Prodloužený víkend Nevsehir

Plánujete prodloužený víkend do destinace Nevsehir? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Nevsehir

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Nevsehir na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Uçhısar Castle, Göreme Open Air Museum, Zelve Open-Air Museum a mnoho dalších. Nevsehir se nachází ve státě Turecko přibližně 3h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Nevsehir je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
TureckoTurecko

Rychlý přehled

Stát

Turecko

Letiště

1 letiště (NAV)

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Nevsehir - 21 míst co vidět .

 •  

  Uçhısar Castle

  Uchisar Castle, také známý jako Uçhisar Castle, je impozantní skalní pevnost nacházející se na nejvyšším bodě Kappadokie. Procházejte se jeho místnostmi a obdivujte výhledy. V minulosti sloužil jako obranná pevnost pro Byzantskou armádu, která využívala přírodní výšku tří skalních útvarů v oblasti jako přirozené pevnosti. Dnes nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat tunely a dutiny, které se nacházejí v jeho skalnaté struktuře. Nedávno byl objeven tajný tunel vedoucí k řece, který sloužil jako nouzový zdroj vody v případě útoku.

 •  

  Göreme Open Air Museum

  Göreme Open Air Museum je jedním z nejvýznamnějších turistických míst v Turecku. Nachází se v oblasti Kapadokie, kde se nachází unikátní skalní útvary, vytvořené sopečnou činností. Místní obyvatelé využili měkké skalní útvary k vytvoření mnoha kostelů a klášterů, které jsou v současnosti součástí muzea. Tyto kostely obsahují mnoho příkladů byzantského umění z období po ikonoklastické éře. Fresky jsou jedinečným uměleckým dílem z tohoto období.

 • Zelve Open Air Museum, Cappadocia, Turkey
   

  Zelve Open-Air Museum

  Zelve Open-Air Museum, známé také jako Zelve Açık Hava Müzesi, je skvělým místem pro ty, kteří chtějí poznat historii a kulturu Turecka. Toto bývalé jeskynní město bylo opuštěno v padesátých letech kvůli nebezpečí života v jeskyních. Nyní se zde můžete obdivovat skalní obydlí, náboženské a světské komory a nástěnné malby. Pro turisty a horolezce je to ideální místo, kde si užijete nezapomenutelný zážitek.

 •  

  Devrent Valley

  Devrentské údolí, také nazývané jako Údolí fantazie, je jedním z nejkrásnějších přírodních úkazů v Nevşehiru. Toto údolí je plné malých skál, které připomínají pohádkové komíny a vytvářejí lunární krajiny. Kromě toho zde najdete i skály, které mají tvar zvířat a vypadají jako sochy. Pro milovníky přírodních krás je toto místo rozhodně nevynechatelná zastávka při návštěvě Nevşehiru.

 • Fairy chimneys in Zelve, Cappadocia, Turkey
   

  Fairy Chimneys

  Göreme Open Air Museum je jedním z nejznámějších turistických cílů v oblasti Kappadokie. Tento muzeum pod širým nebem nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost prozkoumat neuvěřitelné skalní kostely, jeskyně a kláštery, které pocházejí z 10. až 12. století. Prohlédněte si fresky a architekturu, které jsou důkazem bohaté historie této oblasti. Navštivte toto místo a zažijte nezapomenutelný zážitek.

Počasí Nevsehir

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Nevsehir

K cestě do destinace Nevsehir lze využít 1 letiště.

Nevsehir - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Kós
🌴 Dovolená
😍 8 490 Kč
Funchal
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Riga
Stockholm
Gdaňsk
Kodaň
🤘 Punk-trip
😍 3 081 Kč
Palma de Mallorca
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Korfu
🌴 Dovolená
😍 8 490 Kč
Funchal
Porto
Faro
🤘 Multi-city
👌 3 840 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz