ostrov Kos, Řecko

Prodloužený víkend v Kosu

Plánujete prodloužený víkend v Kosu? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Kosu

Naplánujte jsi prodloužený víkend v Kosu na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Asklépion, Roman Odeon of Kos, Casa Romana a mnoho dalších. Kos se nachází ve Řecku přibližně 2.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v Kosu je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
ŘeckoŘecko
🌊 Moře
🏛️ Architektura
👀 Památky
🌲 Příroda

Rychlý přehled

Stát
Řecko
Letiště
1 letiště (KGS)
Časový posun
+1h

Co vidět v Kosu

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 12 míst, co vidět v Kosu .

 • Asklépion
   

  Asklépion

  Asklépion na řeckém ostrově Kós je starobylé léčebné centrum, které bylo zasvěceno bohu Asklépiovi. Toto historické místo nabízí návštěvníkům fascinující pohled do minulosti a přináší jim zároveň klid a harmonii. Prozkoumejte zbytky antického chrámu, amfiteátru a dalších staveb a objevte tajemství léčebných praktik starověkého Řecka.

 • Roman Odeon of Kos
   

  Roman Odeon of Kos

  Navštivte Římské odeon na Kósu, kde se v minulosti konaly divadelní představení a koncerty. Tento historický amfiteátr byl postaven v 2. století a nabízí nádherný výhled na město a moře. Prozkoumejte tuto památku a zažijte atmosféru starověkého Říma.

 • Casa Romana
   

  Casa Romana

  Casa Romana je fascinující římská vila, která se nachází na ostrově Kós. Toto historické místo nabízí návštěvníkům pohled do minulosti a do života římských aristokratů. Vila byla postavena ve 2. století a je plná nádherných mozaik a fresky. Pro milovníky historie a architektury je toto místo nevynechatelné. Navštivte Casa Romanu a prožijte úžasnou cestu do minulosti.

 • Plane Tree of Hippocrates
   

  Plane Tree of Hippocrates

  Platan Hippokratův je nejstarší strom na ostrově Kós a podle legendy zde Hippokrates učil své studenty. Strom je chráněn a prohlášen za památník. Kolem stromu je park, který je ideální pro pikniky a relaxaci. Navštivte tento historický symbol a prožijte jedinečný zážitek na Kósu.

 • Archaeological Museum of Kos
   

  Archaeological Museum of Kos

  Archeologické muzeum v Kósu je ideálním místem pro milovníky historie. Muzeum se nachází v centru města a nabízí širokou škálu artefaktů z doby antiky a středověku. Mezi nejvýznamnější exponáty patří sochy, keramika a nápisy na kamenech. Navštivte toto fascinující muzeum a prohlédněte si unikátní předměty, které vám pomohou pochopit historii tohoto krásného řeckého ostrova.

Počasí v Kosu

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Kos

K cestě do destinace Kos lze využít 1 letiště.

Kos - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

zakynthos
🌴 Dovolená
🎉 4 990 Kč
Bologna
✈️ Zpátečka
😎 1 155 Kč
zakynthos
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Neapol
✨ Víkendovka
🔥 1 442 Kč
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🤩 1 258 Kč
Pohled na estoské hlavní město Tallin
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
🎉 2 073 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz