Maastricht - Maastricht, Sint-Servaasbasiliek (Maastricht), view from the tower of Sint-Janskerk to the westwork

Prodloužený víkend Maastricht

Plánujete prodloužený víkend do destinace Maastricht? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Maastricht

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Maastricht na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Sint-Janskerk, Bonnefanten museum, Sint Servaasbrug a mnoho dalších. Maastricht se nachází ve Nizozemsku přibližně 1h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Maastricht je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
NizozemskoNizozemsko

Rychlý přehled

Stát
Nizozemsko
Letiště
1 letiště (MST)
Časový posun
Stejný jako v ČR

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Maastricht - 17 míst co vidět .

 • Sint-Janskerk
   

  Sint-Janskerk

  Sint-Janskerk je gotický protestantský kostel v centru města Maastricht. Jeho červená věž je dominantou městského panoramatu. Kostel je významnou památkou a současně jednou z nejkrásnějších staveb v zemi. Kostel byl postaven v 15. a 16. století a je zasvěcen Janu Křtiteli. Jeho slavné vitráže byly navrženy a instalovány bratry Dirkem a Wouterem Crabethem v polovině 16. století. Z vrcholu věže se nabízí krásný panoramatický výhled na okolní krajinu.

 • Bonnefanten museum
   

  Bonnefanten museum

  Bonnefanten Museum v Maastrichtu je jedním z nejvýznamnějších muzeí v Nizozemsku. Nachází se v moderním budově s ikonickou raketovou věží navrženou italským architektem Aldem Rossim. Muzeum nabízí rozsáhlou sbírku starých mistrů, jako jsou Pieter Brueghel mladší nebo Peter Paul Rubens, stejně jako moderní a současné umění. Kromě toho zde najdete i kavárnu a obchod s uměleckými předměty.

 • Sint Servaasbrug
   

  Sint Servaasbrug

  Sint Servaasbrug je kamenný obloukový most pro pěší a cyklisty přes řeku Mázu. Most spojuje městskou část Binnenstad na západním břehu s čtvrtí Wyck na východním břehu. Most byl pojmenován po Servatiovi, prvním biskupovi z Maastrichtu, a přestože byl po druhé světové válce z velké části přestavěn, byl označen za nejstarší most v Nizozemsku.

 • Helpoort
   

  Helpoort

  Helpoort v Maastrichtu je nejstarší dochovanou městskou branou v Nizozemsku. Tato historická brána z roku 1229 je postavena z vápencových kvádrů a má dvě kulaté věže, které sloužily jako strážní věže. Dnes zde sídlí muzeum s výstavami o historii Maastrichtu. Brána je obklopena malebnou oblastí, která je skvělá pro procházky v přírodě.

 • Bazilika Panny Marie
   

  Bazilika Panny Marie

  Bazilika Panny Marie je románský kostel z 11. století nacházející se v historickém centru města. Kostel je zasvěcen Panně Marii Nanebevzaté a je římskokatolickým farním kostelem. Interiér baziliky zdobí bohatá sbírka uměleckých děl a nástěnných maleb z období středověku. Bazilika je oblíbeným poutním místem pro návštěvníky z celé Evropy. Hlavní atrakcí kostela je kaple Merode, která ukrývá nádhernou dřevěnou sochu Marie.

Počasí Maastricht

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Maastricht

K cestě do destinace Maastricht lze využít 1 letiště.

Maastricht - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Paříž
✨ Víkendovka
🔥 1 770 Kč
Girona, Španělsko
✈️ Zpátečka
👌 969 Kč
Bologna
Bari - pobřeží
rim-pohled
🤘 Multi-city
👍 2 215 Kč
milan
✈️ Zpátečka
😎 1 294 Kč
Bodrum
🌴 Dovolená
🔥 13 990 Kč
santorini
🌴 Dovolená
🤩 10 990 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz