Lyon

Prodloužený víkend Lyon

Plánujete prodloužený víkend do destinace Lyon? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Lyon

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Lyon na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Musée des Confluences, La Basilique Notre Dame de Fourvière, Parc de la Tête d'Or a mnoho dalších. Lyon se nachází ve Francii přibližně 1.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Lyon je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
FrancieFrancie

Rychlý přehled

Stát
Francie
Letiště
1 letiště (LYS)

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Lyon - 23 míst co vidět .

 • Musée des Confluences
   

  Musée des Confluences

  Musée des Confluences v Lyonu je fascinující muzeum s neobvyklým designem. Nachází se na soutoku řek Saône a Rhôny a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na vědu, techniku, přírodu a kulturu. Muzeum je určeno pro všechny věkové kategorie a nabízí interaktivní expozice, které zaujmou i ty nejmenší návštěvníky. Pokud hledáte zajímavé místo k návštěvě v Lyonu, Musée des Confluences je tou správnou volbou.

 • La Basilique Notre Dame de Fourvière
   

  La Basilique Notre Dame de Fourvière

  La Basilique Notre Dame de Fourvière je nejnavštěvovanější památkou v Lyonu. Tento neoklasicistní kostel se nachází na kopci Fourvière a nabízí nádherný výhled na celé město. Uvnitř kostela se nachází mnoho uměleckých děl a soch. Navštivte tento krásný kostel a užijte si nezapomenutelný zážitek z výhledu na Lyon.

 • Parc de la Tête d'Or
   

  Parc de la Tête d'Or

  Parc de la Tête d'Or je jedním z největších parků ve Francii a nabízí mnoho aktivit pro návštěvníky všech věkových kategorií. Park je domovem pro mnoho druhů zvířat, včetně lachtanů, slonů a medvědů. Pro turisty jsou k dispozici půjčovny lodí a kol, stejně jako mnoho restaurací a kaváren. Parc de la Tête d'Or je ideálním místem pro pikniky, procházky a relaxaci v přírodě.

 • Place Bellecour
   

  Place Bellecour

  Place Bellecour je největším náměstím v Lyonu a jedním z největších náměstí v Evropě. Nachází se v centru města a nabízí nádherné výhledy na okolní památky, jako je katedrála Notre-Dame de Fourvière a řeka Rhôna. Náměstí je obklopeno obchody, restauracemi a kavárnami, kde si můžete vychutnat tradiční lyonskou kuchyni. Place Bellecour je také místem pro různé kulturní akce a festivaly po celý rok.

 • Museum of Fine Arts of Lyon
   

  Museum of Fine Arts of Lyon

  Muzeum výtvarných umění v Lyonu patří k nejvýznamnějším muzeím svého druhu v Evropě. Sbírky zahrnují umělecká díla od antických římských soch až po moderní umění. Navštivte tento krásný palác a objevte umělecké poklady z celého světa. Vstupné je přijatelné a stojí za to investovat do tohoto kulturního zážitku.

Počasí Lyon

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Lyon

K cestě do destinace Lyon lze využít 1 letiště.

Lyon - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

santorini
🌴 Dovolená
🤩 10 990 Kč
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Rhodos, pláž
✈️ Zpátečka
😎 2 346 Kč
Dubrovník
✈️ Zpátečka
🎉 946 Kč
Katánie
Pisa
🤘 Multi-city
🎉 2 073 Kč
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
💣 11 290 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz