Leon

Prodloužený víkend Leon

Plánujete prodloužený víkend do destinace Leon? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Leon

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Leon na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například León Cathedral, Museo de Leon, Convento de San Marcos a mnoho dalších. Leon se nachází ve Španělsku přibližně 2.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Leon je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
ŠpanělskoŠpanělsko

Rychlý přehled

Stát

Španělsko

Letiště

1 letiště (LEN)

Časový posun

Stejný jako v ČR

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Leon - 12 míst co vidět .

 •  

  León Cathedral

  Katedrála v Leónu je jedním z nejvýznamnějších románsko-gotických kostelů ve Španělsku. Její interiér je plný uměleckých pokladů, včetně vitráží, soch a malovaných oltářů. Katedrála je známá také svými 125 vitrážemi, které jsou považovány za nejlepší v Evropě. Navštivte tuto nádhernou stavbu a prohlédněte si její krásu a historii.

 •  

  Museo de Leon

  Museo de Leon, nebo také Museo de León, je muzeum v centru města Leon. Expozice nabízí pohled do historie regionu a jeho kultury. Návštěvníci mohou obdivovat sbírky archeologických nálezů, uměleckých děl a etnografických exponátů. Muzeum je ideálním místem pro všechny, kteří chtějí poznat více o historii a tradicích města Leon a jeho okolí.

 •  

  Convento de San Marcos

  Convento de San Marcos je nádherným příkladem renesanční architektury v Leónu. Tento klášter byl postaven v 16. století a sloužil jako poutní místo pro poutníky na cestě do Santiaga de Compostela. Dnes je to muzeum, kde můžete vidět nádherné fresky a sochy. Navštivte toto místo a prohlédněte si krásu renesance v Leónu.

 •  

  Casa Botines

  Casa Botines je krásná modernistická budova navržená slavným architektem Antoniem Gaudím. Nachází se v historickém centru města Leon a slouží jako muzeum. Návštěvníci mohou obdivovat krásné mozaiky a sochy, které zdobí fasádu budovy. Pokud hledáte jedinečnou architekturu a historii, Casa Botines je skvělým místem k návštěvě v Leonu.

 •  

  Palacio de los Guzmanes

  Palác Guzmanů je jednou z nejvýznamnějších památek v Leónu. Tento nádherný renesanční palác byl postaven v 16. století a sloužil jako sídlo místních šlechtických rodin. Dnes je palác otevřen pro veřejnost a nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost prozkoumat bohatou historii města. Navštivte Palác Guzmanů a objevte krásy renesance v srdci Leónu.

Počasí Leon

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Leon

K cestě do destinace Leon lze využít 1 letiště.

Leon - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Funchal
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Riga
Stockholm
Gdaňsk
Kodaň
🤘 Punk-trip
😍 3 081 Kč
Palma de Mallorca
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Korfu
🌴 Dovolená
😍 8 490 Kč
Funchal
Porto
Faro
🤘 Multi-city
👌 3 840 Kč
Santa Cruz de Tenerife
🌴 Dovolená
🎉 11 490 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz