Prodloužený víkend Malatya

Plánujete prodloužený víkend do destinace Malatya? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Malatya

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Malatya na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Aslantepe Ruins, Malatya Museum, Silahtar Mustafa Pasa Caravanserai a mnoho dalších. Malatya se nachází ve státě Turecko přibližně 3h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Malatya je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
TureckoTurecko

Rychlý přehled

Stát

Turecko

Letiště

1 letiště (MLX)

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Malatya - 14 míst co vidět .

 •  

  Aslantepe Ruins

  Aslantepe Ruins jsou archeologické pozůstatky palácového komplexu, které jsou snadno přístupné díky trasám, informačním panelům a audioprůvodcům. Tyto zbytky jsou důkazem bohaté historie Malaty, která se datuje až do 4. tisíciletí př. n. l. Pro turisty, kteří mají zájem o historii, jsou Aslantepe Ruins zážitkem, který si určitě nenechají ujít.

 •  

  Malatya Museum

  Malatya Museum je fascinující muzeum v tureckém Malatya. Vystavuje archeologické artefakty datující se do pravěku a mapuje místní historii a kulturu. Návštěvníci zde mohou vidět zbytky starověkých kultur, jako jsou Hetytové, Řekové a Římané. Muzeum je skvělým místem pro ty, kteří chtějí prozkoumat historii Malatyi a okolí.

 • Placeholder image.
   

  Silahtar Mustafa Pasa Caravanserai

  Silahtar Mustafa Pasa Caravanserai je historická stavba, která se nachází v tureckém městě Malatya. Tento karavansaraj byl postaven v 16. století a sloužil jako ubytování pro obchodníky a jejich zvířata, kteří cestovali po Hedvábné stezce. Dnes je tato stavba turistickou atrakcí, kde můžete objevovat historii a architekturu této oblasti. Pokud se zajímáte o historii a kulturu, neváhejte navštívit Silahtar Mustafa Pasa Caravanserai.

 • Placeholder image.
   

  Abdullah Gül Parkı

  Abdullah Gül Park v Malatya je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci v příjemném prostředí. Park nabízí rozsáhlou zelenou plochu, procházky podél řeky a sportovní aktivity, jako jsou běhání nebo jízda na kole. K dispozici jsou také dětská hřiště a piknikové zóny. Park je pojmenován po bývalém tureckém prezidentovi Abdullahu Gülovi a je oblíbeným místem pro rodiny a místní obyvatele.

 • Placeholder image.
   

  Kernek Meydanı

  Kernek Meydanı je jedno z nejživějších míst v tureckém Malatya. Tato náměstí plné barů, kaváren a restaurací je oblíbeným místem pro setkávání místních i turistů. V noci se zde konají různé kulturní akce a koncerty. Pro milovníky historie je zde mnoho památek, které stojí za prohlédnutí, jako například historická mešita nebo starobylé fontány. Kernek Meydanı je ideálním místem pro procházky a relaxaci v centru města.

Počasí Malatya

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Malatya

K cestě do destinace Malatya lze využít 1 letiště.

Malatya - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Dublin
✈️ Zpátečka
🎉 1 226 Kč

Do Irska během září

Irsko
Před 12 hodinami
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
🚀 7 490 Kč
Kaunas
✈️ Zpátečka
🤩 758 Kč
Göteborg
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
👌 2 169 Kč
pohled z výšky na Puerto Rosario, Fuerteventura
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz