Košice - Košice

Prodloužený víkend Košice

Plánujete prodloužený víkend do destinace Košice? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Košice

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Košice na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Zpívající fontána, Košická zoologická zahrada, Immaculata a mnoho dalších. Košice se nachází ve státě Slovensko přibližně 1h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Košice je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
SlovenskoSlovensko

Rychlý přehled

Stát
Slovensko
Letiště
1 letiště (KSC)
Časový posun
Stejný jako v ČR

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Košice - 20 míst co vidět .

 • Zpívající fontána
   

  Zpívající fontána

  Zpívající fontána v Košicích je skvělým místem pro večerní zábavu a relaxaci. Synchronizuje světelnou show a intenzitu vodních trysek s hrající hudbou, což vytváří nádherné vizuální a zvukové efekty. Fontána se nachází v centru města mezi Košickým státním divadlem a dómem svaté Alžběty. V těsné blízkosti se nachází i Košická zvonkohra. Tohoto unikátního zážitku by si neměl nechat ujít žádný návštěvník Košic.

 • Košická zoologická zahrada
   

  Košická zoologická zahrada

  Košická zoologická zahrada je největší zoo na Slovensku, rozkládající se na 289 hektarech. Zdejší kolekce zahrnuje téměř 1 200 zvířat ve 280 druzích, včetně největšího areálu medvěda hnědého ve střední Evropě a unikátní světové rekordmanky v chovu medvědích paterčat. Kromě zvířat mohou návštěvníci obdivovat také Dinopark nebo se projít botanickou naučnou stezkou. Zoo je umístěna v přírodním prostředí městské části Košice - Kavečany a hostí ročně přibližně 250 000 turistů.

 • Statue Immaculata on Main Street in Košice
   

  Immaculata

  Immaculata, nebo také Súsoší Nepoškvrněné Panny Marie, je barokní morový sloup v historickém centru Košic. Nachází se na Hlavní ulici a patří k nejkrásnějším barokním sousoším na Slovensku. Sloup byl postaven v roce 1723 jako poděkování za konec epidemie moru. Na vrcholu sloupu stojí socha Panny Marie s věncem na hlavě, která symbolizuje lásku, věrnost a ochranu města před bídou a utrpením. Okolo sloupu jsou další sochy svatých a v parku vedle sloupu se nachází vodorovná fontána.

 • Tabačka Kulturfabrik
   

  Tabačka Kulturfabrik

  Tabačka Kulturfabrik je kulturní centrum v Košicích, které nabízí širokou škálu kulturních akcí, včetně koncertů, filmových projekcí a divadelních představení. Můžete si také vychutnat jídlo z místních surovin v bistrových prostorách. Tabačka je unikátní kulturní centrum, které podporuje multikulturní společnost, otevřený způsob smýšlení, experimentaci a kreativitu. Je to ideální místo pro ty, kteří se chtějí ponořit do košického uměleckého světa.

 • Matyáš Korvín
   

  Matyáš Korvín

  Jakabov Palac v Košicích je jeden z nejvýznamnějších historických paláců ve městě. Nachází se v centru města a byl postaven v 15. století. Palác prošel mnoha rekonstrukcemi, ale stále si zachovává svůj původní charakter. Dnes slouží jako muzeum, které představuje historii města Košice a jeho významné osobnosti. Navštivte Jakabov Palac a prozkoumejte jeho krásu a historii.

Počasí Košice

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Košice

K cestě do destinace Košice lze využít 1 letiště.

Košice - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

zakynthos
🌴 Dovolená
🎉 4 990 Kč
Bologna
✈️ Zpátečka
😎 1 155 Kč
zakynthos
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Neapol
✨ Víkendovka
🔥 1 442 Kč
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🤩 1 258 Kč
Pohled na estoské hlavní město Tallin
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
🎉 2 073 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz