Prodloužený víkend Mardin

Plánujete prodloužený víkend do destinace Mardin? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Mardin

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Mardin na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Mardin Museum, Kasımiye Madrasah, Zinciriye Medresesi a mnoho dalších. Mardin se nachází ve státě Turecko přibližně 3.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Mardin je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Asie
TureckoTurecko

Rychlý přehled

Stát
Turecko
Letiště
1 letiště (MQM)

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Mardin - 17 míst co vidět .

 • Mardin Museum
   

  Mardin Museum

  Mardin Museum je skvěle restaurovaným pozdně 19. stoletím palácem, který kdysi sloužil jako syrsko-katolická patriarcha. Dnes zde najdete archeologickou sbírku Mardinu s dobře kurátovanými výstavami, které zahrnují nálezy z archeologických nalezišť zničených výstavbou přehrady Ilısu a krásně vystavenou sbírku idolů a kultovních nádob, mnoho z nich z doby bronzového naleziště Girnavaz v Sálu víry. Na terase muzea je také dobrá kavárna.

 • Kasımiye Madrasah
   

  Kasımiye Madrasah

  KasImiye Medresesi je historická budova s místní architekturou Artuklu, která dříve sloužila jako medresa. Dnes je otevřena pro návštěvníky a nabízí prohlídky. Tento kulturní klenot v Mardinu je skvělým místem pro ty, kteří chtějí poznat místní historii a architekturu. Pokud hledáte zajímavé místo pro své cestovatelské plány v Turecku, KasImiye Medresesi je skvělou volbou.

 • Zinciriye Medresesi
   

  Zinciriye Medresesi

  Zinciriye Medresesi v Mardinu je impozantním vzdělávacím a duchovním komplexem dokončeným v roce 1385. Kromě malé mešity a nádvoří nabízí i krásné výhledy na okolní město. Tento historický památník je skvělým místem pro ty, kteří se zajímají o islámskou architekturu a kulturu. Navštivte Zinciriye Medresesi a prohlédněte si jeho nádhernou stavbu a historické artefakty.

 • Deyrulzafaran Monastery
   

  Deyrulzafaran Monastery

  Deyrulzafaran Monastery v Mardinu je impozantní klášter, který se nachází v kopcích východně od města. Dříve zde sídlil syrsko-ortodoxní patriarchát, který se nyní přesunul do Damašku. Návštěvy jsou možné pouze s průvodcem. Po vstupu do opevněného areálu uvidíte původní svatyni, podivuhodnou podzemní komoru s klenbou z obrovských kamenů, která byla prý používána slunečními kultisty. Průvodce vás dále provede hrobkami patriarchů a metropolitů, kteří zde působili. V kapli uvidíte trůn patriarchy, na němž jsou vyryta jména všech patriarchů, kteří zde sloužili od roku 792.

 • Mardin Castle
   

  Mardin Castle

  Mardin Castle, nacházející se nad městem, patří k nejstarším a nejvýznamnějším památkám v této oblasti. Dnes je však obsazen vojenskými jednotkami a má NATO radar. Navštivte toto historické místo a procházejte se po jeho kamenitých uličkách, které vám připomenou bohatou historii tohoto regionu. Z vrcholu hradu se také nabízí nádherný výhled na okolní krajinu.

Počasí Mardin

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Mardin

K cestě do destinace Mardin lze využít 1 letiště.

Mardin - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Edinburgh- výhled
Belfast
londyn
🤘 Multi-city
👍 2 136 Kč
Riga
✈️ Zpátečka
🎉 878 Kč
tenerife
pláž v agadiru, maroko
🤘 Multi-city
🔥 2 069 Kč
Funchal
🌴 Dovolená
🚀 11 990 Kč
mykonos
Pohled na Athény
🤘 Multi-city
🚀 2 422 Kč
Katánie
✈️ Zpátečka
💣 1 284 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz