Prodloužený víkend Ouarzazate

Plánujete prodloužený víkend do destinace Ouarzazate? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Ouarzazate

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Ouarzazate na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Taourirt Kasbah, Ksar Ait Ben Haddou‌, Tifoultoute Kasbah a mnoho dalších. Ouarzazate se nachází ve státě Maroko přibližně 3.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Ouarzazate je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
MarokoMaroko

Rychlý přehled

Stát

Maroko

Letiště

1 letiště (OZZ)

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Ouarzazate - 9 míst co vidět .

 •  

  Taourirt Kasbah

  Taourirt Kasbah v Ouarzazate je nádherným příkladem tradiční marocké architektury. Tento krásný palác byl kdysi sídlem místních vládců a dnes slouží jako muzeum. Procházejte se úzkými uličkami a obdivujte ručně vyrobené mozaiky a zdobené dveře. Vstupné je velmi přijatelné a stojí za to tuto památku navštívit a poznat tak kus marocké historie.

 • Placeholder image.
   

  Ksar Ait Ben Haddou‌

  Ksar Ait Ben Haddou‌ je jedním z nejkrásnějších míst v Maroku. Tento starobylý městský komplex, který se nachází na pomezí Sahara a Atlasu, je zapsán na seznamu UNESCO. Ksar Ait Ben Haddou‌ nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu a je ideálním místem pro procházky a poznávání místní kultury. Navštivte toto kouzelné místo a nechte se unést jeho kouzlem.

 • Placeholder image.
   

  Tifoultoute Kasbah

  Tifoultoute Kasbah je jednou z nejmalebnějších památek v Ouarzazate. Tato krásná pevnost byla kdysi domovem místního vládce a nyní slouží jako turistická atrakce. Procházka po kamenných schodech a úzkých uličkách vás přenese do minulosti. Z vrcholu kasby se nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Doporučujeme navštívit v ranních hodinách, kdy je zde klid a ticho.

 •  

  Musee du Cinema

  Muzeum kinematografie v Ouarzazate vás zavede do světa filmového průmyslu. Toto město je známé jako "brána k poušti" a bylo využíváno jako kulisa pro mnoho filmů, jako jsou Gladiátor, Hvězdné války nebo Game of Thrones. Muzeum nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat historii filmového průmyslu a vidět, jak se filmy natáčejí. Určitě to stojí za návštěvu pro filmové nadšence.

 • Placeholder image.
   

  Kasbah Taourirt

  Kasbah Taourirt je historická pevnost v marockém městě Ouarzazate. Tato pevnost byla kdysi domovem místních vládců a dnes je oblíbenou turistickou atrakcí. Procházejte se úzkými uličkami a obdivujte tradiční architekturu. Uvnitř pevnosti najdete muzeum, které vám přiblíží historii této oblasti. Navštivte Kasbah Taourirt a prožijte autentický zážitek v Maroku.

Počasí Ouarzazate

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Ouarzazate

K cestě do destinace Ouarzazate lze využít 1 letiště.

Ouarzazate - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Marsa Alam
🌴 Dovolená
🤩 8 590 Kč
Chania
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Kavala
🌴 Dovolená
💣 5 990 Kč
Ženeva
✨ Víkendovka
👍 1 679 Kč
Kypr
🌴 Dovolená
🤩 10 990 Kč
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
👌 2 385 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz