Ohrid

Prodloužený víkend v Ohridu

Plánujete prodloužený víkend v Ohridu? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Ohridu

Naplánujte jsi prodloužený víkend v Ohridu na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Samuelova pevnost, St. Jovan Kaneo, Plaoshnik a mnoho dalších. Ohrid se nachází ve státě Makedonie přibližně 1.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v Ohridu je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
MakedonieMakedonie
👀 Památky
📜 Historie
🌲 Příroda
🏛️ Architektura

Rychlý přehled

Stát
Makedonie
Letiště
1 letiště (OHD)
Časový posun
+1h

Co vidět v Ohridu

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 13 míst, co vidět v Ohridu .

 • Samoil Fortress and Macedonian flag in in Ohrid
   

  Samuelova pevnost

  Navštivte Samuelovu pevnost v Ohridu, která byla postavena v 11. století a je jednou z nejvýznamnějších historických památek v této oblasti. Z vrcholu pevnosti se nabízí úchvatný výhled na město a okolní jezero. Prozkoumejte historii této impozantní stavby a užijte si jedinečný zážitek při návštěvě této památky.

 • tripadvisor.com
   

  St. Jovan Kaneo

  Kostel svatého Jovana Kanea je jednou z nejkrásnějších památek v Ohridu. Nachází se na útesu nad jezerem a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Kostel byl postaven v 13. století a je známý svými freskami a mozaikami. Navštivte tuto krásnou památku a užijte si nádherný výhled na jezero Ohrid.

 • Early Christian sacral building from the 5th century at Plaošnik, Ohrid, Macedonia
   

  Plaoshnik

  Plaoshnik je historická lokalita nacházející se poblíž města Ohrid v Severní Makedonii. Tato lokalita má bohatou historii a je spojena s významnými náboženskými a kulturními událostmi. Plaoshnik je také známý svými archeologickými nálezy a památkami. Nejvýznamnější památkou na Plaoshniku je bazilika svaté Sofie, která byla postavena v 9. století. Tato bazilika je jednou z nejstarších křesťanských staveb v regionu a hrála klíčovou roli v historii křesťanství v Ohridu.

 • Church of St. Naum, St. Naum at Ohrid, Macedonia.
   

  Klášter Svatého Nauma

  Navštivte klášter Svatého Nauma, který se nachází na břehu Ohridského jezera. Tento klášter byl založen v 9. století a je pojmenován po svatém Naumovi, který zde působil jako učitel a misionář. Uvnitř kláštera se nachází nádherně zdobený kostel a hrobka svatého Nauma. Okolní krajina je nádherná a klidná, ideální pro relaxaci a meditaci.

 • googleusercontent.com
   

  Jezero Ohrid

  Jezero Ohrid je jedním z nejstarších a nejhlubších jezer v Evropě a je na seznamu UNESCO. Křišťálově čistá voda a okolní hory tvoří nádhernou scenérii. Plavte se po jezeře na lodi, zkuste si potápění nebo si užijte pohled na západ slunce z některé z mnoha pláží. Jezero Ohrid je skutečným pokladem Balkánu a stojí za návštěvu!

Počasí v Ohridu

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Ohrid

K cestě do destinace Ohrid lze využít 1 letiště.

Ohrid - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Kodan - Nyhavn
✨ Prodloužený víkend
😍 718 Kč
Palma de Mallorca
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
Girona, Španělsko
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Marseille
Bordeaux
🤘 Multi-city
🔥 1 331 Kč
londyn
✈️ Zpátečka
💣 1 641 Kč
Kalamata
✈️ Zpátečka
😍 965 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz