Kodan - Nyhavn

Prodloužený víkend v Kodani

Plánujete prodloužený víkend v Kodani? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Kodani

Nemáte moc dovolené? Zaleťte si na prodloužený víkend do Kodaně. Zpáteční letenky na prodloužené víkendy do Kodaně pořídíte mimo sezónu od 892 Kč, během prázdnin pak od 2 190 Kč.
Evropa
DánskoDánsko
👀 Památky
🏛️ Architektura
🍸 Noční život
☕ Kavárny

Rychlý přehled

Stát
Dánsko
Letiště
1 letiště (CPH)
Časový posun
Stejný jako v ČR

Co vidět v Kodani

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 26 míst, co vidět v Kodani .

 • kodaňské nábřeží
   

  Nyhavn

  Nyhavn je ikonickým a malebným nábřežím v Kodani. Nachází se v centru města a je proslulé svými pestrými barevnými domy, které dodávají tomuto místu nezapomenutelný vizuální ráz. Tento okouzlující přístav byl původně založen v 17. století a během své historie sloužil jako centrum námořního obchodu. Dnes je Nyhavn oblíbeným turistickým cílem, kde návštěvníci mohou procházet uličkami s tradičními hospůdkami, restauracemi a obchody s dánskými suvenýry. Během návštěvy Nyhavnu můžete posedět u vody, vychutnat si místní kuchyni a pozorovat lodě, které kotví v přístavu.

 • socha malé mořské víly v Kodani
   

  Malá mořská víla

  Malá mořská víla (Den Lille Havfrue) je symbolickou sochou v Kodani. Vytvořil ji sochař Edvard Eriksen a odhalena byla v roce 1913. Tato socha je inspirována pohádkou Hanse Christiana Andersena o mladé mořské víle, která se zamiluje do prince.Socha Malé mořské víly sedící na balvanu u pobřeží Kodaně je populární turistickou atrakcí. Její elegantní a dojímavá podoba přitahuje návštěvníky z celého světa.

 • pěší nákupní zóna v Kodani
   

  Strøget

  Strøget je slavná nákupní ulice v centru Kodaně. Jedná se o jednu z nejdelších pěších nákupních ulic v Evropě, rozkládající se přes více než jeden kilometr. Tato ulice je známá svou pestrou nabídkou obchodů, butiků, restaurací, kaváren a uměleckých galerií. Strøget je magnetem pro milovníky módy, kteří sem přicházejí prozkoumat široký výběr značek od luxusních až po místní dánské designéry. Kromě nákupů nabízí Strøget také pouliční umění a hudbu, což vytváří živou atmosféru.

 • přístav v Kodani
   

  Langelinie

  Langelinie je nábřeží v Kodani, Dánsku, které se nachází u přístavu a nabízí úchvatný výhled na moře a okolní krajinu. Je to oblíbené místo pro procházky, odpočinek a relaxaci, zejména díky malebnému prostředí a blízkosti k Malé mořské víle, ikonické soše inspirované pohádkou Hanse Christiana Andersena. Také na Langelinie najdete několik dalších zajímavostí, jako je například křižník Georg Stage, který slouží jako škola pro námořníky. Kromě toho je zde oblíbené místo pro pikniky a setkání s přáteli s výhledem na přístav a moře.

 • bývalý královský palác v Kodani
   

  Christiansborg

  Christiansborg je význačným dánským palácem, který se nachází v Kodani. Je to komplex budov, který slouží jako centrální sídlo dánského parlamentu, vlády a královské rodiny. V minulosti to bylo centrum moci pro dánské krále. Palác je postaven na ostrově Slotsholmen, což je centrální ostrov v Kodani. Je charakterizován architektonickým smíšením historických stylů, které odrážejí dlouhou historii budovy. V areálu najdeme Královskou kapli, Královskou knihovnu, parlamentní budovu a královské apartmány. Christiansborg je otevřen veřejnosti a návštěvníci mohou prohlédnout některé části paláce, včetně impozantní Královské knihovny a reprezentačních prostorů.

Kdy vyrazit do Kodaně

Kdy vyrazit do Kodaně? Podívejte se na přehledné počasí, úhrn srážek a sluneční svit. Připravte se na dovolenou v Kodani, ať vás nic nepřekvapí.

Počasí v Kodani

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Kodaň

Letiště v Kodani se nazývá Kodaň Kastrup. Jedná se o mezinárodní a jedno znejmodernějších letišť v Evropě. Nachází se 8 km jižně od centra Kodaně na ostrově Amager a přes most jste za 10 minut ve švédském Malmo.

Doprava z/na letiště Kodaň CPH

 • Metro (M2)

  Jezdí každých 10 min.


  ~ 15 min
  36 kr.
 • Vlak (29)

  Jezdí každých 20 minut na hlavní nádraží.


  ~ 12 min
  45 kr.
  Rezervace online

Ubytování v Kodani

Hledáte ubytování v centru Kodaně? Podívejte se na přehlednou mapu s 15% slevou na vybrané ubytování.

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

zakynthos
🌴 Dovolená
🎉 4 990 Kč
Bologna
✈️ Zpátečka
😎 1 155 Kč
zakynthos
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Neapol
✨ Víkendovka
🔥 1 442 Kč
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🤩 1 258 Kč
Pohled na estoské hlavní město Tallin
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
🎉 2 073 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz