Lausanne - Tour sauvabelin

Prodloužený víkend v Lausanní

Plánujete prodloužený víkend v Lausanní? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Lausanní

Naplánujte jsi prodloužený víkend v Lausanní na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Lausanne Cathedral, The Olympic Museum, Place de la Palud a mnoho dalších. Lausanne se nachází ve Švýcarsku přibližně 1h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v Lausanní je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
ŠvýcarskoŠvýcarsko

Rychlý přehled

Stát
Švýcarsko
Letiště
1 letiště (QLS)
Časový posun
Stejný jako v ČR

Co vidět v Lausanní

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 20 míst, co vidět v Lausanní .

 • Cathédrale Notre-Dame de Lausanne vue depuis la place de la cathédrale
   

  Lausanne Cathedral

  Katedrála Notre Dame v Lausanne je gotický kostel, který se nachází v historickém centru města. Stavba katedrály začala v roce 1170 a dokončena byla až v roce 1235. Katedrála je považována za jednu z nejkrásnějších gotických budov ve Švýcarsku a je domovem největšího hudebního nástroje a kvalitních vitrážových oken. Navštivte katedrálu, abyste si prohlédli bohatě zdobené fasády budovy a mnoho soch biblických postav, světců, biskupů a dalších elementů. Nezapomeňte také vystoupat na jednu z věží katedrály, abyste si užili panoramatický výhled na město Lausanne a Ženevské jezero.

 • The Olympic Museum
   

  The Olympic Museum

  Muzeum Olympik v Lausanne, Švýcarsko, je největším archivem olympijských her na světě a jedním z nejatraktivnějších turistických míst Lausanne. S více než 10 000 artefakty, muzeum nabízí stálé i dočasné výstavy týkající se sportu a olympijského hnutí. Interaktivní displeje, audio a video prezentace, a mnoho dalšího přibližuje historii olympijských her a olympijského ducha. Návštěvníci mohou obdivovat ikonické sportovní předměty a sochy, a pro odpočinek si mohou zajít do kavárny s výhledem na Lausanne a Alpy.

 • Losanna, Svizzera
   

  Place de la Palud

  Place de la Palud je nejstarším náměstím v Lausanne a stále si zachovává svou historickou atmosféru. Často je oživeno trhy a kulturními akcemi. Náměstí je obklopeno zajímavými starými budovami v renesančním stylu a nabízí mnoho atrakcí, včetně historického hodinového stroje, katedrály a různých zábavních možností. V centru náměstí se nachází fascinující fontána s sochou Spravedlnosti z 16. století, která je dokonalým příkladem renesančních fontán, které jsou charakteristické pro švýcarská města.

 • Parc de Mon Repos
   

  Parc de Mon Repos

  Parc de Mon Repos v Lausanne je ideálním místem pro relaxaci a odpočinek v srdci města. Tento krásně upravený park nabízí obrovské plochy zeleně, impozantní stromy a zajímavé stavby, jako je neogotická věž s vodopádem a voliéru s exotickými a místními ptáky. Vila uprostřed parku sloužila jako sídlo Mezinárodního olympijského výboru od roku 1922 do 1967 a dnes hostí prestižní sbírku starých gobelínů Benoist. Prozkoumejte tento park a objevte mnoho skrytých klenotů.

 • Palais de Rumine
   

  Palais de Rumine

  Palais de Rumine je pozoruhodným příkladem florentské renesanční architektury. Nachází se ve švýcarském městě Lausanne a je domovem několika muzeí, včetně Muzea kantonalní archeologie a historie, Muzea kantonalních peněz a Muzea kantonalní geologie. Navštivitelé mohou obdivovat slavné sloupy a pergoly paláce, stejně jako jeho krásné zvonice. Hlavní schodiště paláce představuje optickou iluzi a jeho atrium s malým rybníčkem je pro návštěvníky naprostou lahůdkou. Vstup do všech sbírek je zdarma, ale musíte si vyzvednout lístek u jednoho ze tří okének budovy.

Počasí v Lausanní

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Lausanne

K cestě do destinace Lausanne lze využít 1 letiště.

Ubytování v Lausanni

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

zakynthos
🌴 Dovolená
🎉 4 990 Kč
Bologna
✈️ Zpátečka
😎 1 155 Kč
zakynthos
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Neapol
✨ Víkendovka
🔥 1 442 Kč
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🤩 1 258 Kč
Pohled na estoské hlavní město Tallin
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
🎉 2 073 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz