dům v Sydney. Park je otevřen každý den od 9:00 do 18:00.

 •  

  Neuer Platz

  Lindwurmbrunnen je symbolickým zvířetem města Klagenfurt am Wörthersee. Tento monumentální zdroj vody z 16. století zobrazuje lynxe s otevřenou tlamou a křídly roztaženými k letu. Na podstavci jsou vyobrazeny erby pěti městských úřadů a generálního vymahače. V roce 1972 byl celý Lindwurmbrunnen přemístěn na Neuer Platz. Po celkové rekonstrukci v roce 1997 a následné opravě v roce 2013 se v roce 2017 opět započalo s renovací. Lindwurmbrunnen je klíčovou turistickou atrakcí města a jeho silueta je často používána v reklamě.

 •  

  Europapark

  Minimundus v Klagenfurtu na břehu jezera Wörthersee je největší atrakcí parku Europapark. Tento "mini svět" nabízí kolem 140 replik světových architektonických ikon v měřítku 1:25. Je to skvělé místo pro rodiny s dětmi, kteří si zde mohou užít vodní zábavu na pláži Strandbad. K dosažení Minimundusu lze použít autobus číslo 10, 11, 12 nebo 22 z náměstí Heiligengeistplatz.

 •  

  Annabichl Castle

  Schloss Annabichl je zámek v Rakousku, postavený šlechticem Georgem Khevenhüllerem pro jeho druhou manželku Annu von Thurzo. Zámek má malou kapli zasvěcenou svaté Anně a zahradu. Vlastníkem zámku byla také arcivévodkyně Marie Anna Rakouská. Pro milovníky historie a architektury je to skvělé místo k návštěvě.

 •  

  St. Egid Church

  St. Egid Church v Klagenfurtu je nejstarší kostel v městě. Pochází z 13. století a uvnitř kostela lze snadno najít kámen s nápisem, který odkazuje na 15. století. St. Egyd byl obnoven v 17. století poté, co byl poškozen v zemětřesení. Uvnitř kostela lze nalézt několik pokladů, včetně tajné apokalyptické kaple. 160 metrů čtverečních velký obraz, zobrazující posvátné scény, byl vytvořen Ernstem Fuchsem. Kostel St. Egid je chráněn jako kulturní památka.

Počasí Klagenfurt am Wörthersee

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Klagenfurt am Wörthersee

K cestě do destinace Klagenfurt am Wörthersee lze využít 1 letiště.

Klagenfurt am Wörthersee - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Ženeva
✨ Víkendovka
👍 1 679 Kč
Kypr
🌴 Dovolená
🤩 10 990 Kč
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
👌 2 385 Kč
Olbia
🌴 Dovolená
😍 12 990 Kč
Bari
✈️ Zpátečka
🤩 1 313 Kč

LM letenky do Apulie

Itálie
Před 24 hodinami
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz