Ostrava

Prodloužený víkend v Ostravě

Plánujete prodloužený víkend v Ostravě? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Ostravě

Naplánujte jsi prodloužený víkend v Ostravě na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Slezskoostravský hrad, Dolní oblast Vítkovice, Svět techniky a mnoho dalších. Ostrava se nachází ve státě Česká republika přibližně 0.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v Ostravě je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
Česká republikaČeská republika
🏛️ Architektura
🏺 Museum
📜 Historie
🍸 Noční život
☕ Kavárny

Rychlý přehled

Stát
Česká republika
Letiště
1 letiště (OSR)
Časový posun
Stejný jako v ČR

Co vidět v Ostravě

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 13 míst, co vidět v Ostravě .

 • Slezskoostravský hrad
   

  Slezskoostravský hrad

  Slezskoostravský hrad je kulturní památka v ostravském městském obvodu Slezská Ostrava. Původně postaven v 13. století, byl později přestavěn v renesančním stylu a po požáru v roce 1872 byl obnoven. Dnes je to jedna z nejvýznamnějších turistických atrakcí města. Slezskoostravský hrad byl také místem konání festivalu Colours of Ostrava v roce 2007.

 • Dolní oblast Vítkovice
   

  Dolní oblast Vítkovice

  Dolní Vítkovice jsou fascinující průmyslovou památkou a unikátním souborem industriální architektury. Tento rozsáhlý průmyslový areál Vítkovických železáren, známý také jako "Ostravské Hradčany", je zapsán v seznamu Evropského kulturního dědictví. Navštivte toto impozantní "ocelové město" v Ostravě a prozkoumejte jeho historii. Pokud chcete vstoupit do areálu a projít se po něm, doporučujeme navštívit vedlejší Svět techniky.

 • Little World, Engine Model
   

  Svět techniky

  Svět techniky v Ostravě je obrovské technologické centrum, které zaujme jak děti, tak dospělé. Nachází se v srdci bývalých železáren a nabízí interaktivní expozice rozdělené do čtyř světů: Dětský svět, Svět civilizace, Svět vědy a objevů a Svět přírody. Kromě toho zde najdete i kino s vzdělávacím programem a naplánovanými experimenty. Pro mladší děti je vhodný Malý svět techniky, který je zaměřen na historické předměty související se železárnami.

 • Nová radnice
   

  Nová radnice

  Vyhlídková věž Nové radnice v Ostravě je nejvyšší vyhlídkovou věží z období mezi světovými válkami v České republice. S výškou 73 metrů nabízí nádherný výhled na město a okolí. Budova Nové radnice byla postavena v letech 1925 až 1930 a je jednou z nejvýznamnějších prvorepublikových staveb v Ostravě. Vstup na vyhlídkovou věž je za poplatek a určitě stojí za návštěvu.

 • Kostel Panny Marie Královny
   

  Kostel Panny Marie Královny

  Kostel Panny Marie Královny se nachází v centru Ostravy a je jedním z nejvýznamnějších sakrálních objektů města. Tento kostel byl postaven v novogotickém stylu v 19. století a je obklopen krásným parkem. Interiér kostela je bohatě zdobený a stojí za to si prohlédnout jeho vitráže a oltáře. Kostel je významným kulturním a historickým památkou a rozhodně stojí za návštěvu.

Počasí v Ostravě

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Ostrava

K cestě do destinace Ostrava lze využít 1 letiště.

Ubytování v Ostravě

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

porto
Madrid
🤘 Multi-city
🎉 2 405 Kč
Palermo
🌴 Dovolená
👌 9 990 Kč
milan
✨ Prodloužený víkend
👍 1 241 Kč
Boston
✈️ Zpátečka
👍 6 860 Kč
Girona, Španělsko
✈️ Zpátečka
💣 1 017 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz