Lublaň

Prodloužený víkend Lublaň

Plánujete prodloužený víkend do destinace Lublaň? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Lublaň

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Lublaň na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Ljubljana Castle, Ljubljana Cathedral, Narodni muzej Slovenije a mnoho dalších. Lublaň se nachází ve Slovinsku přibližně 1h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Lublaň je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
SlovinskoSlovinsko

Rychlý přehled

Stát
Slovinsko
Letiště
1 letiště (LJU)
Časový posun
Stejný jako v ČR

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Lublaň - 24 míst co vidět .

 • Ljubljana Castle
   

  Ljubljana Castle

  Lublaňský hrad je impozantním symbolem města a poskytuje úchvatné výhledy na Lublaň a okolí. Hrad byl postaven v 11. století a nyní slouží jako kulturní centrum, kde se konají koncerty, výstavy a divadelní představení. Navštivte hradní muzeum a objevte historii Lublaně. Procházejte se po hradních zdech a užijte si krásné výhledy na město a řeku Ljubljanicu.

 • Ljubljana Cathedral, dedicated to Saint Nicholas, from Pogačar Square.
   

  Ljubljana Cathedral

  Katedrála svatého Mikuláše je nádherným příkladem barokní architektury v Lublani. Postavena v 18. století, katedrála je jedním z nejvýznamnějších kostelů v zemi. Interiér katedrály je zdobený freskami a sochami, které připomínají historii města. Navštivte katedrálu a užijte si klidnou chvíli v krásném prostředí tohoto historického místa.

 • Narodni muzej Slovenije
   

  Narodni muzej Slovenije

  Navštivte Národní muzeum Slovinska v Lublani a objevte tajemství této země. Muzeum nabízí fascinující expozice přírodní historie a kulturního dědictví Slovinska. Uvidíte zde vzácné geologické sbírky, archeologické nálezy a umělecká díla. Prozkoumejte historii Slovinska a objevte jeho bohatou kulturu. Vstupné je přijatelné a vstup je zdarma každou první neděli v měsíci.

 • Trojmostí
   

  Trojmostí

  Trojmostí je nejznámější most v Lublani. Tento architektonický skvost spojuje historické centrum města s moderní částí. Most byl navržen architektem Jože Plečnikem a postaven v roce 1932. Na mostě můžete vidět tři mosty vedle sebe, které vypadají jako jeden. Trojmostí je oblíbeným místem pro turisty i místní obyvatele, kteří se zde rádi procházejí a užívají si krásný výhled na řeku Ljubljanicu.

 • Mestni muzej Ljubljana
   

  Mestni muzej Ljubljana

  Městské muzeum v Lublani je skvělým místem pro poznání historie města. Muzeum se nachází v historické budově a nabízí bohatou sbírku artefaktů, včetně starověké keramiky, zbraní a obrazů. Návštěvníci se mohou dozvědět o životě a kultuře města od pravěku až po současnost. Vstupné je přijatelné a prozkoumání muzea stojí za to.

Počasí Lublaň

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Lublaň

K cestě do destinace Lublaň lze využít 1 letiště.

Lublaň - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

zakynthos
🌴 Dovolená
🎉 4 990 Kč
Bologna
✈️ Zpátečka
😎 1 155 Kč
zakynthos
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Neapol
✨ Víkendovka
🔥 1 442 Kč
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🤩 1 258 Kč
Pohled na estoské hlavní město Tallin
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
🎉 2 073 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz