Prodloužený víkend Nimes

Plánujete prodloužený víkend do destinace Nimes? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Nimes

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Nimes na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Maison Carrée, Jardin de La Fontaine, Amphitheatre of Nîmes a mnoho dalších. Nimes se nachází ve Francii přibližně 1.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Nimes je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
FrancieFrancie

Rychlý přehled

Stát

Francie

Letiště

1 letiště (FNI)

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Nimes - 19 míst co vidět .

 •  

  Maison Carrée

  Maison Carrée je antický římský chrám, který se nachází v centru francouzského města Nimes. Tento krásný chrám je jedním z nejzachovalejších a nejkrásnějších římských chrámů na světě. Maison Carrée byl postaven v 1. století, a to v době římské okupace Galie. Tento chrám je nejenom historickou památkou, ale také svědkem bohatého kulturního dědictví této oblasti.

 •  

  Jardin de La Fontaine

  Jardin de La Fontaine v Nimes je krásný park plný historie a zeleně. Nachází se v centru města a nabízí klidné místo pro odpočinek a procházky. Park je domovem pro antické ruiny, fontány a sochy. Navštivte tento park a užijte si krásné výhledy a atmosféru, kterou nabízí jeho historie a příroda.

 •  

  Amphitheatre of Nîmes

  Amfiteátr v Nîmes je největší římskou památkou v jižní Francii. Byl postaven v 1. století a sloužil jako místo pro gladiátorské zápasy a další veřejné akce. Dnes je to populární turistická atrakce a místo konání kulturních akcí, jako jsou koncerty a divadelní představení. Navštivte tento historický amfiteátr a prožijte kousek římské historie v samém srdci Nîmes.

 •  

  Pont du Gard

  Pont du Gard je antický římský akvadukt, který sloužil k přivádění vody do města Nimes. Tento monumentální inženýrský skvost se nachází v krásné přírodě a nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Obdivujte architektonickou krásu a historický význam tohoto místa, které se pyšní zápisem na seznamu UNESCO.

 •  

  Temple de Diane

  Temple de Diane je antická památka v Nimes. Tento chrám, postavený v 1. století n. l., byl původně zasvěcen bohyni Dianě. Dnes je to jedna z nejvýznamnějších historických památek v regionu. Návštěvníci se mohou projít mezi sloupy a obdivovat neuvěřitelnou architekturu, která je jedinečná pro tuto oblast Francie.

Počasí Nimes

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Nimes

K cestě do destinace Nimes lze využít 1 letiště.

Nimes - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Chania
🌴 Dovolená
🤩 6 990 Kč
Barcelona
✈️ Zpátečka
🎉 1 225 Kč
pohled z výšky na Puerto Rosario, Fuerteventura
🌴 Dovolená
😎 10 490 Kč
Arrecife
🌴 Dovolená
👌 9 990 Kč
Dublin
✈️ Zpátečka
🎉 1 226 Kč

Do Irska během září

Irsko
Před 28 hodinami
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
🚀 7 490 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz