Perugia

Prodloužený víkend Perugia

Plánujete prodloužený víkend do destinace Perugia? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Perugia

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Perugia na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Rocca Paolina, Fontana Maggiore, Palazzo dei Priori a mnoho dalších. Perugia se nachází ve Itálii přibližně 1.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Perugia je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
ItálieItálie
📜 Historie
👀 Památky
🏛️ Architektura
🏺 Museum
🍸 Noční život

Rychlý přehled

Stát
Itálie
Letiště
1 letiště (PEG)

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Perugia - 22 míst co vidět .

 • Rocca Paolina
   

  Rocca Paolina

  Rocca Paolina je impozantní pevnost v italském městě Perugia. Původně postavená v 16. století jako symbol moci papeže, sloužila později jako vězení. Dnes je to oblíbená turistická atrakce, která nabízí nádherné výhledy na město a okolní krajinu. Projděte se po mohutných hradbách a objevte historii tohoto fascinujícího místa.

 • Cup bronze with nymphs of the Fontana Maggiore in Perugia
   

  Fontana Maggiore

  Fontána Maggiore je jedním z nejvýznamnějších symbolů města Perugia v Itálii. Tato nádherná fontána, zdobená sochami a reliéfy, byla postavena v 13. století a dodnes je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Perugii. Fontána se nachází na náměstí Piazza IV Novembre, které je také domovem dalších historických památek, jako je katedrála San Lorenzo a Palazzo dei Priori.

 • Sala dei Notari
   

  Palazzo dei Priori

  Palazzo dei Priori je historická budova v italském městě Perugia. Tento palác byl postaven v 13. století a sloužil jako radnice a soud. Dnes je v něm umístěno muzeum s mnoha cennými artefakty a uměleckými díly. Navštivte tuto krásnou budovu a podívejte se na historii Perugie a Umbrie, kterou Palazzo dei Priori představuje.

 • San Pietro
   

  San Pietro

  Bazilika San Pietro v Perugii je jedním z nejvýznamnějších historických památek města. Tento neoklasicistní kostel byl postaven v 19. století a je zasvěcen svatému Petrovi. Interiér baziliky zdobí nádherné fresky a sochy.

 • San Domenico (Perugia)
   

  San Domenico

  Bazilika San Domenico v Perugii je jedním z nejvýznamnějších kostelů v Itálii. Její historie sahá až do 13. století a interiér je plný uměleckých děl a nádherných fresek. Navštivte tuto nádhernou stavbu a prohlédněte si hrobku sv. Dominika, zakladatele řádu dominikánů.

Počasí Perugia

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Perugia

K cestě do destinace Perugia lze využít 1 letiště.

Perugia - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Paříž
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
Bari - pobřeží
✈️ Zpátečka
💣 1 175 Kč
Colombo - A crumbling colonial-era building is wedged between more modern structures at this intersection in Pettah, one of the oldest districts in Colombo and…
✈️ Zpátečka
👌 19 990 Kč
mombasa, Kena
🌴 Dovolená
👌 17 490 Kč
Faro
✈️ Zpátečka
🔥 2 045 Kč
Sevilla
malaga
✈️ Zpátečka
👌 2 495 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz